Havacılık Semineri’nde “Aşk, Havada” Konuşulacak

Havacılık Semineri’nde “Aşk, Havada” Konuşulacak

Elektronik Vadisi (EV) ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği (SaSaD) işbirliği ile organize edilen ve TUSAŞ’ın ana sponsor olduğu “VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri” 25-26 Kasım 2014 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 9:00 da gerçekleştirilecek.

Semineri destekleyen kuruluşlar arasında yer alan, teknoloji ve iş çözümleri girşimi olan CE, ürünü “Can’Ca Türkiye’de, Endüstrinin Gelişiminde İz Bırakanlar” kitabını ve kitap satışından elde edilecek  “Can’Ca Başarı Bursu” uygulamasını tanıtacak.

Seminer kapsamında ayrıca, CE’nin sahibi Can Erel tarafından Aşk, Havada!” konulu söyleşi (25 Kasım 2014 günü saat 15:00) yapılacak.

Söyleşinin ilk bölümünde, “Havacılık Üzerine… ” bir konuşma gerçekleştirilecek, Nedir Bu (Küresel.. & Ulusal…) Havacılık?, Bir Havacılık Endüstri Segmenti Olarak – Hava Aracı Bakım, Onarım ve Yenileme, Nicelikle Beraber Niteliğin Önem Kazanması Hayali …, Havacılık Kariyer Gelişiminde Bilgi, Beceri & Yetkinlik ana başlıklarında havacılık endüstrisi tanıtılacak.

Söyleşinin etkileşimli konuşma (karşılıklı sohbet) olarak tanımlanan ikinci bölümü ise , “Mesleki Yaşam & Bireysel Çabalar Üzerine… ” ana başlığında dinleyicinin de katılımına olanak tanıyan bir sohbet formatında olacak.

Söyleşi öncesinde “Can’Ca Türkiye’de, Endüstrinin Gelişiminde İz Bırakanlar” kitabının satışı gerçekleştirilecek. Söyleşi sonunda da  kitap alanlar arasında yapılacak çekilişte Kapadokya’da haftasonu tatili ve balon turu hediye edilecek.

Can’Ca Başarı Bursu

Kitap satışından elde edilecek kaynakla “Can’Ca Başarı Bursu” İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uzay Bilimleri Fakültesi (UUBF) uçak mühendisliğini 2014 – 2015 eğitim-öğretim yılında kazanan kız öğrenciler arasından; Her dersten tam notun yüzde 70 seviyesinde geçer not alacak, Semester başarı ortalaması en az yüzde 75 olacak, Bir sonraki akademik yıla ders bırakmayacak,Uyumlu ve örnek öğrenci kişiliği olacak, Uçak mühendisliği ile ilgili en az bir öğrenci klubünde üye olarak çalışmalara katılacak olması kabulü ile hak kazanan öğrenci Yağmur Gençoğlu da Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri’nde bulunacak.

“Can’Ca Başarı Bursu”, Aylık “Burs”lar, Yıllık “Kitap-Kırtasiye Desteği”, Sürekli “Öğrenci – Mesleki Gelişim Rehberlik & Tavsiye Desteği”, şeklinde veriliyor.

Bu başarı bursunu benzerlerinden ayrıştıran en önemli özellik ise Uçak Mühendisi Can Erel’in mesleki bilgi, deneyim ve iletişim-ilişki ağı ile lisans öğrenimi boyunca bursiyere sunulacak mesleki etkinliklere ve stajlara katılım ve bu katılımın uygun şartlarda yapılması için tavsiyeleri kapsayan mesleki rehberlik hizmeti olması.

VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri “Can’Ca Başarı Bursu”nun rehberlik hizmeti kapsamında İTÜ Uçak Mühendisliği öğrencisi ve İTÜ Uçak Uzay Mühendisliği Kulübü üyesi Yağmur Gençoğlu’nun katılacağı ilk mesleki etkinlik olacak. Gençoğlu bu etkinliğe organizatör Elektronik Vadisi’nin sponsorluğunda katılacak.

Seminer,  savunma ağırlıklı havacılık ve uzay endüstrilerine yönelik

VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri’ne savunma ağırlıklı havacılık ve uzay endüstrilerinde yer alan kurum ve kuruluşların yanısıra bu alanda programlarına sahip öğretim ve eğitim ile araştırma – geliştirme otoriteleri, kurum-kuruluşları ile meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, akademisyen, araştırmacılar, öğrenciler ile bu endüstrilerde görev yapan meslek sahipleri ile ilgi duyanların oluşturacağı yaklaşık 1000 kişilik bir katılım olacak. Seminer şu konular ele alınacak:

-Havacılık – Aviyonik konusundaki bilgi birikimini arttırmak,

-Türkiye ve Dünyada geliştirilmekte olan son teknolojilerin ülkemizde tanınmasını sağlamak,

-Araştırma-Geliştirme faaliyetlerinin etkin olması için verimli bir tartışma ortamı yaratmak,

-Uzay-Havacılık ve Savunma Teknolojilerinde çalışmayı düşünen gençleri motive etmek ve onlara faydalı bir rehber olmak,

-Yurt içi ve yurt dışından Havacılık – Aviyonik konusunda çalışmakta olan kişileri bir araya getirerek; tanışmalarını ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlamak,

-KOBİ’lerimize yeni potansiyel alanlar göstermek,

Seminer konuşmacıları

Kemal Kurdaş Konferans Salonu’nda yapılacak açılış oturumunda, Aviyonik yazılım standartları konusunda tanınmış bir uzman olarak, Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada 9000’i aşkın mühendisi eğittiği ve uluslararası birçok konferansta yaptığı etkili konuşmalarla takdir topladığı belirtilen Vance Hilderman’ın “Türkiye’nin Savunma ve Havacılık Sektöründe Sistem Entegratörü Olarak Dünyadaki Yeri ve Geleceği” başlıklı açılış konuşmasının ardından,Savunma Sanayi Müsteşarı Dr. İsmail Demir de bir konuşma yapacak.

AAS & AIAA tarafından düzenlenen (www.cansatcompetition.com) model uydu yarışmasında dünya birincisi olan seminer organizatörlerinin özel davetlisi olarak Ankara’ya gelecek İstanbul Teknik Üniversitesi ARIsat takımı temsilcilerine seminer organizatörleri tarafından hazırlanan takdir plaketi SSM tarafından sunulacak.

İTÜ ARIsat Takımı’nın dünya birinciliği ile ilgili bir habere http://kokpit.aero/itu-den-buyuk-basari linkinden erişilebilir.

Seminer hakkında tüm detaylar için:

-Seminer – http://www.elektronikvadisi.com.tr/sayfa.asp?id=542&title=seminar-planner-2014

-Seminer Çalıştayları – http://www.elektronikvadisi.com.tr/sayfa1.asp?id=1541&title=workshop

linklerinden ulaşılabilir.

-Afişlere ulaşım linkleri:

Seminer Afişi: http://canerel.com/v2/images/201411257HASS.jpg

Seminer Programı: http://canerel.com/v2/images/201411257HASSprogram.jpg

Can EREL Söyleşisi Afişi: http://canerel.com/v2/images/20141125CanErelSoylesi.jpg

 

Previous EMC İşletmeler İçin Karma Bulut’u Yeniden Tanımlıyor
Sonraki Ankara’da Uydu Sistemleri Test Ve Entegre Merkezi Kuruldu

Diğer Yazılar

Etkinlik 0 Yorum

e-Spor’un Dev Turnuvasında Müthiş Final 10 Mayıs’ta

Dünyanın en çok oynanan ve Türkiye’de 3 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu olan strateji oyunu League of Legends (LoL) tutkunları ilk kez amatörlere özel düzenlenen dev oyun turnuvasında finale kalan 8

Etkinlik 0 Yorum

Türkiye’nin 3D Yazıcısı Zaxe Discover Ticaret Ve Eğitim Dünyasında Çığır Açacak

3D baskı alanında Ar-Ge ve ürün çalışmalarını tamamlayan Türkiye merkezli şirket Zaxe, Discover 3D yazıcısı ile ticari yaşamı yeniden şekillendirecek. Kurumların stok maliyetini en düşük seviyeye indirecek 3D yazıcı devrimi, 

Etkinlik 0 Yorum

Uluslararası Testistanbul Konferansı 7. Yılında Da Test Uzmanlarını Buluşturuyor

7 yıldır Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük yazılım test konferansı olmayı sürdüren Uluslararası TestIstanbul Konferansı dünyaca ünlü konukları ağırlayacak. Keytorc ve Türk Ekonomi Bankası ana sponsorluğunda gerçekleştirilen konferansa

Genel 0 Yorum

Türkiye de Siber Güvenlik Ordusu Yetiştiriyor

ADEO, siber güvenlik ve adli bilişim alanında geleceğin siber ve adli bilişim uzmanlarını yetiştirecek. 2015 yılı itibariyle artık kurumların, Siber Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilen “Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve

Etkinlik 0 Yorum

Yeni Nesil Fujitsu ETERNUS Depolama Sistemleri, Sanal Basın Toplantısıyla Tanıtılacak

1 Temmuz, Çarşamba günü saat 11.00’de başlayacak  sanal basın toplantısı yaklaşık 30 dakika sürecek sunumların ardından bir saatlik canlı soru-cevap seansı gerçekleştirilecek. Basın toplantısında Fujitsu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Sistem İş Birimi

Etkinlik 0 Yorum

TechAnkara Proje Pazarı

Kalkınma Bakanı Elvan: “Ar-Ge alanında, kamu boyutuyla 2017 yılında önemli bir kaynak tahsisi öngördük

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.