Havacılık Semineri’nde “Aşk, Havada” Konuşulacak

Havacılık Semineri’nde “Aşk, Havada” Konuşulacak

Elektronik Vadisi (EV) ve Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçıları Derneği (SaSaD) işbirliği ile organize edilen ve TUSAŞ’ın ana sponsor olduğu “VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri” 25-26 Kasım 2014 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 9:00 da gerçekleştirilecek.

Semineri destekleyen kuruluşlar arasında yer alan, teknoloji ve iş çözümleri girşimi olan CE, ürünü “Can’Ca Türkiye’de, Endüstrinin Gelişiminde İz Bırakanlar” kitabını ve kitap satışından elde edilecek  “Can’Ca Başarı Bursu” uygulamasını tanıtacak.

Seminer kapsamında ayrıca, CE’nin sahibi Can Erel tarafından Aşk, Havada!” konulu söyleşi (25 Kasım 2014 günü saat 15:00) yapılacak.

Söyleşinin ilk bölümünde, “Havacılık Üzerine… ” bir konuşma gerçekleştirilecek, Nedir Bu (Küresel.. & Ulusal…) Havacılık?, Bir Havacılık Endüstri Segmenti Olarak – Hava Aracı Bakım, Onarım ve Yenileme, Nicelikle Beraber Niteliğin Önem Kazanması Hayali …, Havacılık Kariyer Gelişiminde Bilgi, Beceri & Yetkinlik ana başlıklarında havacılık endüstrisi tanıtılacak.

Söyleşinin etkileşimli konuşma (karşılıklı sohbet) olarak tanımlanan ikinci bölümü ise , “Mesleki Yaşam & Bireysel Çabalar Üzerine… ” ana başlığında dinleyicinin de katılımına olanak tanıyan bir sohbet formatında olacak.

Söyleşi öncesinde “Can’Ca Türkiye’de, Endüstrinin Gelişiminde İz Bırakanlar” kitabının satışı gerçekleştirilecek. Söyleşi sonunda da  kitap alanlar arasında yapılacak çekilişte Kapadokya’da haftasonu tatili ve balon turu hediye edilecek.

Can’Ca Başarı Bursu

Kitap satışından elde edilecek kaynakla “Can’Ca Başarı Bursu” İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uzay Bilimleri Fakültesi (UUBF) uçak mühendisliğini 2014 – 2015 eğitim-öğretim yılında kazanan kız öğrenciler arasından; Her dersten tam notun yüzde 70 seviyesinde geçer not alacak, Semester başarı ortalaması en az yüzde 75 olacak, Bir sonraki akademik yıla ders bırakmayacak,Uyumlu ve örnek öğrenci kişiliği olacak, Uçak mühendisliği ile ilgili en az bir öğrenci klubünde üye olarak çalışmalara katılacak olması kabulü ile hak kazanan öğrenci Yağmur Gençoğlu da Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri’nde bulunacak.

“Can’Ca Başarı Bursu”, Aylık “Burs”lar, Yıllık “Kitap-Kırtasiye Desteği”, Sürekli “Öğrenci – Mesleki Gelişim Rehberlik & Tavsiye Desteği”, şeklinde veriliyor.

Bu başarı bursunu benzerlerinden ayrıştıran en önemli özellik ise Uçak Mühendisi Can Erel’in mesleki bilgi, deneyim ve iletişim-ilişki ağı ile lisans öğrenimi boyunca bursiyere sunulacak mesleki etkinliklere ve stajlara katılım ve bu katılımın uygun şartlarda yapılması için tavsiyeleri kapsayan mesleki rehberlik hizmeti olması.

VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri “Can’Ca Başarı Bursu”nun rehberlik hizmeti kapsamında İTÜ Uçak Mühendisliği öğrencisi ve İTÜ Uçak Uzay Mühendisliği Kulübü üyesi Yağmur Gençoğlu’nun katılacağı ilk mesleki etkinlik olacak. Gençoğlu bu etkinliğe organizatör Elektronik Vadisi’nin sponsorluğunda katılacak.

Seminer,  savunma ağırlıklı havacılık ve uzay endüstrilerine yönelik

VII. Havacılık ve Aviyonik Sistemler Semineri’ne savunma ağırlıklı havacılık ve uzay endüstrilerinde yer alan kurum ve kuruluşların yanısıra bu alanda programlarına sahip öğretim ve eğitim ile araştırma – geliştirme otoriteleri, kurum-kuruluşları ile meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, akademisyen, araştırmacılar, öğrenciler ile bu endüstrilerde görev yapan meslek sahipleri ile ilgi duyanların oluşturacağı yaklaşık 1000 kişilik bir katılım olacak. Seminer şu konular ele alınacak:

-Havacılık – Aviyonik konusundaki bilgi birikimini arttırmak,

-Türkiye ve Dünyada geliştirilmekte olan son teknolojilerin ülkemizde tanınmasını sağlamak,

-Araştırma-Geliştirme faaliyetlerinin etkin olması için verimli bir tartışma ortamı yaratmak,

-Uzay-Havacılık ve Savunma Teknolojilerinde çalışmayı düşünen gençleri motive etmek ve onlara faydalı bir rehber olmak,

-Yurt içi ve yurt dışından Havacılık – Aviyonik konusunda çalışmakta olan kişileri bir araya getirerek; tanışmalarını ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlamak,

-KOBİ’lerimize yeni potansiyel alanlar göstermek,

Seminer konuşmacıları

Kemal Kurdaş Konferans Salonu’nda yapılacak açılış oturumunda, Aviyonik yazılım standartları konusunda tanınmış bir uzman olarak, Türkiye dahil olmak üzere tüm dünyada 9000’i aşkın mühendisi eğittiği ve uluslararası birçok konferansta yaptığı etkili konuşmalarla takdir topladığı belirtilen Vance Hilderman’ın “Türkiye’nin Savunma ve Havacılık Sektöründe Sistem Entegratörü Olarak Dünyadaki Yeri ve Geleceği” başlıklı açılış konuşmasının ardından,Savunma Sanayi Müsteşarı Dr. İsmail Demir de bir konuşma yapacak.

AAS & AIAA tarafından düzenlenen (www.cansatcompetition.com) model uydu yarışmasında dünya birincisi olan seminer organizatörlerinin özel davetlisi olarak Ankara’ya gelecek İstanbul Teknik Üniversitesi ARIsat takımı temsilcilerine seminer organizatörleri tarafından hazırlanan takdir plaketi SSM tarafından sunulacak.

İTÜ ARIsat Takımı’nın dünya birinciliği ile ilgili bir habere http://kokpit.aero/itu-den-buyuk-basari linkinden erişilebilir.

Seminer hakkında tüm detaylar için:

-Seminer – http://www.elektronikvadisi.com.tr/sayfa.asp?id=542&title=seminar-planner-2014

-Seminer Çalıştayları – http://www.elektronikvadisi.com.tr/sayfa1.asp?id=1541&title=workshop

linklerinden ulaşılabilir.

-Afişlere ulaşım linkleri:

Seminer Afişi: http://canerel.com/v2/images/201411257HASS.jpg

Seminer Programı: http://canerel.com/v2/images/201411257HASSprogram.jpg

Can EREL Söyleşisi Afişi: http://canerel.com/v2/images/20141125CanErelSoylesi.jpg

 

Previous EMC İşletmeler İçin Karma Bulut’u Yeniden Tanımlıyor
Sonraki Ankara’da Uydu Sistemleri Test Ve Entegre Merkezi Kuruldu

Diğer Yazılar

Etkinlik 0 Yorum

Doğal Afetlerin Yeni Kahramanı MX8 Olacak

İTÜ ARI Teknokent’in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak tanıyan İTÜ Çekirdek projesinin final etabı olan Big Bang etkinliğinde girişimci firmalar toplam 1 milyon TL değerindeki ödülden pay almaya çalışacak. 14

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Proje Yöneticiliği ‘Meslek’ Oldu

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yapılan “Proje Yöneticisi Ulusal Meslek Standardı ve Yeterliği” çalışmasının son etabı olan “Ulusal Yeterlilikler” çalışması Ocak ayında MYK yönetim kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.  Norm

Özel Sektör 0 Yorum

Asya’nın En İyi İşverenleri Listesine En Fazla Bilişim Teknolojileri Şirketleri Girdi

Stratejik kurum kültürü dizaynı konusunda uzman Great Place to Work Enstitüsü, Asya’nın En İyi İşverenleri listesini 2’inci kez açıkladı. Asya’nın En İyi İşverenleri listesine en fazla şirketin girdiği sektör ise

Etkinlik 0 Yorum

Bilişim Standartları Konuşulacak

Kamu, üniversite, özel sektör bilişim temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan ve geleneksel hale gelen Bilişim Teknolojileri Standartları Konferansı’nın üçüncüsü Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliği ile 18 Kasım 2014

Etkinlik 0 Yorum

Alcatel Onetouch Ifa 2015 Fuarı’nda

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon üreticisi Alcatel OneTouch, 4-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek IFA 2015 Fuarı’nda teknoloji severlerle bir araya gelecek. Alcatel OneTouch’un IDOL 3, POP 3 VE PIXI

Etkinlik 0 Yorum

Akıllı Ekonomi Ve Teknoloji Odaklı Büyüme

İstanbul, 17 Mart 2016’da The Economist’in “Akıllı Ekonomi, Teknoloji Odaklı Büyüme “ konulu bölgesel konferansına ev sahipliği yapacak. Akıllı ekonomi kavramının tüm yönleriyle tartışılacağı konferansta Avrasya ekonomilerindeki büyüme, çeşitlenme ve

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.