BimSA Büyümede Sektörü Beşe Katladı

BimSA Büyümede Sektörü Beşe Katladı

2014 yılında bilişim sektörünün toplam büyümesinin beş katı büyüme trendi yakaladıklarını ifade eden BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “2015 yılında da büyüme oranımız yüzde 46 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki beş yıl içinde bilişim sektörü Pazar büyüklüğünün 50 milyar doları aşacağını tahmin ediyoruz. Dolayısıyla bu oranın daha da artacağını öngörüyoruz” dedi.

Türkiye’nin en büyük bilgi Teknolojileri Firmalarından BimSA, geleceğin teknolojilerini genç beyinlerle inşaa ediyor. 2016 hedeflerinin farklı alanlarda ve teknolojilerde büyümek olduğunu belirten BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, kuracakları Güvelik Operasyon Merkezi / Security Operations Center (SOC) ile güvenlik açıklarının önüne geçmeyi hedeflediklerini belirtti.

Veri paylaşımını en etkin biçimde kullanarak keşiflere yön veren teknoloji, her geçen gün daha da ileri bir boyuta taşınıyor. Teknolojinin gelişmesi yeni yazılım ve uygulamaları da beraberinde getiriyor. Türkiye’ de bilgi teknolojileri alanında ilk sıralarda yer alan BimSA, günün ve geleceğin teknolojilerini genç beyinlerle yakalıyor. Gençlerle geliştirilen fikirler, teknolojiye yön veriyor.

BimSA, Etohum Kulübüne üye oldu

Türkiye’de yazılım sektöründeki parlak fikirli girişimcilere desteğini artırmak isteyen Sabancı Grubu’nun bilgi teknolojisi şirketi BimSA, Etohum Yatırımcı Kulübü’ne üye oldu. Yeni ekonomi konusunda bilgi ve fikir sahibi, kendi internet şirketini kurmak isteyen girişimcilerle şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir pazar yeri olan Etohum platformu, Türkiye’nin önde gelen bilgi teknolojisi şirketlerinden biri olan BimSA’nın katılımıyla daha da güçlendi.

Türkiye’deki başarılı internet girişimcileriyle yatırımcı olabilecek kurumsal şirketleri ya da bireysel kişileri buluşturma amacıyla kurulan Etohum Yatırımcı Kulübü, yatırımcılar ve girişimciler arasında bir katalizör görevi görerek Türkiye’de ve Avrasya bölgesi ülkelerinde yeni ekonominin hareketlenmesinde etkin rol oynuyor. Türkiye’de ve dünyada girişimcilik ekosistemine destek veren BimSA, artık Etohum üzerinden yeni girişimlerin hayata geçirilmesine katkı sağlayacak.

Etohum’la fikirler şirkete dönüşecek

BimSA olarak internet odaklı parlak girişimleri desteklediklerini ifade eden BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “Vizyoner ve yenilikçi yaklaşımı ile bilişime gönül veren BimSA ekibi olarak, hem yatırımlarımız hem de çalışanlarımızla Türkiye’nin dijitalleşmesine katkıda bulunuyor, 40 yıllık tecrübemiz ile şirketlerin dijitalleşme yolculuklarına eşlik ediyoruz. Etohum üyeliğimiz sayesinde platform üzerinden bize ulaşan girişimcilerle bir araya gelerek, şirketlere sağladığımız hizmetleri çeşitlendirmeyi ve dijitalleşme konusunda farklı ve yeni çözümler sunmayı hedefliyoruz. Girişimciler, internet odaklı iş fikirlerine güveniyor, şirket kurmayı planlıyorlarsa, Etohum’a başvuru yapabilir, farklı projeler hayata geçirmeyi planlayan diğer girişimciler ve yaratıcı fikirlere destek olmak isteyen kişi ya da kurumlar ile bizim desteğimiz ve aracılığımızla iletişim kurabilirler” şeklinde konuştu.

“Önümüzdeki üç yılda gelirlerimizin yüzde 25’ini yeni teknoloji alanlarından sağlayacağız”

Bilgi teknolojileri pazarının genel bir değerlendirmesini de yapan Taşman, “Bu pazarda yakın geleceğin en önemli gündem maddelerinden biri büyük veri oluşturacak. Önümüzdeki beş yıl içinde de bu pazarda yıllık veri artış hızının yüzde 59 düzeyinde olması ve piyasanın 50 milyar doları aşması bekleniyor. Biz de BimSA olarak hızla artan bu ihtiyacı karşılamak üzere veri merkezimiz için yeni yatırımlar yaparak kapasitemizi iki katına çıkarttık. Ayrıca büyük veri ve analitik departmanı kurduk. BimSA, Türkiye’de kurumsal dijitalleşmenin baş aktörlerinden biri olacak.

BimSA, hem yatırımları hem çalışanları ile Türkiye’nin dijitalleşmesine katkıda bulunuyor. Türkiye’de bilişim sektörünün büyüme ortalaması yüzde 10-11 düzeyinde. BimSA olarak 2014 yılında sektör büyümesinin 5 katı üzerinde büyüdük. 2015 yılını da aynı şekilde yüzde 46 büyüme ile kapattık. Büyüme hedefimiz 2016 yılında da hız kesmeyecek. Önümüzdeki üç yılda gelirlerimizin yüzde 25’ini yeni teknoloji alanlarından sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

“Şirketlerin çabalarını birleştirdiği modele gidiyoruz”

Bütün şirketlerin çabalarını birleştirdiği, tek elden yürüttüğü bir modele doğru gittiklerini belirten BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “2016 bizim için büyümenin yeni alanlardan ve yeni teknolojilerden olduğu bir yıl olacak. Beyin gücü sektörümüz için en kritik şey. Doğru insan kaynağına erişmek çok önemli. Bir kere üniversitelerle işbirliği yapmanız gerekiyor. Biz mümkünse gençleri mezun olmadan işe almaya çalışıyoruz. Ön yargılara daha karışmamışken beyinler yeni fikirleri ordan almak ya da en son trendleri onlardan yakalamak çok daha mümkün oluyor. Tabiki büyük şirketlerin getirdiği bir bürokrasi oluyor. Arkadaşları mümkün olduğunca erken alıp hem teknik yeterliliklerini desteklemek hem de onların yaratıcılıklarından yararlanmak için öyle bir program yapıyoruz. Mesela bu ay 11 arkadaşımız okulları bitmeden ise başlayacak. Bu yeni beyinleri ne kadar farklı alanlardan alırsak bu kadar iyi” dedi.

Müşterilerimizin güvenliğini 7/24 takip edecek bir yapı kuruyoruz”

Sistemlerin çalışması kadar güvenliklerinin de günümüzde çok önemli olduğunu belirten Taşman, ” Güvenlik açıklarını daha yakından takip edebilmek için 2016’da Güvenlik Operasyon Merkezi kurmayı hedefliyoruz. Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin 7/24 takip edildiği herhangi bir anormallik durumu varsa bu durumları da takip edecek bir yapı kuruyoruz. Güvenlik her geçen gün daha ciddiye alınması gereken, her geçen gün daha zor hale gelen bir konu artık” ifadelerini kullandı.

Previous Oyun Sektörünün Tecrübeli İsimleri GIST 2016’da Buluştu
Sonraki Callpex'i Satın Alan Webhelp, Yeni Yatırım Planları İle Pazarda Güçleniyor

Diğer Yazılar

Söyleşi 0 Yorum

TicToc Cep Numarası Vermeden İletişim Sağlıyor

TicToc Kore’de kullanılmaya başlayan ve şu anda 20 milyona yakın kullanıcısı ile Kore ve Türkiye’de hızla büyüyen bir mesajlaşma uygulaması.

Söyleşi 0 Yorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK : Sanayi, Girişimci ve Araştırmacılara 2019’da 5 milyar 600 milyon liralık Destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 2019’da 5,6 milyar liralık destek – -03 Ocak 2019- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, sanayi, girişimci ve araştırmacılara 2019’da 5,6 milyar lira destek bütçesi kullandırılacağını açıkladı.

Söyleşi 0 Yorum

Telefon, İstihdam Potansiyeli Olan Bir Üretim Alanı

Reeder markasıyla cep telefonu pazarlayan Selekt Bilgisayar’ın CEO’su Uygar Saral, “İstihdam yaratma açısından telefon üretimi 1 kişinin ayda 2500 adet üretebildiği ve pazarın tümünün aylık 1 milyon adet olduğu düşünüldüğünde

Söyleşi 0 Yorum

Kapıdan Değil Bilgisayarınızdan Giren Hırsızlara Dikkat!

Evlere artık e-mail ile giren sanal hırsızlar, phishing adı verilen yöntemle hedef kişilerin banka, kredi kartı veya sanal hesaplarına dair bilgilerini ele geçiriyor.  Bu şekilde işlenen siber suçların toplam maliyetinin

Söyleşi 0 Yorum

Teknosa olarak Mi4Biz’i İçselleştirdik!

Teknosa Müşteri Hizmetleri Müdürü Gökhan Paçalı ile görüştük. Neden mevcut sistemlerini bırakıp Mi4biz’e geçtiklerini, Mi4biz’in Teknosa’da neleri değiştirdiğini, entegrasyonları, IT’den bağımsız değişime ayak uydurabilmelerini ve daha birçok şeyi konuştuk. Agent

Söyleşi 0 Yorum

“Üstün Zekâ” Yerine, “Mutlu Zekâ”nın Peşine Düşün…

Günümüzde anne-baba ve eğitmen, çocukların başarısını okuldaki ders durumuna göre değerlendiriyor. Yani çocuğunuz derslerden düşük puan alıyorsa çocuk başarılı değil demek oluyor bu. Ancak çocukların başarısı, sadece puanlardan mı ibaret?

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.