Boyner Grup 3 Boyutlu Teknolojileri Seçti

Boyner Grup 3 Boyutlu Teknolojileri Seçti

Türkiye’nin lider perakendecisi Boyner Grup, çok kategorili moda koleksiyonlarını geliştirmek için Dassault Systèmes’in “My Collection” endüstriyel çözümünü seçti.

3DEXPERIENCE Platformu,  Boyner Grup’a güçlü üretim inovasyonu, tasarım yönetimi ve kurumsal işbirliği becerileri sunacak.3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes Türkiye’nin lider perakendecisi Boyner Grup’un çok kategorili moda koleksiyonlarını tasarlama ve geliştirme sürecini kolaylaştırmak için “My Collection” endüstriyel çözüm deneyimini kullanmaya başladığını duyurdu.

3DEXPERIENCE platformunu temel alan “My Collection”, Boyner Grup’a ürünlerinin pazara sunma süresini kısaltan ve ekiplerinin yaratıcı planlamaya daha fazla zaman ayırmasını sağlayan işbirliğine dayalı bir çözüm sunuyor.

Boyner Grup’un 8 grup şirketi, 28 markası ve 500 mağazası Türkiye’deki 15 milyon müşterisine ve seçkin uluslararası pazarlara tarz, şıklık ve yaratıcılıklarıyla tanınan ürünlerle hizmet sunmakta. 2014 yılında operasyonel verimliliği artırmaya odaklı çalışmaların ardından Grup, müşteri memnuniyetini artırmak için son derece modern teknolojilere, özellikle de kıyafet, aksesuarlar, çantalar, ayakkabılar ve Aymarka, Beymen ve Boyner Retail şirketlerindeki diğer ürünlerin geliştirilmesini yönetme becerilerine yatırım yapma kararı almıştı.

Dassault Systèmes’in “My Collection” endüstriyel çözüm deneyimi Boyner Grup’a, şirket içi ve dışı paydaşları birbirine bağlayan, tedarik zincirini entegre eden ve birden fazla ve farklı ürün kategorisinde görünürlük, esneklik ve karar destek sürecini geliştiren tek ve birleşik bir dijital ortam sağlıyor. Ekipler tek bir platform üzerinde birlikte çalışarak verileri takip etmeye ve kopyalamaya daha az zaman harcarken bu zamanı, ürünleri geliştirmeye ve kaynak kullanımına ayırabiliyor. “My Collection” sayesinde Boyner Grup yanlış numune, ek maliyetler, üretim hatası ve gecikme risklerini azaltarak müşteri taleplerini karşılayan ürünleri piyasaya daha hızlı sürebiliyor.

Boyner Grup Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Ozan Akkaya anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi: “İkonik ve genişlemekte olan ürün yelpazemizdeki koleksiyonları yönetmek için mevcut ERP sistemimizle tamamen entegre olabilecek bir dijital platforma ihtiyacımız vardı. Güçlü moda geliştirme, tasarım yönetimi ve kurumsal işbirliği becerileri nedeniyle Dassault Systèmes’i ve‘My Collection’ endüstriyel çözüm deneyimini seçtik. Kararımızı etkileyen diğer faktörler arasında Dassault Systèmes’in birçok başarılı uluslararası markanın güçlü ve bilgili bir teknoloji çözüm ortağı olarak konumu ve yerel ekiplerinin deneyimi bulunuyordu.”

Dassault Systèmes Tüketici Ürünleri ve Perakende Sektörü Başkan Yardımcısı Susan Olivier ise şu yorumlarda bulundu: “Dünyanın her yerindeki büyük perakendecileri etkileyen, global verimlilik ve pazara sunma sürelerini geliştirirken tüketicilerin beğeneceği ürünler üretme gibi sorunların birçoğuyla Boyner Grup da karşılaşmıştır. 3DEXPERIENCE platformumuz, trendi takip eden zamana uygun koleksiyonlar için işbirliğine dayalı yenilikçiliğe yönelik yeni bir yaklaşım sunuyor.”

Proje, Dassault Systemes’in moda ve perakende endüstrilerindeki uzman iş ortağı MY Yazılım işbirliği ile hayata geçirilecek.

Dassault Systèmes’in Tüketici Ürünleri ve Perakende endüstrisi için geliştirdiği çözüm deneyimleri hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: http://www.3ds.com/industries/consumer-goods-retai…

 

Previous Teknoloji Bağımlılığı Çocukları Olumsuz Etkiliyor
Sonraki Oracle’dan ‘Çalışanların İşe Adanmışlığı’ Araştırması

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Türkiye Finans Çalışanı Hakan Uzuner, 7. Kez MVP Ödülü Aldı

Microsoft’un ödül programı olan ve her yıl yenilenen MVP (Most Valuable Professionals)  programının 2013 – 2014 döneminde Hakan Uzuner, “Directory Services” alanında yaptığı çalışmalardan dolayı MVP sertifikası almaya hak kazandı.

Özel Sektör 0 Yorum

Web Sitesi İzleme Platformu PingTürk Emin Adımlarla Büyüyor

Bulut tabanlı web sitesi izleme ve analiz platformu PingTürk, Türkiye’nin birçok şehrine sistemlerden web site veya servislerine dakikalık erişim testleri gerçekleştiriyor ve olası hatalarda sistem yöneticilerine SMS, Telefonla arama, E-posta,

Özel Sektör 0 Yorum

Kordsa Global TİM İnovalig İnovasyon Stratejisi Birincisi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Improve Inovalig Ödülleri sahiplerini buldu. Kordsa Global, İnovasyon Stratejisi birincilik ödülüne layık görüldü. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen

Özel Sektör 0 Yorum

Alcatel Onetouch , IDOL 3 İle Akıllı Telefon Dünyasını Alt Üst Edecek

Dünyanın en hızlı büyüyen telefon üreticileri arasında yer olan Alcatel Onetouch, yeni nesil akıllı telefonu IDOL 3’ü teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu. Sınıfının en iyi bileşenleri ve yazılımıyla üretilen IDOL 3

Özel Sektör 0 Yorum

HTC, CES 2016’da Tam 22 Ödül Kazandı

Mobil inovasyon ve tasarımda dünya lideri HTC’ye ait, HTC Vive Pre sanal gerçeklik (VR) platformu ve dünyanın ilk ağ bağlantılı fitness sistemi UA HealthBox dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı

Özel Sektör 0 Yorum

Türkiye’nin Elektronik Parası

Mevzuatı 2015  Haziran sonu itibariyle  yürürlüğe giren 6493 sayılı Kanun ile birlikte Türkiye’de yasal elektronik para dönemi başladı. Kullanıcılara, firmalara ve kamu kurumlarına büyük kolaylık sağlayan bu yeni dönemde, elektronik

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.