Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

Dell, Gartner tarafından kurumsal ürün klasmanında övgüye değer bulunduğunu duyurdu. BT sektör analisti Gartner, Dell’i 2015 Magic Quandrant ölçümünde Modüler Sunucular kategorisinde lider, aynı ölçümün Veri Merkezi Ağları kategorisinde ise vizyoner olarak konumlandırdı. Firma, Üretici Derecelendirme raporunda da Dell’e pozitif genel puan verdi.

Dell PowerEdge FX, modüler sunucular kategorisinde lider oldu

 X86 tabanlı sunucuların dünyadaki en büyük üreticilerinden biri olan Dell, Gartner 2015 Modüler Sunucular Magic Quadrant ölçümünde lider olarak konumlandırıldı.

Dell PowerEdge FX, blade sunucuların yoğunluk ve verimliliğiyle raf tipi sunucuların sadelik  ve maliyet avantajını bir araya getiriyor. Bu inovasyon sayesinde müşteriler değişen iş yükü taleplerini karşılayabiliyor ve bir yandan da yüksek güvenilirlik, kesintisiz çalışırlık ve hizmet verebilirlik özelliklerinden yararlanıyorlar.

Dell PowerEdge FX sunucular dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından beğeniliyor. Nitekim son dönemde Asya’daki büyük bir e-ticaret şirketi, FX’leri rakip sunuculara tercih ederek 10 binden fazla sunucu satın aldı. Bir başka örnek de merkezi ABD’de bulunan bir yatırım yönetimi kuruluşu; şirket müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kullandığı çok yönlü veri analizi ve alım-satım sistemlerini üzerinde çalıştıracağı yüzlerce sunucu talep etti.

Gartner’ın Modüler Sunuculare ilişkin Magic Quadrant ölçümü ise Dell’in PowerEdge sunucularda 20. yılını kutladığı dönemde yayımlandı. Şirketi ileriye taşıyan PowerEdge gibi esin kaynağını müşterilerden alan ürünlerle Dell hem ürün satış adedi hem de gelir rakamlarında artış sağlamaya devam ediyor. Gartner’ın yaptığı bir araştırmaya göre Dell halen küresel x86 sunucu piyasasında ikinci sırada yer alıyor.

 Dell Networking, veri merkezi ağları kategorisinde vizyoner olarak belirlendi

Dell, uygulama becerisi ve eksiksiz vizyonu ile 2015 Gartner Veri Merkezi Ağları Magic Quadrant ölçümünde vizyoner çeyreğine yerleştirildi.

Açık Ağlar, Dell’in ağ uygulamaları stratejisinin belkemiğini oluşturuyor. Şirket modern ağlara dönüşümü destekliyor: Kurumların farklı kısımları için ağ anahtarlarıyla birlikte son teknolojili hizmetler sunuyor. Bu sayede işletmeler hem giderek artan bant genişliği taleplerine yanıt verebiliyor, hem de ölçeklendirilebilirlik ve ağ yönetimi alanlarında zorlukların üstesinden gelebiliyorlar.

Dell iş yükü ihtiyaçları, sanallaştırma teknikleri ve bulut altyapıları alanlarındaki değişimi erken bir aşamada görebildi. Bu değişimlere yanıt olarak da veri merkezi ağlarının maliyet yapısını ve yetkinliklerini temelden değiştirebilecek sabit form faktörlü anahtarlama elemanlarına dayalı yenilikçi sistem mimarileri geliştirdi.

Dell,  üretici  derecelendirmesinde pozitif genel puan elde etti

Gartner, Üretici Derecelendirmesinde Dell’e pozitif genel puan verdi. Şirketin son dönemde ortaklık yapısını benimsemesi, daha geniş ve derin teknoloji konusundaki kararlılığı, çözüm ve hizmet alanları, pozitif notlar aldığı konu başlıkları oldu.

Dell Türkiye ve Afrika Bölgesi (EM-EMEA) Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan şunları söyledi:

“Gartner gibi saygın bir firmanın bizi övgüye değer bulması, geleceğin veri merkezlerini anlıyor olduğumuzu doğrulamakta.”

İlgili Gartner raporlarını buradan indirebilirsiniz.

Previous Erstream 4K Yayınlarını ADSL Üstünden İzletecek
Sonraki Emirates’ten, Merak Ve Macerayı Bir Arada Sunan Uygulama

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Thecus Technology Ürünleri Simet Teknoloji İle Pazara Sunuluyor

Taiwan merkezli, kendi alanında dünya pazarında sürekli ilk beş içinde sayılan ve ülkemizde bir süre önce farklı bir firma tarafından temsil edilen Thecus Technology Corp. ürünleri ve çözümleri artık sadece

Özel Sektör 0 Yorum

PayPal, eBay’den Ayrılma Sürecini Tamamladı

PayPal, eBay’den ayrılma sürecini tamamlayarak Nasdaq borsasında PYPL sembolüyle işlem gören bağımsız bir şirket oldu. PayPal’ın üst yöneticileri, çalışanları ve iş ortaklarından oluşan ekip, PayPal butonuna basarak 20 Temmuz 2015

Özel Sektör 0 Yorum

Kale Alarmlı Silindir; Hırsızlara Meydan Okuyor

Tecrübesini teknoloji ile birleştirip inovatif ürünler geliştirmeyi ilke edinen sektörün lider markası Kale Kilit’in yeni ürünü Kale Alarmlı Silindir, hırsızlığa karşı yüksek güvenlik sunuyor. Hırsızlık olaylarına karşı geliştirilen “Kale Alarmli

Özel Sektör 0 Yorum

SAS, Sigorta Şirketleri ve Bankaların Adres Veritabanı Problemini Ortadan Kaldırıyor

Dünyanın analitik lideri SAS, sigorta şirketleri ve bankalar başta olmak üzere birçok kurumun müşterileri ile ilişkilerini sürekli ve verimli hale getirmek için Sade Yazılım ile geliştirdiği Adres Doğrulama ve Eşleştirme

Özel Sektör 0 Yorum

Sony’den Yeni Nesil Oyun Ve Oyuncular Paneli

Sony’nin, Gamescom 2014 Fuarı’nda düzenlediği panelde, sektörün önde gelenlerinin katılımıyla, oyun oynamanın bugünü ve geleceği masaya yatırıldı. Sony Computer Entertainment Europe Ltd. (SCEE), yeni nesil oyun ve oyuncular hakkında konuştuğu

Özel Sektör 0 Yorum

KoçSistem Ve SAP Yenilikçi Çözümler İçin Yeni Bir İşbirliğine İmza Attı

Türkiye’de işletmeleri geleceğe taşıyan yenilikçi teknolojiler geliştiren kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, bilgi teknolojileri sektörünün lider oyuncularından KoçSistem ile yeni bir işbirliğine imza attı. KoçSistem, müşterilerine yenilikçi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.