Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

Dell, Gartner tarafından kurumsal ürün klasmanında övgüye değer bulunduğunu duyurdu. BT sektör analisti Gartner, Dell’i 2015 Magic Quandrant ölçümünde Modüler Sunucular kategorisinde lider, aynı ölçümün Veri Merkezi Ağları kategorisinde ise vizyoner olarak konumlandırdı. Firma, Üretici Derecelendirme raporunda da Dell’e pozitif genel puan verdi.

Dell PowerEdge FX, modüler sunucular kategorisinde lider oldu

 X86 tabanlı sunucuların dünyadaki en büyük üreticilerinden biri olan Dell, Gartner 2015 Modüler Sunucular Magic Quadrant ölçümünde lider olarak konumlandırıldı.

Dell PowerEdge FX, blade sunucuların yoğunluk ve verimliliğiyle raf tipi sunucuların sadelik  ve maliyet avantajını bir araya getiriyor. Bu inovasyon sayesinde müşteriler değişen iş yükü taleplerini karşılayabiliyor ve bir yandan da yüksek güvenilirlik, kesintisiz çalışırlık ve hizmet verebilirlik özelliklerinden yararlanıyorlar.

Dell PowerEdge FX sunucular dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından beğeniliyor. Nitekim son dönemde Asya’daki büyük bir e-ticaret şirketi, FX’leri rakip sunuculara tercih ederek 10 binden fazla sunucu satın aldı. Bir başka örnek de merkezi ABD’de bulunan bir yatırım yönetimi kuruluşu; şirket müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kullandığı çok yönlü veri analizi ve alım-satım sistemlerini üzerinde çalıştıracağı yüzlerce sunucu talep etti.

Gartner’ın Modüler Sunuculare ilişkin Magic Quadrant ölçümü ise Dell’in PowerEdge sunucularda 20. yılını kutladığı dönemde yayımlandı. Şirketi ileriye taşıyan PowerEdge gibi esin kaynağını müşterilerden alan ürünlerle Dell hem ürün satış adedi hem de gelir rakamlarında artış sağlamaya devam ediyor. Gartner’ın yaptığı bir araştırmaya göre Dell halen küresel x86 sunucu piyasasında ikinci sırada yer alıyor.

 Dell Networking, veri merkezi ağları kategorisinde vizyoner olarak belirlendi

Dell, uygulama becerisi ve eksiksiz vizyonu ile 2015 Gartner Veri Merkezi Ağları Magic Quadrant ölçümünde vizyoner çeyreğine yerleştirildi.

Açık Ağlar, Dell’in ağ uygulamaları stratejisinin belkemiğini oluşturuyor. Şirket modern ağlara dönüşümü destekliyor: Kurumların farklı kısımları için ağ anahtarlarıyla birlikte son teknolojili hizmetler sunuyor. Bu sayede işletmeler hem giderek artan bant genişliği taleplerine yanıt verebiliyor, hem de ölçeklendirilebilirlik ve ağ yönetimi alanlarında zorlukların üstesinden gelebiliyorlar.

Dell iş yükü ihtiyaçları, sanallaştırma teknikleri ve bulut altyapıları alanlarındaki değişimi erken bir aşamada görebildi. Bu değişimlere yanıt olarak da veri merkezi ağlarının maliyet yapısını ve yetkinliklerini temelden değiştirebilecek sabit form faktörlü anahtarlama elemanlarına dayalı yenilikçi sistem mimarileri geliştirdi.

Dell,  üretici  derecelendirmesinde pozitif genel puan elde etti

Gartner, Üretici Derecelendirmesinde Dell’e pozitif genel puan verdi. Şirketin son dönemde ortaklık yapısını benimsemesi, daha geniş ve derin teknoloji konusundaki kararlılığı, çözüm ve hizmet alanları, pozitif notlar aldığı konu başlıkları oldu.

Dell Türkiye ve Afrika Bölgesi (EM-EMEA) Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan şunları söyledi:

“Gartner gibi saygın bir firmanın bizi övgüye değer bulması, geleceğin veri merkezlerini anlıyor olduğumuzu doğrulamakta.”

İlgili Gartner raporlarını buradan indirebilirsiniz.

Previous Erstream 4K Yayınlarını ADSL Üstünden İzletecek
Sonraki Emirates’ten, Merak Ve Macerayı Bir Arada Sunan Uygulama

Diğer Yazılar

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Türkiye’de Bir İlk; Yapay Zeka İle Strateji Geliştirme

Türkiye’de ilk defa yapay zeka markaların hizmetinde. SIM2REAL, markaların pazar payı kazandiran stratejilerini, nöro bilimi ve yapay zeka teknolojisi kullanarak belirliyor, hayata geçirmelerini sağlıyor. SIM2REAL tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojileri

Özel Sektör 0 Yorum

Turkcell Ve Migros Ortaklığıyla “Tıkla Kazan” 3. Yılını Kutluyor

Migros Grubu’nun sadakat kart programı Money Club için Turkcell Global Bilgi ve Migros ortaklığıyla hayata geçirilen ve 3. yılını geride bırakan Facebook uygulaması “Tıkla Kazan”, birçok özel üründe takipçilerine yüzde

Özel Sektör 0 Yorum

Hitachi, İletişim Çalışmalarını Caretta İle Yürütecek

Caretta İletişim, Hitachi Data Systems için kurumsal ve pazarlama iletişimi, içerik danışmanlığı, marka ve etkinlik yönetimi ile medya danışmanlığı alanlarında hizmet verecek. Ulusal ve uluslararası şirketlerin yer aldığı geniş ve

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

ePati Bilişim, Teknik Yönetici Ve Teknik Uzman Personel Arıyor

ePati Bilişim Teknolojileri, sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde bilişim sektörünün rekabetçi konuları arasında yer alan bilişim güvenliği, ağ yapılandırma ve yönetimi, sunucu yazılımları, veritabanı uygulamaları ve entegre yazılım geliştirme ihtiyaçlarını

Özel Sektör 0 Yorum

Callpex’i Satın Alan Webhelp, Yeni Yatırım Planları İle Pazarda Güçleniyor

Callpex, Avrupa’nın önde gelen BPO-Business Process Outsource (Dış Kaynaklı İş Süreçleri Hizmetleri Sağlayıcısı) gruplarından Webhelp bünyesine katıldı. Küresel eğilimler ışığında yapılan satın almayla bundan böyle Webhelp Türkiye olarak faaliyet gösterecek

Özel Sektör 0 Yorum

Paraşüt, Türkiye’nin En Başarılı Startup’ları Listesinde

Startup 100 Projesinin Kazananları Açıklandı. Paraşüt, 100 Startup Arasında 2. Sırada Yerini Aldı. Bizz Consulting ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun işbirliğinde, Startup Dergisi’nin medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Startup 100 Projesi’nin kazananları

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.