e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

1999’dan beri faaliyet gösteren ve e-Defter, e-Arşiv, e-Fatura, e-Denetleme, e-Bilet, e-İmza, e-Ödeme, e-Yedekleme, e-Finansman, Süreç Yönetimi gibi e-Dönüşüm® hizmetleri sunan FIT Solutions, hizmet portföyüne e-Mutabakat’ı da ekledi. e-Mutabakat ile işgücünde yüzde 70, maliyetlerde ise yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf sağlanabiliyor.

e-Mutabakat, şirketler arası cari hesap ve BABS mutabakat yazışmalarının telefon, faks ya da posta yerine elektronik ortamda yapılması. e-Mutabakat ile her şirket kendi cari verilerini sisteme yükleyebiliyor ve karşı tarafın gönderdiği verilerle kolayca karşılaştırma yaparak mutabakat işlemlerini kısa sürede, sorunsuz bir şekilde telefonsuz fakssız gerçekleştirebiliyor. FIT Solutions ise elektronik mutabakatlaşmayı bir adım ileriye taşıyacak verdiği KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmeti ile bunun yasal zemini de müşteriye hazır olarak sunuluyor.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat çözümü hem SAP hem de SAP olmayan sistemlerde, istenirse bulut üzerinde veya on-premise olarak çalışabiliyor. KEP üzerinden mutabakat gönderimi sağlayarak yasal zemin oluşturan hizmet, aynı zamanda e-Faks gönderimi ve kısa mesaj hatırlatma işlevleri de barındırıyor. Bir e-Dönüşüm® hizmeti olan e-Mutabakat üzerinden cari kalem bazında anında karşılaştırma ve farklılık tespiti yapılabildiği için zaman tasarrufuna odaklanmak isteyen firmalara büyük kolaylık sağlıyor. e-Mutabakat hizmetinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Cari hesaplarınızı toplu olarak gönderebilir,

Dip toplamları alabilir ve tüm verileri raporlayabilir,

Mutabakat dönüşlerinin ne kadar zamanda yapıldığını gözlemleyebilir,

Sorunlu müşterilerinizi tespit edebilir,

Hatırlatma SMS’leri ile hesap açıklarınızı önleyebilir,

Muhatap olunan şirketlerin hesaplarıyla kendi hesaplarınızı karşılaştırabilir,

Karşı tarafa sistem üzerinden not yazabilir,

Kendi kapalı devre sistemini kurabilir ya da FIT Solutions’ın bulutunu kullanabilir,

Alıcı veya gönderici olmak üzere personeller arasında görev dağılımı yaparak rol yönetimi verimli bir şekilde gerçekleştirebilir.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat hizmetinin şirketlere olan doğrudan yararları haricinde dolaylı yararları da var. Çevrecilik, gider tasarrufu, yasal bir takım avantajlar gibi faydalar, tüm şirketler için e-Mutabakat hizmetini cazip kılıyor.

Çevreci

e-Mutabakat sayesinde şirketler arası ticari anlaşmaların gerçekleşmesi, ağaçların kesilip kağıt elde edilmesinden elektronik ortama taşınarak, çevreci bir anlayışa kavuşur.

Zaman tasarrufu

Zorlu ve çetin geçen borç-alacak mutabakat işlemleri için evrak karıştırarak veya faks ve telefon başında bekleyerek zaman harcamanıza gerek kalmaz. e-Mutabakat ile cari hesaplarınızı paylaşabilir, muhatap olduğunuz şirketin hesaplarıyla karşılaştırmayı online ortamda gerçek zamanlı yapabilirsiniz.

Düşük maliyetli

Arşivleme, kargo ve kağıt masraflarından elektronik mutabakat ile kurtulun. Üstelik personellerinizin yapacağı çok daha önemli işleri var!

Hızlı ve kolay veri aktarımı

e-Mutabakat, Excel’le veri alabildiğiniz tüm sistemlerle çalıştığından verilere kolay ve hızlı bir erişim imkanı sunar.

Yasal avantaj

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile mutabakatlarınızı elektronik ortamda yasal bir zemine oturtabilir; çok hızlı şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Noter onaylı göndermekle aynı geçerliliğe sahip mutabakatlarla rahat edebilirsiniz.

 

 

Previous Bağcılar Belediyesi’nin Kesintisiz Hizmet Altyapısında Proline İmzası
Sonraki İnternetteki Tüm Hesaplara Tek Şifre Kullanılması Tehlikeye Davetiye Çıkarıyor

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Mitsubishi Electric “Uydu, Uzay Ve Teknoloji Günleri”ne Global Sponsor Oldu

Uydu ve uzay teknolojileri alanında tüm paydaşları bir araya getiren Türkiye’deki ilk ve tek etkinliği olan “Uydu, Uzay ve Teknoloji Günleri”nin açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma,

Özel Sektör 0 Yorum

Lenovo Türkiye Mobil Ürün Grubu’nun Başına Hakan Sökmen Atandı

Geçtiğimiz Mayıs ayında 10’uncu yılını kutlayan Lenovo, mobil pazardaki hızlı gelişimini kadrosuna kattığı deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak tablet ve akıllı telefon ürünlerini kapsayan Mobil Ürün Grubu’nun liderliğine,

Özel Sektör 0 Yorum

3M, Müşteri İnovasyon Merkezi’ni İstanbul’da Açtı

Bilimi hayatın her anında uygulayabilmek amacıyla 3M, 4 milyon dolarlık Ar-Ge yatırımlarının parçası olan İstanbul Kavacık’taki  Müşteri İnovasyon Merkezi’ni hayata geçirdi. 600 metrekarelik bir alanda inşa edilen 3M Türkiye Müşteri

Genel 0 Yorum

TBD Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Barut ATV’ye Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve GLOBALNET İnternet Teknolojileri Genel Müdürü Ertan Barut ATV Ana Haber bülteninde kamuya alınacak Bilişim Uzmanları  hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel Sektör 0 Yorum

Asseco SEE 2014 Yılını Güçlü Bir Büyümeyle Kapattı

2014 yılına ilişkin finansal verilerini açıklayan Asseco SEE, 2014 yılını dördüncü çeyrekte yakaladığı güçlü bir büyümeyle kapattı. 2014 yılı son çeyreğinde şirket satış gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine göre

Özel Sektör 0 Yorum

Samsung, Türkiye Baskı Pazarında Liderliğe Oynuyor

2015 – Teknoloji devi Samsung Electronics, Türkiye baskı pazarındaki trendler ve sunduğu rekabetçi teknolojileri hakkında bilgilendirme yapmak üzere bir toplantı organize etti.  Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ve

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.