e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

1999’dan beri faaliyet gösteren ve e-Defter, e-Arşiv, e-Fatura, e-Denetleme, e-Bilet, e-İmza, e-Ödeme, e-Yedekleme, e-Finansman, Süreç Yönetimi gibi e-Dönüşüm® hizmetleri sunan FIT Solutions, hizmet portföyüne e-Mutabakat’ı da ekledi. e-Mutabakat ile işgücünde yüzde 70, maliyetlerde ise yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf sağlanabiliyor.

e-Mutabakat, şirketler arası cari hesap ve BABS mutabakat yazışmalarının telefon, faks ya da posta yerine elektronik ortamda yapılması. e-Mutabakat ile her şirket kendi cari verilerini sisteme yükleyebiliyor ve karşı tarafın gönderdiği verilerle kolayca karşılaştırma yaparak mutabakat işlemlerini kısa sürede, sorunsuz bir şekilde telefonsuz fakssız gerçekleştirebiliyor. FIT Solutions ise elektronik mutabakatlaşmayı bir adım ileriye taşıyacak verdiği KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmeti ile bunun yasal zemini de müşteriye hazır olarak sunuluyor.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat çözümü hem SAP hem de SAP olmayan sistemlerde, istenirse bulut üzerinde veya on-premise olarak çalışabiliyor. KEP üzerinden mutabakat gönderimi sağlayarak yasal zemin oluşturan hizmet, aynı zamanda e-Faks gönderimi ve kısa mesaj hatırlatma işlevleri de barındırıyor. Bir e-Dönüşüm® hizmeti olan e-Mutabakat üzerinden cari kalem bazında anında karşılaştırma ve farklılık tespiti yapılabildiği için zaman tasarrufuna odaklanmak isteyen firmalara büyük kolaylık sağlıyor. e-Mutabakat hizmetinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Cari hesaplarınızı toplu olarak gönderebilir,

Dip toplamları alabilir ve tüm verileri raporlayabilir,

Mutabakat dönüşlerinin ne kadar zamanda yapıldığını gözlemleyebilir,

Sorunlu müşterilerinizi tespit edebilir,

Hatırlatma SMS’leri ile hesap açıklarınızı önleyebilir,

Muhatap olunan şirketlerin hesaplarıyla kendi hesaplarınızı karşılaştırabilir,

Karşı tarafa sistem üzerinden not yazabilir,

Kendi kapalı devre sistemini kurabilir ya da FIT Solutions’ın bulutunu kullanabilir,

Alıcı veya gönderici olmak üzere personeller arasında görev dağılımı yaparak rol yönetimi verimli bir şekilde gerçekleştirebilir.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat hizmetinin şirketlere olan doğrudan yararları haricinde dolaylı yararları da var. Çevrecilik, gider tasarrufu, yasal bir takım avantajlar gibi faydalar, tüm şirketler için e-Mutabakat hizmetini cazip kılıyor.

Çevreci

e-Mutabakat sayesinde şirketler arası ticari anlaşmaların gerçekleşmesi, ağaçların kesilip kağıt elde edilmesinden elektronik ortama taşınarak, çevreci bir anlayışa kavuşur.

Zaman tasarrufu

Zorlu ve çetin geçen borç-alacak mutabakat işlemleri için evrak karıştırarak veya faks ve telefon başında bekleyerek zaman harcamanıza gerek kalmaz. e-Mutabakat ile cari hesaplarınızı paylaşabilir, muhatap olduğunuz şirketin hesaplarıyla karşılaştırmayı online ortamda gerçek zamanlı yapabilirsiniz.

Düşük maliyetli

Arşivleme, kargo ve kağıt masraflarından elektronik mutabakat ile kurtulun. Üstelik personellerinizin yapacağı çok daha önemli işleri var!

Hızlı ve kolay veri aktarımı

e-Mutabakat, Excel’le veri alabildiğiniz tüm sistemlerle çalıştığından verilere kolay ve hızlı bir erişim imkanı sunar.

Yasal avantaj

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile mutabakatlarınızı elektronik ortamda yasal bir zemine oturtabilir; çok hızlı şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Noter onaylı göndermekle aynı geçerliliğe sahip mutabakatlarla rahat edebilirsiniz.

 

 

Previous Bağcılar Belediyesi’nin Kesintisiz Hizmet Altyapısında Proline İmzası
Sonraki İnternetteki Tüm Hesaplara Tek Şifre Kullanılması Tehlikeye Davetiye Çıkarıyor

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Platin Bilişim, IBM’in Etkinliğinde Müşteri Ve İş Ortaklarıyla Buluştu

Platin Bilişim Teknolojileri, şirketleri yeni akıllı çağa hazırlamak için düzenlenen IBM Business Connect 2014 etkinliğine katıldı. Güvenlik bölümünde iş ortakları ve müşterileri ile verimli B2B görüşmeler gerçekleştiren Platin Bilişim Teknolojileri,

Özel Sektör 0 Yorum

DorukNet, Cloud OS Network Programı’nda Microsoft’un İş Ortağı

DorukNet, Microsoft Türkiye’nin servis sağlayıcılara yönelik hayata geçirdiği Cloud OS Network (COSN) Programı’nda birinci seviye ana iş ortağı oldu. DorukNet ve Microsoft Türkiye arasındaki iş birliğinin detayları Microsoft Türkiye Genel Müdürü

Özel Sektör 0 Yorum

Thales, Yeni Teknolojilerini IDEF Fuarında Görücüye Çıkarıyor

Savunma, havacılık, uzay, ulaşım ve güvenlik alanında en gelişmiş teknolojik çözümleri sunan küresel teknoloji lideri Thales 5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul-Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen IDEF Fuarı’na katılıyor.

Özel Sektör 0 Yorum

Huawei’den Arena’ya Ödül

Türkiye’nin en yaygın teknoloji dağıtım şirketi Arena, Huawei tarafından düzenlenen, Huawei 2015 İş Ortakları Cloud Congress Toplantısında “Yılın Katma Değerli Distribütörü” ödülünün sahibi oldu. 140’tan fazla ülkede dünya nüfusunun üçte

Özel Sektör 0 Yorum

İndeks Bilgisayar’da Tarihi Rekor ; Karını Yüzde 78 Oranında Artırdı

27 yıldır Türk bilişim sektörü içerisinde “geleceğin teknoloji dağıtım grubu” vizyonu ile hareket eden ve halen 150’den fazla dünya teknoloji devinin distribütörlüğünü yapan Index Grup’un CEO’su Erol Bilecik, grubun 2015

Özel Sektör 0 Yorum

Sony Profesyonel Avrupa’dan Yeni İş Kolu

Sony, departmanlarını müşteri ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilecek şekilde yönlendirmek için aldığı stratejik kararın bir parçası olarak, video güvenlik ürünlerini de içinde barındıran yeni bir Kurumsal ve Eğitime Yönelik Çözümler

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.