e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

e-Mutabakat İle Maliyetlerden Yüzde 40 Tasarruf Mümkün

1999’dan beri faaliyet gösteren ve e-Defter, e-Arşiv, e-Fatura, e-Denetleme, e-Bilet, e-İmza, e-Ödeme, e-Yedekleme, e-Finansman, Süreç Yönetimi gibi e-Dönüşüm® hizmetleri sunan FIT Solutions, hizmet portföyüne e-Mutabakat’ı da ekledi. e-Mutabakat ile işgücünde yüzde 70, maliyetlerde ise yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf sağlanabiliyor.

e-Mutabakat, şirketler arası cari hesap ve BABS mutabakat yazışmalarının telefon, faks ya da posta yerine elektronik ortamda yapılması. e-Mutabakat ile her şirket kendi cari verilerini sisteme yükleyebiliyor ve karşı tarafın gönderdiği verilerle kolayca karşılaştırma yaparak mutabakat işlemlerini kısa sürede, sorunsuz bir şekilde telefonsuz fakssız gerçekleştirebiliyor. FIT Solutions ise elektronik mutabakatlaşmayı bir adım ileriye taşıyacak verdiği KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) hizmeti ile bunun yasal zemini de müşteriye hazır olarak sunuluyor.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat çözümü hem SAP hem de SAP olmayan sistemlerde, istenirse bulut üzerinde veya on-premise olarak çalışabiliyor. KEP üzerinden mutabakat gönderimi sağlayarak yasal zemin oluşturan hizmet, aynı zamanda e-Faks gönderimi ve kısa mesaj hatırlatma işlevleri de barındırıyor. Bir e-Dönüşüm® hizmeti olan e-Mutabakat üzerinden cari kalem bazında anında karşılaştırma ve farklılık tespiti yapılabildiği için zaman tasarrufuna odaklanmak isteyen firmalara büyük kolaylık sağlıyor. e-Mutabakat hizmetinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

Cari hesaplarınızı toplu olarak gönderebilir,

Dip toplamları alabilir ve tüm verileri raporlayabilir,

Mutabakat dönüşlerinin ne kadar zamanda yapıldığını gözlemleyebilir,

Sorunlu müşterilerinizi tespit edebilir,

Hatırlatma SMS’leri ile hesap açıklarınızı önleyebilir,

Muhatap olunan şirketlerin hesaplarıyla kendi hesaplarınızı karşılaştırabilir,

Karşı tarafa sistem üzerinden not yazabilir,

Kendi kapalı devre sistemini kurabilir ya da FIT Solutions’ın bulutunu kullanabilir,

Alıcı veya gönderici olmak üzere personeller arasında görev dağılımı yaparak rol yönetimi verimli bir şekilde gerçekleştirebilir.

FIT Solutions’ın e-Mutabakat hizmetinin şirketlere olan doğrudan yararları haricinde dolaylı yararları da var. Çevrecilik, gider tasarrufu, yasal bir takım avantajlar gibi faydalar, tüm şirketler için e-Mutabakat hizmetini cazip kılıyor.

Çevreci

e-Mutabakat sayesinde şirketler arası ticari anlaşmaların gerçekleşmesi, ağaçların kesilip kağıt elde edilmesinden elektronik ortama taşınarak, çevreci bir anlayışa kavuşur.

Zaman tasarrufu

Zorlu ve çetin geçen borç-alacak mutabakat işlemleri için evrak karıştırarak veya faks ve telefon başında bekleyerek zaman harcamanıza gerek kalmaz. e-Mutabakat ile cari hesaplarınızı paylaşabilir, muhatap olduğunuz şirketin hesaplarıyla karşılaştırmayı online ortamda gerçek zamanlı yapabilirsiniz.

Düşük maliyetli

Arşivleme, kargo ve kağıt masraflarından elektronik mutabakat ile kurtulun. Üstelik personellerinizin yapacağı çok daha önemli işleri var!

Hızlı ve kolay veri aktarımı

e-Mutabakat, Excel’le veri alabildiğiniz tüm sistemlerle çalıştığından verilere kolay ve hızlı bir erişim imkanı sunar.

Yasal avantaj

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile mutabakatlarınızı elektronik ortamda yasal bir zemine oturtabilir; çok hızlı şekilde geri dönüşler alabilirsiniz. Noter onaylı göndermekle aynı geçerliliğe sahip mutabakatlarla rahat edebilirsiniz.

 

 

Previous Bağcılar Belediyesi’nin Kesintisiz Hizmet Altyapısında Proline İmzası
Sonraki İnternetteki Tüm Hesaplara Tek Şifre Kullanılması Tehlikeye Davetiye Çıkarıyor

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Bilkent Cybrpark, Kuluçka Firmalarını 2. Kez Mezun Etti

Her yıl 60 kuluçka firmasına destek veren ve bugüne kadar 200’ün üzerinde kuluçka firmasına ev sahipliği yapmış Bilkent Cyberpark, Kuluçka Merkezi Mezunlarına madalya ve sertifikaları takdim etti. Ayrıca tüm mezunlara

Özel Sektör 0 Yorum

IT Yöneticileri, QNAP NAS Cihazlarını Artık Tek Merkezden Yönetiyor

Q’center, kolay kullanımı ve işlevselliği ile farklı lokasyonlar da birbirinden bağımsız olarak çalışan tüm QNAP NAS cihazlarının tek merkezden yönetimi için tasarlandı. Özellikle bir den fazla cihaza sahip olup yönetim

Özel Sektör 0 Yorum

Alcatel Onetouch , IDOL 3 İle Akıllı Telefon Dünyasını Alt Üst Edecek

Dünyanın en hızlı büyüyen telefon üreticileri arasında yer olan Alcatel Onetouch, yeni nesil akıllı telefonu IDOL 3’ü teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu. Sınıfının en iyi bileşenleri ve yazılımıyla üretilen IDOL 3

Özel Sektör 0 Yorum

Erıcsson Türkiye En İyi İkinci İşveren Oldu

Ericsson Türkiye, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen 2015 Great Place to Work ödül töreninde Türkiye’nin ‘En iyi ikinci işvereni ‘ seçildi. Great Place to Work Enstitüsü, 2015 Türkiye’nin ‘En İyi İşverenleri’

Özel Sektör 0 Yorum

Bimsa, Peryön İnsan Yönetimi Ödüllerine Ev Sahipliği Yaptı

Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman, Türk mühendislerinin yazılımı dijital IK platformu HR-WEB ile insan kaynakları yönetim süreçlerinin dijitalleşmesi konusunda iddialı olduklarını ve Türkiye’de bu konuda akla gelen ilk çözüm üreticisi

Özel Sektör 0 Yorum

Anadolu Bilişim Ve Microsoft İş Birliğiyle Her Yerde İş Süreçlerine Erişim

Türkiye’de bilişim hizmetlerinin öncüsü olma vizyonuyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiren Anadolu Bilişim’in çözüm portföyü, işletmelere verimlilik sağlayan yeniliklerle zenginleşiyor. Microsoft’un Türkiye’deki stratejik iş ortakları arasında yer alan Anadolu Bilişim,

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.