Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığının yeni internet sitesi yayında. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yaptığı yeni sitede, bakanlık verilerinin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışları anlık olarak izlenebiliyor. 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 ticaret müşaviri ve ataşe aracılığıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı da yer alıyor.

Site ile Ekonomi Bakanlığı sanal ortamda yeniden inşa edilirken, “Elektronik Belge Yönetim Sistemi”ni de hayata geçirildi. Bakanlığın internet portalı ve mobil uygulaması inovatif anlayışla tasarlandı.

e-Devlet hizmetlerinin kesintisiz sunulması için “Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Merkezi” Ocak ayı başında hizmete açıldı.

Yeni internet sitesi ile hizmetlerin daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanırken, bakanlığa ait verilerin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışlarını anlık olarak izlenebiliyor. Ayrıca, portal üzerinden 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 müşavir ve ataşe vasıtasıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlara bakanlık uzmanları ve yurt dışındaki temsilcilerinden doğrudan bilgi talep etme ve bu taleplerini takip etme imkanı da getirilirken, “Bakana Ulaşın” bölümüyle vatandaşların görüş, öneri ve şikayetlerini doğrudan Ekonomi Bakanı’na iletmeleri sağlanıyor. oluşturduklarına dikkati çekti.

Ekonomi Bakanlığı’nın yenilenen web sitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ve Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul”un ikinci gününde kullanıma sunuldu.

İçeriği, görselleri ve teknolojik altyapısı yenilenen portalla birlikte bakanlık hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanıyor.

Söz konusu portalda bakanlığa ait bilgilerin yanı sıra borsa, döviz kurları ve emtia piyasalarına dair güncel veriler de anlık olarak takip edilebilecek.

 

 

Previous İki Kuzen Dijital Ve Sosyal Kampanya Duvarı Yarattı
Sonraki Çözüm Gençlerden, Destek Intel’den

Diğer Yazılar

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Yerli Google Geliyor…

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TÜBİTAK’ın ulusal bir arama motoru geliştirilmesi için çalışma yaptığını bildirdi. Bakan Yılmaz, TÜBİTAK İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (BİLGEM) Bilişim Teknolojileri Enstitüsü (BTE) tarafından yürütülen  Bulut Bilişim ve

Kamu 0 Yorum

Sayan’dan İnternet Terörün Propaganda Aracı Olmasın Çağrısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, ülkelerin terör örgütlerinin interneti propaganda aracı olarak kullanmasına karşı ortak mücadele etmesi çağrısında bulundu. 10.İnternet Yönetişimi Forumu (IGF-2015) Brezilya’nın  Joao Pessoa kentinde gerçekleştirildi. Brezilya’nın

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

HAVELSAN Pakistan’a Çıkarma Yaptı

Ele alacağı projelerle ilgili çalışmalara, kalabalık bir ekiple fuar öncesinde başlayan HAVELSAN, Pakistan ile köklü ilişkilerini daha da geliştirmek için bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Kamu 0 Yorum

TİB’in ‘Erişimin Engellenmesi’ni Sağlamasına Yönelik Torba Kanun Meclis’te Görüşülüyor

“Torba Kanun” teklifi olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Yaşam hakkı ile kişilerin can ve mal

Telekom

TEKNOLOJİ GELİŞTİREN GİRİŞİMCİ, BİLİŞİMCİ KOBİLERE SANAYİCİLERE DESTEK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,         Kurban Bayramı öncesinde sanayici, KOBİ ve girişimciler için 16 maddelik destek ve önlem paketini açıklayarak, “Yeni ekonomi modelimizdeki tasarruf ilkeleri

Kamu 0 Yorum

Bilgi Toplumu Stratejisi tartışmaya açıldı

Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi, ülkemizin 2014-2018 döneminde takip edeceği Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı taslağını ilgili kesimlerin görüşlerine açtı. Taslak Strateji ve Eylem Planına ilişkin olarak Bakanlıklar, diğer

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.