Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığının yeni internet sitesi yayında. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yaptığı yeni sitede, bakanlık verilerinin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışları anlık olarak izlenebiliyor. 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 ticaret müşaviri ve ataşe aracılığıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı da yer alıyor.

Site ile Ekonomi Bakanlığı sanal ortamda yeniden inşa edilirken, “Elektronik Belge Yönetim Sistemi”ni de hayata geçirildi. Bakanlığın internet portalı ve mobil uygulaması inovatif anlayışla tasarlandı.

e-Devlet hizmetlerinin kesintisiz sunulması için “Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Merkezi” Ocak ayı başında hizmete açıldı.

Yeni internet sitesi ile hizmetlerin daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanırken, bakanlığa ait verilerin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışlarını anlık olarak izlenebiliyor. Ayrıca, portal üzerinden 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 müşavir ve ataşe vasıtasıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlara bakanlık uzmanları ve yurt dışındaki temsilcilerinden doğrudan bilgi talep etme ve bu taleplerini takip etme imkanı da getirilirken, “Bakana Ulaşın” bölümüyle vatandaşların görüş, öneri ve şikayetlerini doğrudan Ekonomi Bakanı’na iletmeleri sağlanıyor. oluşturduklarına dikkati çekti.

Ekonomi Bakanlığı’nın yenilenen web sitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ve Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul”un ikinci gününde kullanıma sunuldu.

İçeriği, görselleri ve teknolojik altyapısı yenilenen portalla birlikte bakanlık hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanıyor.

Söz konusu portalda bakanlığa ait bilgilerin yanı sıra borsa, döviz kurları ve emtia piyasalarına dair güncel veriler de anlık olarak takip edilebilecek.

 

 

Previous İki Kuzen Dijital Ve Sosyal Kampanya Duvarı Yarattı
Sonraki Çözüm Gençlerden, Destek Intel’den

Diğer Yazılar

Kamu 0 Yorum

ASELSAN’dan Güney Afrika Hamlesi

ASELSAN, Güney Afrika Cumhuriyetinin en büyük savunma sanayisi şirketlerinden Paramount Advanced Technologies (PAT) ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu kapsamda şirketler, ürünleri, teknolojileri ve yetenekleri için küresel savunma pazarında iş fırsatlarını birlikte değerlendirecek. Milli savunma sanayi şirketi ASELSAN, Güney

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Sağlıkta Dijital Vizite, Hastanelerin Her Türlü Servis İhtiyacına Çözüm Sunuyor

Seyyar hasta başı dijital vizite ve servis cihazı, hemşirelerin her türlü servis ihtiyacına çözüm sunuyor. Üzerinde aynı zamanda mobil klinik asistan bilgisayarı bulunan seyyar cihaz özel geliştirilmiş tam fonksiyonlu bir

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Bilgi Teknolojileri Alanına 1 Milyar TL’lik Hibe Destek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, havacılık ve uzay alanı dahil haberleşme, bilgi ve iletişim alanında Ar-Ge faaliyetleri çerçevesinde proje üreten firmalara ve sivil toplum kuruluşlarına ciddidestek vereceklerini bildirdi.

Kamu 0 Yorum

TCDD Ve TAİ, SAP’nin Karar Destek Sistemleriyle Verimliliği Artırdı

Geleceği bir bulut şirketi olarak karşılama vizyonuyla, kamu sektörlü bilgi teknolojisi yöneticilerini ağırlayan SAP Kamuda Karar Destek Sistemleri Zirvesi, 9 Aralık’ta Rixos Grand Ankara Hotel’de 200’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Kamu 0 Yorum

Kamu İnternet Sitelerine Standart Geliyor

Kamu İnternet Siteleri (KAMİS) Rehberi Projesi ile kamu internet sitelerinin her kesim tarafından kullanılabilirlik ve erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirilmesi sağlanacak. Kalkınma Bakanlığı ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü

Kamu 0 Yorum

Putin’in Baykal Projesi

Rus gazetesi Kommersant ve Rus resmi haber ajansı Itar-Tass’ın yayınladığı habere göre Rusya; kod adı Baykal olan bir projeye finansman sağlamaya başladı. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın hükümet organlarında ki

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.