Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığı’nın İnternet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığının yeni internet sitesi yayında. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yaptığı yeni sitede, bakanlık verilerinin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışları anlık olarak izlenebiliyor. 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 ticaret müşaviri ve ataşe aracılığıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı da yer alıyor.

Site ile Ekonomi Bakanlığı sanal ortamda yeniden inşa edilirken, “Elektronik Belge Yönetim Sistemi”ni de hayata geçirildi. Bakanlığın internet portalı ve mobil uygulaması inovatif anlayışla tasarlandı.

e-Devlet hizmetlerinin kesintisiz sunulması için “Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Merkezi” Ocak ayı başında hizmete açıldı.

Yeni internet sitesi ile hizmetlerin daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanırken, bakanlığa ait verilerin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışlarını anlık olarak izlenebiliyor. Ayrıca, portal üzerinden 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 müşavir ve ataşe vasıtasıyla dış pazarlar hakkında günlük haber akışı gerçekleştiriliyor.

Vatandaşlara bakanlık uzmanları ve yurt dışındaki temsilcilerinden doğrudan bilgi talep etme ve bu taleplerini takip etme imkanı da getirilirken, “Bakana Ulaşın” bölümüyle vatandaşların görüş, öneri ve şikayetlerini doğrudan Ekonomi Bakanı’na iletmeleri sağlanıyor. oluşturduklarına dikkati çekti.

Ekonomi Bakanlığı’nın yenilenen web sitesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, Ekonomi Bakanlığı desteğiyle ve Arçelik, Sabancı Holding, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) stratejik ortaklığıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul”un ikinci gününde kullanıma sunuldu.

İçeriği, görselleri ve teknolojik altyapısı yenilenen portalla birlikte bakanlık hizmetlerinin vatandaşlara daha hızlı ve etkin ulaştırılması amaçlanıyor.

Söz konusu portalda bakanlığa ait bilgilerin yanı sıra borsa, döviz kurları ve emtia piyasalarına dair güncel veriler de anlık olarak takip edilebilecek.

 

 

Previous İki Kuzen Dijital Ve Sosyal Kampanya Duvarı Yarattı
Sonraki Çözüm Gençlerden, Destek Intel’den

Diğer Yazılar

Kamu 0 Yorum

Kamu İnternet Sitelerine Standart Geliyor

Kamu İnternet Siteleri (KAMİS) Rehberi Projesi ile kamu internet sitelerinin her kesim tarafından kullanılabilirlik ve erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirilmesi sağlanacak. Kalkınma Bakanlığı ve TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

TÜBİTAK Destekli Projede Çalışacak Eleman Aranıyor

Dr. Nergiz Ercil Çağıltay‘ın yürüttüğü TÜBİTAK destekli bir projede çalışmak üzere, C++, Image Processing, UNITY konularında bilgili ve deneyimli Yüksek Lisans programlarında öğrenci ve tam zamanlı olarak projede çalışabilecek bursiyerler

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

HAVELSAN Pakistan’a Çıkarma Yaptı

Ele alacağı projelerle ilgili çalışmalara, kalabalık bir ekiple fuar öncesinde başlayan HAVELSAN, Pakistan ile köklü ilişkilerini daha da geliştirmek için bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Kamu 0 Yorum

Nijerya İle Haberleşmede İşbirliği Alanları Ele Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Batı Afrika ülkelerinden Fildişi Sahili ve Gana’yı ziyaretinden sonraki durağı Nijerya oldu. Ziyaretlere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nu (BTK) temsilen Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan

Kamu 0 Yorum

BTK Başkanı Sayan: ”Önümüzdeki Süreçte, Operatörlerimizle İş Birliği İçinde Olacağız”

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Turkcell Teknoloji Zirve’si Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın, açılış konuşması ile başladı. Sayan konuşmasında, “geleceğin nasıl göründüğü’nün anlatılacağına işaret ederek,

Kamu 0 Yorum

ONBİRİNCİ KALKINMA PLANI sunumu Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi.

ONBİRİNCİ KALKINMA PLANI sunumu Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi. Bilgi İletişim Teknolojileri ve diğer bir çok alanda yüzlerce Çalışma Gruplarının uzun bir süredir çalışıp emek verdiği ONBİRİNCİ

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.