Elektronik Ürün Takip Sistemlerinde “Synergy” Dönemi Başlıyor

Elektronik Ürün Takip Sistemlerinde “Synergy” Dönemi Başlıyor

Sensormatic tarafından Kasım 2015’te, piyasaya sunulan Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, sahip olduğu entegre çözümlerle, klasik anten sisteminin çok ötesinde geliştirilmiş mağaza zekası sunuyor.

Şık, ince ve estetik…

İlk bakışta estetik dizaynı ile dikkat çeken platform, klasik alarm antenlerine göre daha ince ve şık bir tasarıma sahip. Yeni platform, geniş algılama aralığı ile mağaza girişlerinin daha geniş kullanılmasına olanak tanıyor. Yeni tasarımı ile şapka ve gözlüklerin takılarak çıkılması ile yaşanan kayıpları en aza indiriyor.

Kompakt, akıllı…

Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, kompakt yapısı ile ek bir cihaz olmadan; kişi sayma, kamera, metal folyo, jammer algılama ve RFID fonksiyonlarını tek bir platformda bütünleştiriyor. Aynı zamanda herhangi bir arıza durumunda uzaktan bağlanılarak servis hizmeti verilmesine de olanak tanıyarak işletme maliyetlerini azaltıp, verimliliği artırıyor.

Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli, günümüzde işletmelerin daha az kaynak kullanarak daha fazla fayda elde etmeye önem verdiğini ve Synergy Platformunun da içinde barındırdığı farklı teknolojilerle bu talebe hizmet ettiğini belirtiyor. Synergy’nin isminin de farklı yeteneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan ortak faydadan, yani sinerji kelimesinden geldiğine dikkat çeken Uzelli, platformun önümüzdeki dönemde sadece ürün takip sistemi anlayışını değiştirmekle kalmayıp Mağaza Yönetim anlayışını kökten değiştireceğini belirtiyor.

Mağaza başına ilave 2 m2 satış alanı

Synergy Platformunda, antenlerin arka algılamaları ayarlanırken orta algılamaları etkilenmiyor. Bu sayede antenlerin arkasında kalan 1’er metrekarelik alanlar da, ürün sergileme ve satış amaçlı kullanılabiliyor.

Unutulan etiketlerden kaynaklı yanlış alarma anında müdahale

Mağazaların yanlış alarm sebebi ile açtığı servislerin yüzde 80’i etrafta unutulan etiketlerden kaynaklanıyor. Böyle bir durumda mağaza, çoğu zaman servis gelene kadar sistemi kapatmayı tercih ediyor. Oysa Synergy platformu yerinde servise gerek kalmadan uzaktan bağlanarak, unutulan etiketin nerede olduğunu tam olarak söyleyebiliyor. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ediliyor.

Özelleştirilebilen alarm sinyalleri ile mağazaya özel dil

Synergy Platformu içeri giren ve dışarı çıkan etiketler, metal folyo yada jammer (sinyal kesici) kullanımı gibi durumlarda her olay için farklı bir renk ve ses ile sinyal verebiliyor. Örneğin; sert etiketli bir ürün çıkarken sesli ve turuncu alarm, metal folyolu bir çanta girdiğinde sessiz sarı alarm, jammer ile bloke edildiğinde kırmızı alarm ile haber verebiliyor. Bu şekilde mağazanızdaki personel ile özel iletişim dili kurarken, operasyonel verimlilik sağlıyor.

RFID kurulumuna hazır platform

Kısa ya da uzun vadede RFID sistemine geçiş yapmak isteyen işletmeler, Synergy Platformu ile sürdürülebilir bir sistem sahibi olarak, yatırımlarını koruyor. RFID sistemine geçildiğinde, hangi renk ve özellikte, kaç adet ürünün, ne zaman ve ne şekilde mağazaya girdiği ya da çıktığı gibi özel raporlamalar yapılabiliyor. Kayıp trendleri takip edilebiliyor.

İlk modüler kamera uygulaması…

Klasik alarm antenlerinden farklı olarak ilk kez bir kamera anten üzerinde konumlandırıldı. Synergy’nin sahip olduğu entegre kamerası sayesinde, ek bir güvenlik ekipmanına gerek duymadan, olay anına ait video görüntüleri ile doğrulama yapılabiliyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.sensormatic.com.tr

 

Previous Roman Kahramanları Türk Telekom’un Telefon Kütüphanesi Reklamında Buluştu
Sonraki Aruba, Bulut Temelli İşaretleyici Uygulama Programını Duyurdu

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Asansörden Elektrik Üretiyorlar

ThyssenKrupp Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, inşaat sektörünün gündeminde yer alan yeşil bina konsepti ve binalarda nasıl enerji tasarrufu sağlanabileceği konularında değerlendirmelerde bulundu.Binalarda enerji tasarrufuna giden yolun asansörlerden geçtiğine

Özel Sektör 0 Yorum

Index Grup Ve Seba İnşaat’tan 200 Milyon Dolarlık Proje

Bilişim teknolojileri grubu Index Grup, inşaat sektöründen Seba İnşaat ile iş birliğine giderek ofis, restoran ve dükkanlardan oluşacak Seba Office Boulevard projesini hayata geçirdi. İş birliği kapsamında Index Grup şirketi

Özel Sektör 0 Yorum

GD Holding, Bugünün Girişimcilerini Yarının Yatırımcıları Yapıyor

İnsan kaynakları, telekom, internet, bilişim, e-ticaret sektörlerinde gerçekleştirdiği yatırımlarla holdingleşme sürecini tamamlayan GD Holding, bugünün girişimcilerini, yarının yatırımcıları yapacak bir melek yatırımcı platformu geliştirdi. Yatırımcıları, girişimcilerle bir araya getiren bir

Özel Sektör 0 Yorum

İş Bankası “Xbox One”da Yer Alan Dünyadaki İlk Banka Oldu

Türkiye İş Bankası, Türkiye’de 5 Eylül 2014 tarihi itibariyle satışa sunulan Microsoft’un yeni nesil eğlence platformu Xbox One için geliştirdiği bankacılık uygulaması ile konsolda yer alan dünyadaki ilk banka oldu.

Özel Sektör 0 Yorum

Teleperformance Türkiye Yüzde 40 Büyümeyle 2015’e Giriyor

Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet servis sağlayıcısı Teleperformance Türkiye, 2014’ü yüzde 40’lık büyümeyi aşarak kapatıyor.  Yükselen bir ivmeyle gelişmeye devam eden ve bu yıl 1.6

Özel Sektör 0 Yorum

Stok Maliyeti 6 Ay İçinde Yüzde 25 Azalacak

Türkiye’nin ilk toz boya üreticisi Pulver Kimya, stok yönetimi ve talep öngörüsünü iyileştirmek için Slimstock ile çalışmaya başlıyor. Tedarik zinciri ve stok yönetimi öneminin büyük olduğu günümüzde, Avrupa’da pek çok

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.