Elektronik Ürün Takip Sistemlerinde “Synergy” Dönemi Başlıyor

Elektronik Ürün Takip Sistemlerinde “Synergy” Dönemi Başlıyor

Sensormatic tarafından Kasım 2015’te, piyasaya sunulan Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, sahip olduğu entegre çözümlerle, klasik anten sisteminin çok ötesinde geliştirilmiş mağaza zekası sunuyor.

Şık, ince ve estetik…

İlk bakışta estetik dizaynı ile dikkat çeken platform, klasik alarm antenlerine göre daha ince ve şık bir tasarıma sahip. Yeni platform, geniş algılama aralığı ile mağaza girişlerinin daha geniş kullanılmasına olanak tanıyor. Yeni tasarımı ile şapka ve gözlüklerin takılarak çıkılması ile yaşanan kayıpları en aza indiriyor.

Kompakt, akıllı…

Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, kompakt yapısı ile ek bir cihaz olmadan; kişi sayma, kamera, metal folyo, jammer algılama ve RFID fonksiyonlarını tek bir platformda bütünleştiriyor. Aynı zamanda herhangi bir arıza durumunda uzaktan bağlanılarak servis hizmeti verilmesine de olanak tanıyarak işletme maliyetlerini azaltıp, verimliliği artırıyor.

Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli, günümüzde işletmelerin daha az kaynak kullanarak daha fazla fayda elde etmeye önem verdiğini ve Synergy Platformunun da içinde barındırdığı farklı teknolojilerle bu talebe hizmet ettiğini belirtiyor. Synergy’nin isminin de farklı yeteneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan ortak faydadan, yani sinerji kelimesinden geldiğine dikkat çeken Uzelli, platformun önümüzdeki dönemde sadece ürün takip sistemi anlayışını değiştirmekle kalmayıp Mağaza Yönetim anlayışını kökten değiştireceğini belirtiyor.

Mağaza başına ilave 2 m2 satış alanı

Synergy Platformunda, antenlerin arka algılamaları ayarlanırken orta algılamaları etkilenmiyor. Bu sayede antenlerin arkasında kalan 1’er metrekarelik alanlar da, ürün sergileme ve satış amaçlı kullanılabiliyor.

Unutulan etiketlerden kaynaklı yanlış alarma anında müdahale

Mağazaların yanlış alarm sebebi ile açtığı servislerin yüzde 80’i etrafta unutulan etiketlerden kaynaklanıyor. Böyle bir durumda mağaza, çoğu zaman servis gelene kadar sistemi kapatmayı tercih ediyor. Oysa Synergy platformu yerinde servise gerek kalmadan uzaktan bağlanarak, unutulan etiketin nerede olduğunu tam olarak söyleyebiliyor. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ediliyor.

Özelleştirilebilen alarm sinyalleri ile mağazaya özel dil

Synergy Platformu içeri giren ve dışarı çıkan etiketler, metal folyo yada jammer (sinyal kesici) kullanımı gibi durumlarda her olay için farklı bir renk ve ses ile sinyal verebiliyor. Örneğin; sert etiketli bir ürün çıkarken sesli ve turuncu alarm, metal folyolu bir çanta girdiğinde sessiz sarı alarm, jammer ile bloke edildiğinde kırmızı alarm ile haber verebiliyor. Bu şekilde mağazanızdaki personel ile özel iletişim dili kurarken, operasyonel verimlilik sağlıyor.

RFID kurulumuna hazır platform

Kısa ya da uzun vadede RFID sistemine geçiş yapmak isteyen işletmeler, Synergy Platformu ile sürdürülebilir bir sistem sahibi olarak, yatırımlarını koruyor. RFID sistemine geçildiğinde, hangi renk ve özellikte, kaç adet ürünün, ne zaman ve ne şekilde mağazaya girdiği ya da çıktığı gibi özel raporlamalar yapılabiliyor. Kayıp trendleri takip edilebiliyor.

İlk modüler kamera uygulaması…

Klasik alarm antenlerinden farklı olarak ilk kez bir kamera anten üzerinde konumlandırıldı. Synergy’nin sahip olduğu entegre kamerası sayesinde, ek bir güvenlik ekipmanına gerek duymadan, olay anına ait video görüntüleri ile doğrulama yapılabiliyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.sensormatic.com.tr

 

Previous Roman Kahramanları Türk Telekom’un Telefon Kütüphanesi Reklamında Buluştu
Sonraki Aruba, Bulut Temelli İşaretleyici Uygulama Programını Duyurdu

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Atos’un “Karbon Ölçer” Uygulaması’na 2 Ödül Birden

Atos’un “Sıfır Karbon” stratejisi çerçevesinde geliştirdiği ve herkesin kişisel karbon ayak izini hesaplaması için hazırladığı web uygulaması karbonolcer.com, 2015 Communicator Awards’da iki dalda birden ödüle layık görüldü. Her yıl, dünyanın

Özel Sektör 0 Yorum

Yeni Veeam Availability Suite v9 Oracle’a Tam Entegre Oldu

Yeni Veeam Explorer for Oracle, Oracle veri tabanları için sektörün ilk işlem seviyesi ve görüntü tabanlı ASM yedekleme ve kurtarmasını sunuyor. Buna ayrıca Veeam Explorers for Microsoft Active Directory, Exchange,

Özel Sektör 0 Yorum

Yapı Kredi Worldcard Avrupa’nın Birincisi

Yapı Kredi Worldcard, The Nilson Report’un Aralık 2014 raporuna göre kredi kartları alacak bakiyesi sıralamasında Türkiye’de birinci olurken, Kıta Avrupası’nın da birinci markası seçildi. The Nilson Report’un 44 yıldır sürdürdüğü

Özel Sektör 0 Yorum

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Sahiplerini Buldu

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri kapsamında, daha iyi bir toplum idealiyle proje üreten 10 genç ödüllendirildi. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmanın finalistleri, 12 Kasım Perşembe günü, santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende

Özel Sektör 0 Yorum

TeknoSA, Click & Collect İle Teslimatı Kolaylaştırıyor

TeknoSA, yeni nesil perakendecilik modeli omni-channel’da (çoklu kanal) Click & Collect uygulamasını tüketicileriyle buluşturdu. TeknoSA müşterileri, Click & Collect ile teknosa.com üzerinden verdikleri siparişlerini istedikleri mağazadan 1 saat içerisinde teslim

Özel Sektör 0 Yorum

Paraşüt, Türkiye’nin En Başarılı Startup’ları Listesinde

Startup 100 Projesinin Kazananları Açıklandı. Paraşüt, 100 Startup Arasında 2. Sırada Yerini Aldı. Bizz Consulting ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun işbirliğinde, Startup Dergisi’nin medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Startup 100 Projesi’nin kazananları

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.