Enocta Yenilenen Akademik Eğitim Kataloğu İle Yeni Öğretim Yılına Hazır

Enocta Yenilenen Akademik Eğitim Kataloğu İle Yeni Öğretim Yılına Hazır

Türkiye’nin e-öğrenme alanındaki ilk ve öncü şirketi Enocta, yenilenen Akademik Eğitim Kataloğu ve Akademik Eğitim Platformu (EAEP) ile yeni öğretim yılında üniversite yönetimi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için mekânsal ve zamansal sınırları ortadan kaldırıyor.

Hem üniversite yönetimlerine hem de öğrencilere tasarruflu ve avantajlı bir çözüm sunan Enocta Akademik Eğitim Kataloğu ile üniversitelerin açtığı uzaktan eğitim programlarına kayıt yaptıran herkes dünyanın her yerinden 7/24 derslere katılabiliyor. Lisans, ön lisans ve yüksek lisans düzeyindeki zorunlu dersler ve popüler bölüm derslerini bir araya toplayan katalog hâlihazırda yaklaşık 50 binden fazla öğrenci tarafından kullanılıyor.

Üniversiteler, Türkçe ve Tarih gibi ortak zorunlu (5i) dersleri ve İşletme, İş Sağlığı ve Güvenliği gibi popüler bölüm derslerini Enocta Akademik Eğitim Kataloğu’ndaki her biri 14 haftalık bölümlere ayrılmış içeriklerle online olarak sunabiliyorlar. Kurumsal logolarla arayüzleri özelleştirilebilen Enocta Akademik Eğitim Kataloğu’ndaki eğitimler, HTML5 formatında mobil cihaz uyumlu olarak hazırlandığı için öğrenciler de bu eğitimlere masaüstü bilgisayarlardan, tabletlerden ve akıllı telefonlardan kolaylıkla erişebiliyorlar. Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan etkileşimli, animasyonlu ve sesli eğitimler, öğrencilere keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Akademik eğitimde fırsat eşitliği ve erişim özgürlüğü

Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan, akademik eğitim çözümlerinde en kritik noktanın erişim kolaylığı ve fırsat eşitliği olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Öğretim üyeleri ülkenin en ücra köşesindeki öğrencilerin bile evine zengin ders araçlarıyla birlikte konuk oluyor. Ayrıca ulaşım sorunları yüzünden ön lisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi alamayan, üniversite deneyimi yaşayamayan engelli öğrenciler, diğer öğrencilerle aynı şartlarda aktif olarak derslere katılma imkânı kazanıyor. İş hayatının yoğun temposundan yüksek lisansa vakit bulamayanlar ise, bu sistemle mesai saatleri dışında sanal sınıflarda derslere katılabiliyor, katılamadıkları dersleri arşivden takip edebiliyorlar.

Bugün Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden Gediz Üniversitesi’ne, Acıbadem Üniversitesi’nden Bursa Orhan Gazi ve Siirt Üniversitesi’ne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerindeki üniversitelerde, 50 binden fazla öğrenci, Enocta Eğitim Kataloğu’nun sunduğu avantajlardan sonuna kadar faydalanıyor. Hem zamandan hem de mekândan tasarruf sağlayan üniversiteler, akademik eğitiminin önündeki engelleri aşmak için önemli bir adım atmış oluyor.”

Uzaktan üniversite eğitiminin bütün ihtiyaçları aynı çatı altında

Enocta’nın Akademik Çözümleri arasında, Akademik Eğitim Kataloğu’nun yanı sıra, Enocta Akademik Eğitim Platformu (EAEP) da yer alıyor. Türkiye’nin akademik süreçlere uygun ilk yerli eğitim yönetim sistemi olan EAEP, öğrenci işleri yazılımı gibi üniversitelerin diğer sistemleriyle entegre edilebiliyor; Akademik Eğitim Kataloğu ile birlikte üniversite öğrencileri ve kadrolarına yönelik bir çözüm olarak derslerin, akademik faaliyetlerin ve idari süreçlerin zaman ve mekândan bağımsız olarak yönetimini sağlıyor.

Bugün Türkiye’nin en yaygın kullanılan akademik uzaktan eğitim yönetim sistemlerinden biri olan EAEP, online soru bankasından sınav sistemine kadar her alanda hızlı ve etkin ölçümleme olanakları sunan online bir kampüs gibi işliyor. TÜBİTAK tarafından AR-GE kapsamında değerlendirilen platform, esnek altyapısı sayesinde yeni eğitim trendlerini yakalayarak talep doğrultusunda sürekli güncellenebiliyor. Bilgi güvenliği ve kullanılabilirlik konusunda da en yüksek standartları temel alan platform, üniversitelerin uzaktan eğitime geçişte ihtiyaç duydukları tüm fonksiyon ve özellikleri tek bir çatı altında sunabiliyor.

Uzaktan eğitim programı açmak isteyen üniversiteler veya örgün eğitimin ortak derslerini online sunmayı planlayan üniversiteler, EAEP ile tüm asenkron eğitim faaliyetlerini yönetebiliyor. Eğitim raporlarıyla öğrencilerin katılım durumlarını ve ilgilerini takip etmek, onlara ödev ve projeler sunmak ve başka birçok kritik işlem, SCORM (Paylaşılabilir İçerik Nesne Referans Modeli) standartlarıyla uyumlu hale getirilen EAEP altyapısıyla mümkün. Sistem üzerinden ayrıca, online ölçme ve değerlendirme işlemleri de yapılabiliyor. Her öğrenciye farklı soruların geldiği, soru ve seçenek sıralarının karışık ve rastgele belirlendiği bu sınavlar, genellikle dönem aralarında pekiştirme amacıyla gerçekleştiriliyor. Alınan dersler ise, öğrencilerin not ortalamasına doğrudan yansıyor.

Bugüne kadar 40’tan fazla üniversitede yaklaşık 500 bin öğrenci tarafından kullanılan Akademik Eğitim Platformu (EAEP) altyapısı üzerinden sunulan ve Akademik Eğitim Kataloğu’nda yer alan akademik eğitimler şöyle:

Ortak zorunlu dersler

Türkçe

Tarih

Türk Dili

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

İngilizce

Temel Bilgisayar Teknolojileri

Basics of Information Technologies

Ekonomi

Matematik

Fizik

Kimya

Temel Hukuk

İşletme programları (İngilizce versiyonları dâhil)

Pazarlama Stratejisi

Araştırma Yöntemleri

İnovasyon ve Değişim Yönetimi

Örgüt ve Yönetim Kuramı

Kriz Yönetimi

Yönetimde Güncel Konular

Reklamcılık Yönetimi

İşletme Finansı

İş sağlığı ve güvenliği programları

İş Sağlığı

İş Hukuku

İş Güvenliği

İlk Yardım

Previous Merakla Beklenen Samsung Galaxy Note 5 Ve S6 edge+ 28 Ağustos’ta Türk Telekom Mağazalarında
Sonraki Tıklayan KOBİ Dünyaya Açılıyor

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

3M Türkiye, 2015 FESPA Eurasia Fuarı’nda Ürünlerini Tanıttı

3M Türkiye Reklam Ürünleri Bölümü, 10-13 Aralık tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia 2015 Fuarı’na katılarak reklam ürünlerini sergiledi. 3M, baskı sektörü profesyonellerini 150’nin üzerinde uluslararası fuar katılımcısıyla buluşturan FESPA Fuarı’nda

Genel 0 Yorum

Sony En Son Yeniliklerini CES 2015 Fuarı’nda Tanıttı

Sony, 2015’te piyasaya sürülecek olan yeni ürün yelpazesini 6 Ocak 2015 tarihinde ABD’nin Las Vegas şehrinde başlayan CES 2015 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıkarıyor. “Dünyanın dört bir yanındaki insanlara

Genel 0 Yorum

Büyümenin Rol Modeli Acun Ilıcalı Olabilir

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı 2014 ekonomik büyüme rakamlarına göre Türk ekonomisi geride bıraktığımız yıl yüzde 2,9 büyüdü. Uzmanlar bu oranın AB ülkelerine göre nispeten iyi olduğunu belirtirken, yerli bilişimciler gerekli

Genel 0 Yorum

Akıllı Otobüsler, Geleceğin Şehirlerinin Ulaşım Aracı Olacak

GPS, IP kameralar, Router ve merkezi kontrol yazılımı ile taşıdığı yolcuları güvence altına alan Akıllı Otobüs, geleceğin şehirlerinin ulaşım aracı olacak. Ulaşım kültürü ve bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla 19-20 Aralık tarihlerinde

Genel 0 Yorum

Gençlere Göre “En Cool Teknoloji Marketi” TeknoSA

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, Türkiye’nin “En cool teknoloji marketi” seçildi. Roamler Türkiye tarafından yapılan ve markaların tüketicilerin gözünde ‘Ne kadar havalı’ olduğuna dikkat çeken araştırmaya 18-24 yaş arası

Genel 0 Yorum

Elektrik-Elektronik Sektöründen Afrika Çıkarması

Beyaz eşya, elektronik, elektrik üretim ve dağıtım ekipmanları, kablo gibi farklı sektörlerden ihracatçı firmaları bünyesinde toplayan Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), 2015 yılının ilk ticaret heyeti için rotayı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.