F-Secure iOS9 Kullanıcıları İçin Ücretsiz Reklam Engelleme Uygulamasını Tanıttı

F-Secure iOS9 Kullanıcıları İçin Ücretsiz Reklam Engelleme Uygulamasını Tanıttı

F-Secure AdBlocker, veri paketlerini hızla bitiren ve internette gezinmeyi yavaşlatan can sıkıcı reklam uygulamalarına son vermeyi hedefliyor.

F-Secure, içerik sağlayıcılarının daha kullanıcı dostu reklam uygulamalarına yönlendirecek yeni bir reklam engelleyici uygulamasını devreye aldığını açıkladı. F-Secure AdBlocker isimli yeni uygulama,ücretsiz bir araç olan F-Secure AdBlocker, kullanıcılara bilinmeyen reklam sunucularından gelen trafiği engelleyerek veri tüketiminde tasarruf etmelerini ve internette daha hızlı gezinmelerini sağlıyor.

F-Secure AdBlocker ücretsiz kullanımı kolay bir uygulama ve reklam verenlerden gelen internet trafiğini filtreliyor. Reklam engelleme, kısa süre önce yayınlanan ve uygulamanın 2015’te online yayıncılara maliyetinin 22 milyar dolar olacağını açıklayan raporun ardından ilgi odağı oldu. Bununla birlikte, F-Secure Labs’in yürüttüğü yeni tarihli bir araştırmaya göre, online reklamcılık uygulamalarının son kullanıcılara maliyeti zaman ve veri kaybı olarak yansıyor. F-Secure Labs araştırmacıları, üçüncü şahıs takip uygulamalarını engellemenin internette gezinmeyi Alexa’da ilk sıralarda yer alan haber sitelerini nasıl etkilediğini araştırdı. Çalışma sonuçlarına göre, F-Secure Freedome VPN kullanarak takip uygulamalarını engellemek veri tüketimi ve sayfa yükleme sürelerinin azaldığını ortaya koydu.

F-Secure Güvenlik Danışmanı Sean Sullivan, bu ve benzeri testlerin kullanıcıların online reklama maruz kalmaları üzerinde kontrol isteği ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Sean Sullivan, “Medyada reklamcılığın düzenlendiği birçok alan mevcut. Dolayısıyla tüketicilerin onlineda gördükleri reklam içeriğini yumuşatma fikri aslında biraz aptalca” dedi. Sullivan, TV reklamlarının sesini kısmanın iyi bir yöntem olduğunu ve ses seviyelerinin rahatsız edici olmamasının genellikle yasalarla düzenlendiğini kaydetti. Sullivan’a göre, dijital medyada reklam engellemek, kullanıcılara sesi kısmaları için bir yol öneriyor.

F-Secure AdBlocker, Safari’de reklam yüklemeyi engelleyerek internette gezinmeyi daha hızlı hale getiriyor ve bant genişliğinden tasarruf sağlıyor. Çözüm, Apple iOS 9’a gömülü şekilde gelen yeni içerik engelleme özelliğiyle geliyor ve F-Secure Security Cloud’daki filtreleri kullanıyor. Öncelikle tanınan reklam veren sunucular bu bulutta toplanıyor ve uygulama ile listede bulunan sunuculardan gelen içerik engelleniyor. Gelen reklamları engelleyerek kullanıcıların cihazlarında internet sayfaları yüklenirken daha az veri tüketiliyor. Dolayısıyla internet siteleri daha hızlı yükleniyor ve daha az bant genişliği harcanıyor.

F-Secure Labs’ten elde edilen veriler, takip ve reklam networklerinin internetin en çok kullanılan özelliklerinden biri olduğunu ortaya koyuyor. İlk 100 alan adının yarısından fazlası reklam ve takip üzerine ayrılmış durumda.

 

Previous Oyun ve Uygulama Geliştiricilerine Yönelik “Devlet Destekleri”
Sonraki Ders Zili Girişimciler İçin Çalıyor

Diğer Yazılar

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

İlker Tabak : Tercih Yerli Yazılım Olmalı

2017 yılının “Bilişimde Gelişim Yılı” ilan edilmesiyle birlikte gözler bu alanda atılacak adımlara çevrildi.

Yazılım 0 Yorum

Milli Yazılımla Türkiye Katlanarak Büyüyecek – Hasan Ataman YILDIRIM

Bilişim çağı içindeyiz ancak treni kaçırıyoruz. Bilişim sektörü içinde özellikle Yazılım Katma Değeri En Yüksek İş Koludur. Milli beyin gücümüze dayalı, bilgisayar yazılım sektörü stratejik sektördür.

Yazılım 0 Yorum

Platin Bilişim’den Siber Tehditlere Güçlü Kalkan

Platin Bilişim, QRAct ve QRSome ürünleriyle siber saldırılara karşı kurumları daha güçlü kılıyor. Firma, kendi geliştirdiği özel yazımlarla rakiplerinin bir adım önüne çıkıyor. 2001 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen

Yazılım 0 Yorum

Cybersmart Kılavuzu İle Bir Güvenlik Gurusu Gibi Yaşayın

Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibinden güvenlik uzmanları e-posta, anlık mesajlaşma araçları, akıllı telefonlar üzerinde haberleşmelerini korumak amacıyla ve bilgisayar ağlarında gezinirken ve fiziksel dünyayla etkileşim kurarken kullandıkları güvenlik

Yazılım 0 Yorum

Kahve Makineniz Bile Güvenlik Tehdidi Oluşturabilir

En yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) ürünleri arasında rastgele bir seçim yapan Kaspersky Lab araştırmacıları, bağlantılı evler için ciddi tehditler keşfetti. Bunlar arasında ev sahibinin Wi-Fi şifresini teşhir eden bir kahve

Yazılım 0 Yorum

Periscope Artık Android’de!

Geçtiğimiz aylarda resmen kullanıcıların hizmetine sunulan ve büyük ilgi gören Periscope şimdi  de Android’de.  Konuyla ilgili Twitter’ın blog sayfasında yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Periscope’u başlattığımızda, ışınlanmaya en yakın olacak

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.