Fenerbahçe’ye 2015 SAP EMEA Kalite Ödülü

Fenerbahçe’ye 2015 SAP EMEA Kalite Ödülü

Başarılı teknoloji uygulamalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen ve fark yaratan uygulamaların öne çıktığı SAP EMEA Kalite Ödülleri bu yıl 28 Nisan’da Almanya’nın Walldorf kentinde sahipleriyle buluştu. Türkiye’den SAP Kalite Ödülü kazanarak EMEA Bölgesi’nde yarışma şansı kazanan Fenerbahçe Spor Kulübü ve Üstünberk Holding,   uluslararası arenada 30‘un üzerinde ülke ve onlarca büyük şirketi geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı ve EMEA çapında ödülle taçlandırıldı.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) ülkelerinden adayların başvurduğu ve SAP çözümlerini en etkin biçimde uygulayan şirketlerin belirlendiği SAP EMEA Kalite Ödülleri’nde bu yıl toplam 12 şirket ödüllendirildi.

 Fenerbahçe Spor Kulübü ve Üstünberk Holding’e Bronz Ödül

Fenerbahçe Spor Kulübü; SAP kurumsal yazılım, bütçe ve raporlama projeleriyle EMEA bölgesindeki en iyi SAP projelerine verilen Kalite Ödülü’nün sahibi oldu.

Fenerbahçe, kulübün ve bağlı şirketlerinin daha fazla kurumsallaştırılmasına odaklanan şirket stratejisi doğrultusunda toplam dokuz spor branşının yanı sıra turizmden eğitime, medyadan perakendeye kadar çeşitli sektörlerde de faaliyet gösteren dokuz bağlı şirketinde itelligence işbirliği ile gerçekleştirdiği SAP projesiyle Türk spor sektöründeki en gelişmiş kurumsal yazılım altyapısına sahip oldu. Proje, 2014 SAP Kalite Ödülleri’nde, Türkiye çapında Hızlı Kurulum kategorisinde birinci olmuş ve Altın Ödül kazanmıştı.

Başarıyla hayata geçirdiği bu proje ile kalite prensiplerini en doğru şekilde uygulayan kurumlar arasında yer alarak SAP’nin global çözüm ortağı itelligence’ın danışmanlığında  SAP Kalite Ödülü’ne layık görülen Fenerbahçe Spor Kulübü, şimdi de EMEA bölgesinde Hızlı Kurulum Kategorisi’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ödülünü almak üzere törene, Futbol A.Ş Finans Direktörü Serdar Yıldız ve Kurumsal Gelişim Koordinatörü Fatih Bayraktar katıldı.

2013 yılında hayata geçirilen SAP projesi tüm kurumsal, finansal, bütçeleme, insan kaynakları ve raporlama süreçlerini tek bir sistem üzerinden yürütme ve anlık takip esnekliği sağlayarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurumsallaşmasında dev bir adım niteliği taşıyor. Fenerbahçe, SAP dönüşüm projesiyle kulübü tek bir merkezden daha sıkı ve şeffaf bir biçimde yönetme, UEFA ve Türkiye SPK düzenlemelerine tek hamlede uyum sağlama olanağı kazandı. Bu anlamda Türkiye’de bir ilke imza atan Fenerbahçe, EMEA Bölgesi’nde Kalite Ödülü’ne hak kazanan ilk spor kulübü olma unvanına da sahip oldu.

 Türkiye otomotiv sektörünün lider üreticilerinden Üstünberk Holding’e SAP EMEA’dan Kalite Ödülü

Türkiye’de ve Avrupa’da kurulu 15 üretim tesisi ile Türkiye otomotiv sektörünün lider üreticilerinden Üstünberk Holding ise SAP Türkiye ve SAP iş ortaklarından Detaysoft danışmanlığında gerçekleştirilen iş uygulamaları transformasyonu projesi ile Holding şirketlerinin tüm iş süreçlerini SAP Standart uygulamaları ile yeniden tasarladı. Tüm tesislerindeki süreçlerin standardizasyonu ve müşterileriyle entegre bir platformda işbirliği geliştirme olanağı yaratan bu yenilikçi proje ile Üstünberk Holding EMEA bölgesinde İş Süreçleri Dönüşümü Kategorisi’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu. Üstünberk Holding’in ödülünü kurum adına almak üzere törene Üstünberk Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Grubu Başkanı Yalçın Türker, Proje Müdürü Özlem Altınışık, Proje Müdür Yardımcısı Bora Yılmaz’ın yanı sıra Üstünberk Holding’in proje danışmanlığını üstlenen Detaysoft Yönetim Kurulu Üyesi Bora Dündar, Detaysoft Lojistik Uygulamalar Grup Müdürü Fatih Acıroğlu ve SAP Türkiye Ülke Satış Direktörü Mehmet Selçuk Öznal ve SAP Türkiye Otomotiv Sektör Satış Yöneticisi Ahmet Durmuş katıldı.

SAP Türkiye Ülke Satış Direktörü Mehmet Selçuk Öznal Türkiye’ye getirilen bu iki değerli ödülün herkes için büyük gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

 

 

Previous Sürpriz Seven Annelere Amerikadaniste.com’dan Hediye
Sonraki Wargaming.net Grand Finals 2015’in Şampiyonu HellRaisers Oldu

Diğer Yazılar

Yazılım 0 Yorum

Sürdürülebilir Rüzgar Türbinleri İçin Üç Boyutlu Çözümler

3D tasarım yazılımı, 3D Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes dünyanın en büyük rüzgar türbinleri üreticisi Vestas Wind Systems A/S’nin üretim

Yazılım 0 Yorum

Mac Kullanıcıları Siber Tehdit Riski Altında

Kaspersky Lab ve B2B International tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre Apple bilgisayarlar diğer platformların kullanıcılarıyla aynı sıklıkta siber tehditlerle karşılaşıyor. Hatta bazı tehdit örnekleriyle daha da sık karşılaşıyor olabilirler. Her ne

Yazılım 0 Yorum

Kanser Terapi Çözümlerinde Dassault Systèmes imzası

Lider tıbbi cihaz üreticisi ve kanser tedavisinde proton ışını terapisinin öncüsü Ion Beam Applications SA (IBA), dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan 3DEXPERIENCE Şirketi Dassault Systèmes’in V6 mimarisini temel

Yazılım 0 Yorum

Combat Arms: Line Of Sight İkinci Kapalı Beta Açıldı

Türkiye ve Avrupa’dan seçilen oyuncular şu anda silahlarını kaptı ve Combat Arms: Line of Sight 2. Kapalı Beta’da Süper İnsan Güçleriyle rakiplerine aman vermiyor. 28 Mayıs’ta saat 22:00 itibariyle başlayıp 3 Haziran’da sona

Yazılım 0 Yorum

Dijital Yaşamımızı Güvenli Hale Getiren Beş Gelişme

İnternet ve veri güvenliğinde dünya çapında çözüm sağlayıcı Trend Micro, veri güvenliği konusunda 2015’ten aklımızda kalan gelişmelere değiniyor. 2015 yılı siber güvenlik açısından her şeyiyle oldukça ilginç bir yıl oldu.

Yazılım 0 Yorum

EMC’nin Çözümü İşletmeleri Avlanan Konumundan Avcı Konumuna Getirdi

EMC’nin güvenlik birimi RSA, işletmelerin tehditleri veri kaybı gerçekleşmeden tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi entegre teknoloji ve hizmetten oluşan RSA Advanced Security Operations Center (SOC) – Gelişmiş

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.