Girişimci Kapital Silikon Vadisi Tarihi

Girişimci Kapital Silikon Vadisi Tarihi

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), işletme kategorisindeki Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi adlı kitabı yayımladı. Mustafa Ergen tarafından kaleme alınan kitap, teknoloji girişimciliğinin tarihsel sürecini aktarmanın yanı sıra bu alanda iş kurma, sermaye bulma gibi konularda pratik bilgiler veren kapsamlı bir kaynak.

Silikon Vadisi’nde başarılı girişimcilik faaliyetleri yürütmüş girişimci-akademisyen Mustafa Ergen’in yazdığı kitap, risk yatırımı destekli şirketleşme modelini küresel ölçeklerdeki şirket örnekleriyle sunuyor ve adım adım, okuyucuyu fikir bulmaktan şirket büyütmeye götürüyor. Geçmişten gelen yenilik dalgalarıyla ortaya çıkan ihtiyacı ve kurulan şirketleri, gelecek yenilik dalgalarını, girişimcilerin yatırım almak için, şirket kurmadan önce ve kurduktan sonra yapmaları gerekenleri anlatıyor.

Kitap, Silikon Vadisi dışındaki girişim ve teknoloji merkezlerini ve Silikon Vadisi modelinden fayda sağlayan ülkeleri de incelerken, risk yatırımcılığının ülke ekonomisine katkısını ve Türkiye’deki durumunu anlatıyor.

Mustafa Ergen, kitabı; girişimci üniversite, girişimci şehir ve girişimci ekonomi kavramlarını tartışmaya açan bir son sözle, girişimcilik üzerine yazılmış önemli kitapların listesi, belli başlı risk yatırım firmalarının tanımı ve bir terimler sözlüğü ile bitiriyor.

Girişimci Kapital’le ilgili değerlendirmede bulunan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, girişimciliğe uzak olan kişilerin de kitabı okurken farklı bir perspektif kazanacağını belirtirken, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, kitabın Türkiye’de girişimciliğe katkı veren birçok kurum, kuruluş?, is? dünyası, sivil toplum kuruluşu ve girişimcilere yol gösteren kaynak niteliğinde olduğunu ifade etti. Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı R. Faruk Eczacıbaşı ise, girişimcilik konusunun bütün nitelikleriyle ele alınarak değerlendirildiği kitabın, konuyla ilgilenen herkesin bilgisini güncelleyecek çok önemli bir kaynak olduğunu söyledi.

Künye:

Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi

Yazan: Mustafa Ergen

Editör: Sevengül Sönmez

Yayıma hazırlayan: Defne Karakaya

1.Baskı: Yılmaz Ofset İstanbul, Aralık 2014

Sayfa: 400

Ebat: 16.5 x 24 cm.

ISBN: 978-605-5250-40-9

Barkod: 9786055250409

Fiyatı: KDV dâhil 35 TL

Kategori: İşletme

Previous Ultra Kısa Filmler Festivalinde Dijital Ekranlarda Sinema Sokak Sanatına Dönüşecek
Sonraki Microsoft, Windows 7’yi 2020 Yılına Kadar Güncelleyecek

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Tek Taş Yüzüğünüz Defolu mu? Yaşadınız!

Parmağınızda bir elmas yüzük varsa, muhtemelen kusurludur; siz göremeseniz de.

Genel 0 Yorum

Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı’na Başvurular Açıldı

İTÜ ARI Teknokent, ITU GATE | Start-Up Challenge Programı ile ürün ve servisleri yabancı pazarlara açılmaya hazır firmalar için uluslararası hızlandırma eğitimleri ve kamp programı, yurtdışı iş geliştirme desteği ve uluslararası yatırımcılarla

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

OKI’den Yeni Yılda Yeni Akıllı Yazıcılar

OKI,  işletmelerde yazıcıların kullanım biçimini dönüştüren yeni renkli yazıcı ve çok fonksiyonlu yazıcı (MFP)  yelpazesini tanıttı.

Genel 0 Yorum

THY, Proje Eğitim Merkezi İle Geleceğe Yatırım Yaptı

Günümüzün çetin rekabetkoşullarında teknolojinin değerini bilen Türk Hava Yolları (THY),  geleceğe yatırım amaçlı önemli bir adımattı.  Gelecekte piyasa dengesib akımından ne tür i ş modellerinin sektöre hâkim olacağını ve daha

Mobil 0 Yorum

4G İhalesi, 2015’in İkinci Çeyreğinde

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2015’te 4G ihalesine çıkılacağını açıklayarak, 2015’in ilk üç ayı sonunda ihaleyi gerçekleştirmek yolunda mesai harcıyoruz. 2015 sonunda da 4G’ye geçmiş olacağımızı düşünüyorum” diye

Genel 0 Yorum

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer Adaylarla Buluştu

İTÜ Tanıtım ve Tercih Günleri, iş dünyasının yıldız isimleriyle adayları buluşturacağı söyleşiler dizisine başladı. İlk konuk, İTÜ Fizik Mühendisliği Mezunu, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer oldu. Teknoloji Girişimcisi olan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.