Girişimci Kapital Silikon Vadisi Tarihi

Girişimci Kapital Silikon Vadisi Tarihi

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), işletme kategorisindeki Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi adlı kitabı yayımladı. Mustafa Ergen tarafından kaleme alınan kitap, teknoloji girişimciliğinin tarihsel sürecini aktarmanın yanı sıra bu alanda iş kurma, sermaye bulma gibi konularda pratik bilgiler veren kapsamlı bir kaynak.

Silikon Vadisi’nde başarılı girişimcilik faaliyetleri yürütmüş girişimci-akademisyen Mustafa Ergen’in yazdığı kitap, risk yatırımı destekli şirketleşme modelini küresel ölçeklerdeki şirket örnekleriyle sunuyor ve adım adım, okuyucuyu fikir bulmaktan şirket büyütmeye götürüyor. Geçmişten gelen yenilik dalgalarıyla ortaya çıkan ihtiyacı ve kurulan şirketleri, gelecek yenilik dalgalarını, girişimcilerin yatırım almak için, şirket kurmadan önce ve kurduktan sonra yapmaları gerekenleri anlatıyor.

Kitap, Silikon Vadisi dışındaki girişim ve teknoloji merkezlerini ve Silikon Vadisi modelinden fayda sağlayan ülkeleri de incelerken, risk yatırımcılığının ülke ekonomisine katkısını ve Türkiye’deki durumunu anlatıyor.

Mustafa Ergen, kitabı; girişimci üniversite, girişimci şehir ve girişimci ekonomi kavramlarını tartışmaya açan bir son sözle, girişimcilik üzerine yazılmış önemli kitapların listesi, belli başlı risk yatırım firmalarının tanımı ve bir terimler sözlüğü ile bitiriyor.

Girişimci Kapital’le ilgili değerlendirmede bulunan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç, girişimciliğe uzak olan kişilerin de kitabı okurken farklı bir perspektif kazanacağını belirtirken, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, kitabın Türkiye’de girişimciliğe katkı veren birçok kurum, kuruluş?, is? dünyası, sivil toplum kuruluşu ve girişimcilere yol gösteren kaynak niteliğinde olduğunu ifade etti. Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı R. Faruk Eczacıbaşı ise, girişimcilik konusunun bütün nitelikleriyle ele alınarak değerlendirildiği kitabın, konuyla ilgilenen herkesin bilgisini güncelleyecek çok önemli bir kaynak olduğunu söyledi.

Künye:

Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi

Yazan: Mustafa Ergen

Editör: Sevengül Sönmez

Yayıma hazırlayan: Defne Karakaya

1.Baskı: Yılmaz Ofset İstanbul, Aralık 2014

Sayfa: 400

Ebat: 16.5 x 24 cm.

ISBN: 978-605-5250-40-9

Barkod: 9786055250409

Fiyatı: KDV dâhil 35 TL

Kategori: İşletme

Previous Ultra Kısa Filmler Festivalinde Dijital Ekranlarda Sinema Sokak Sanatına Dönüşecek
Sonraki Microsoft, Windows 7’yi 2020 Yılına Kadar Güncelleyecek

Diğer Yazılar

Telekom 0 Yorum

Türkiye Telekomünikasyon Sektörü Küçülüyor

TELKODER, 2014 yılına dair sektörel değerlendirmeleri, sorunları ve çözüm önerilerini bir araya getirdiği “2014 Yılı Sektör Düzenlemelerine Yönelik Değerlendirmeler” raporunu yayınladı. TELKODER tarafından yapılan çalışmada,  Türkiye’de telekomünikasyon sektörünün dolar bazında

Genel 0 Yorum

FIFA 15 Playstore’da Ön Siparişte

TTNET’in dijital oyun platformu Playstore, futbol oyunu serisi FIFA’nın son oyunu FIFA 15’i ön siparişle satışa sundu. Oyunseverler, merakla bekledikleri FIFA 15 oyununa, 10 TL’den başlayan taksit seçenekleri ile sahip

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

İleri Teknoloji Protezler İçin Yapay Dokunma Duyusu Türkiye’de Geliştiriliyor

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde Doç. Dr. Burak Güçlü tarafından kurulan Dokunma Duyusu Araştırma Laboratuvarı felçli ve ampüte hastaların gelecekte kullanacağı ileri teknoloji nöroprotezler için yapay dokunma duyusu geliştiriyor. Dünyada

Genel 0 Yorum

Netaş’ın, “Şifa Ormanı” Gaziköy Sakinlerine Gelir Kaynağı Olacak

Türkiye’nin önde gelen teknoloji markalarından Netaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nün işbirliğiyle, ülkemizin çevre ekosistemine katkıda bulunacak “Şifa Ormanı” projesinin temellerini attı.

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

TTNET’in “İnternetle Hayat Kolay” Projesi 20 ile Yayılıyor

TTNET’in bir süredir pilot uygulaması devam eden “İnternetle Hayat Kolay” adlı sosyal sorumluluk projesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği işbirliği ile yeni bir döneme başladı.

Genel 0 Yorum

re-KOBİ Eğitim Platformu Hızla Büyüyor

IAB Türkiye tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere sınırsız fırsatlarla dolu bir dünyanın kapılarını açan re-KOBİ (Rekabetçi KOBİ) Uzaktan Eğitim Platformu, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 57 yeni katılımcının daha

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.