Giyilebilir Teknolojilerde Samsung Ve Marmara Üniversitesi İşbirliği

Giyilebilir Teknolojilerde Samsung Ve Marmara Üniversitesi İşbirliği

Samsung Electronics Türkiye, Marmara Üniversitesi ile günümüzün ve önümüzdeki yılların en önemli kavramları arasında yer alan giyilebilir teknolojiler konusunda işbirliğine gittiklerini duyurdu.

İşbirliği kapsamında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü Pazarlama Anabilim Dalı 3. sınıf öğrencileri, giyilebilir teknoloji ürünleri ve akıllı aksesuarların Türkiye pazarındaki bilinirliği ile geliştirilen tüketici tutum ve beklentilerini inceledi.

Dünyanın en inovatif şirketlerinden biri olan Samsung ile birebir tanışma fırsatı bulan öğrenciler, geleceklerine şekil verecek kariyer planları için önemli bir adım attı. Üniversite-sanayi işbirliğinin Türkiye’deki önemli örneklerinden biri olmaya aday bu proje sayesinde, öğrencilerin Pazar Araştırmaları dersi kapsamında gördükleri teorik bilgileri pratikte de kullanabilmelerine imkân tanındı.

Samsung gençlere değer katmaya devam ediyor

Her zaman yenilikçi duruşunu koruyanSamsung, genç ve yetenekli öğrencilere ulaşarak Türkiye’de de bu vizyonunu ortaya koyuyor. Dünyanın en yetenekli çalışanlarını bünyesine katarak, kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunmayı ilke edinen Samsung, dünya çapında edindiği tecrübeyi aktarmayı sürdürüyor.

22 öğrencinin katıldığı 3 ay süren projenin sunumu Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Bahçelievler Yerleşkesi’nde Proje sorumlusu Doç. Dr. Gülpınar Kelemci ve öğrencilerin yanı sıra Samsung Türkiye yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Previous EMC, Avrupa’nın En İyi İş Yeri
Sonraki 10.Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri İçin Son Başvuru Tarihi; 3 Temmuz 2015

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

TeknoSA’dan diz üstü bilgisayar kampanyası

TeknoSA, Toshiba ile yaptığı anlaşma kapsamında tüm Toshiba diz üstü bilgisayarlar 2 yıl yerine 5 yıl garantili satıyor. TeknoSA’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TeknoSA, Toshiba ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, Toshiba

Genel 0 Yorum

İTÜ Çekirdek 2015 Girişimcileri Açıklandı

Bu sene “Geleceği Kaçırma” temasıyla düzenlenen İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te dereceye giren ekipler belli oldu. Türkiye’nin önde gelen girişimcilik destek programlarından İTÜ Çekirdek’in, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe kadar farklı

Genel 0 Yorum

Intel ve Finansbank KOBİ’ler için güç birliğine gitti

Finansbank, KOBİ müşterilerine özel Intel, Microsoft ve Kobipazari.com işbirliğiyle sunulan kredi fırsatı ile tüm KOBİ’leri eski bilgisayarlarını yenilemeye davet ediyor. KOBİ’lere ve esnaflara cazip koşullu 20.000 TL’ye kadar kullanabileceğiniz Finansbank

Genel 0 Yorum

Facebook ve Instagram’ın Üst Yöneticisi Turizm Forumu İçin Türkiye’ye Geliyor

Facebook ve Instagram MENA Bölgesi Seyahat, Otomotiv ve Finanstan Sorumlu Başkanı Terry Kane, World Tourism Forum için Türkiye’ye geliyor. Tourism Forum Türkiye’de ilk kez düzenlenecek. World Tourism Forum’un açılış konuşmacıları

Genel 0 Yorum

Ayşegül İldeniz, Dünyanın En Yaratıcı Kişileri Listesinde

Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı kadın yöneticiler arasında yer alan Intel Yeni Teknolojiler Dünya Başkan Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Amerika’nın ünlü ekonomi dergilerinden Fast Company’nin “Dünyanın en yaratıcı 100 kişisi” listesine girdi.

Genel 0 Yorum

Weijian Zhou, Lenovo Türkiye’nin Yeni Genel Müdürü Oldu

Türkiye’de PC, akıllı telefon ve sunucu alanında yenilikçi ürünleriyle büyük ilgi gören, dünyanın lider PC üreticisi Lenovo’nun Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou oldu. Weijian Zhou kariyerine ürün müdürü olarak başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.