HAVELSAN’a Beyaz Şapkalı Hacker Yetiştirme Yetkisi

HAVELSAN’a Beyaz Şapkalı Hacker Yetiştirme Yetkisi

Ülkenin ihtiyacı olan siber güvenlik uzmanlarını yani beyaz şapkalı hacker’larını yetiştirmek için “Sızma Testi, Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Veren Personel ve Firmaların Yetkilendirme Kriterleri”ni sağlayarak Türkiye’nin ilk “A Yetkinlik Seviyesi Sızma Testi Hizmeti Veren Firma”sı oldu.

HAVELSAN’ın Destek Sponsoru olduğu Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 4. Bilişim Teknolojileri Standartları Konferansı 20 Ekim 2015 günü The Green Park Otel, Ankara`da gerçekleşti.

Etkinlikte Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Sebahittin Korkmaz tarafından verilen yetkinlik belgesini HAVELSAN adına Siber Güvenlik Direktörü Mazhar Kani Hacipaşaoğlu aldı. Bu belge ile HAVELSAN, Ağ ve Sistem Altyapısı Sızma Testi, Web Uygulamaları ve Veri Tabanları Sızma Testi hizmetlerini güvenilir bir biçimde sağlama yetkinliğini bir kez daha ispat etmiş oldu.

Amaç: en güçlü ve en güvenilir siber savunma hizmetini sağlamak

Sızma testi hizmeti alanındaki A yetkinlik seviyesi ile HAVELSAN, sızma testi hizmeti alan tarafların siber ortamdaki güvenliğinin sağlanmasına ve siber tehditlere karşı hazırlık düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Teknolojik çözümlerle fark yaratarak bölgedeki en güçlü ve en güvenilir “Siber Savunma Hizmet Sağlayıcısı” olma vizyonu ile HAVELSAN, yerli, güvenilir ve yüksek kaliteli siber güvenlik çözümleri geliştiriyor; siber güvenlik alanını öncelikli alan olarak belirleyerek ulusal siber güvenlik bağımsızlığına ait ihtiyaçları karşılamak ve siber ortamdaki güvenliği sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan yetkinlikleri geliştirmek için çalışmaya devam ediyor.

HAVELSAN’ın uygulama yaşam döngüsü yönetim süreçlerindeki başarısı

“Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme” metodolojileri hakkında çözüm işbirlikleri sağlama, güncel konular üzerine tartışma ve alandaki başarı öykülerini dinleme fırsatı sağlayan Agile Turkey Summit, 5 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Ulusal ve uluslararası çapta, alanında uzman eğitimci ve konuşmacıların seminer, eğitim ve konuşmaları ile geçen etkinliğe, HAVELSAN Yazılım Geliştirme Otomasyon Birimi Sistem Baş Mühendisi Dr. Eray Tüzün de konuşmacı olarak katıldı.

“HAVELSAN’da Tümleşik Yazılım Geliştirme Ortamı Dönüşümü” başlıklı sunumu ile Tüzün, Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetim süreçlerinin büyük-ölçekli kurumsal ortam içerisine adaptasyonunu HAVELSAN başarı öyküsü olarak katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’nin en büyük sistem ve entegrasyon şirketi olan HAVELSAN’ın 2012 yılında başlatmış olduğu Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO) dönüşümü, yazılım geliştirme ortamı verimliliğini arttırma ve altyapı maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

2014 yılında ödülleri getiren projelerden biri

“Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO)”, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2014 yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülmüştü. Aynı yıl, YGO’nun da içinde bulunduğu projeleriyle HAVELSAN dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan ve birçok dalda dünya çapında yılın en iyilerinin seçildiği “Stevie International Business Awards”a bilişim alanında adını yazdırmış ve “Yılın En İyi IT Departmanı” dalında “HAVELSAN Bilgi Sistemleri Yönetim Müdürlüğü” gümüş ödülün sahibi olmuştu.

 

Previous TÜBİSAD’da İlk Kez Bir Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Sonraki SAP Ve Dünyaca Ünlü Müzik Grubu Imagine Dragons Mültecilere Yardım İçin El Ele

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Sağlıkta Veri Analitiği Bire On Kazandırıyor

Dünyada sağlık sektörü, giderek artan hasta maliyetlerini kontrol altına alarak maliyetleri düşürme ile hastalara daha iyi bakım ve kaliteli hizmet vermek arasında sıkışıp kalmış durumda. Örneğin ABD hükümetinin sağlık sektörüne

Genel 0 Yorum

Basis, Giyilebilir Spor Ve Uyku Takip Cihazını Tanıttı

Spor, uyku ve sağlık uygulamaları için tasarlanan giyilebilir cihaz teknolojileri alanında lider olan ve geçtiğimiz aylarda Intel tarafından satın alınan Basis (www.mybasis.com), yeni nesil sağlık ve uyku takip cihazı Basis

Genel 0 Yorum

Hayallerinizin Oyuncağını Yaratmaya Hazır Mısınız?

Üç boyutlu tasarım yazılımı şirketi Autodesk ile ‘Barbie’ ve ‘Hot Wheels’ oyuncakları ile tanınan Mattel, işbirliği anlaşmalarını duyurdu. İşbirliği kapsamında Mattel oyuncakları, Autodesk’in ileri teknoloji 3B tasarım ve 3B baskı

Genel 0 Yorum

Eğitim Kurumlarında Akıllı Kürsü Dönemi Başlıyor

Mobit Bilişim tarafından geliştirilen Akıllı Kürsü ile eğitmenler, öğrencinin kullandığı teknolojiyi takip ederek, ders anlatımında teknolojiyi yakalıyor. Mobit Bilişim Çözüm Mimarı Murat Demirci “Üniversiteler, okullar, özel eğitim kurumlarında öğretmen masası

Genel 0 Yorum

“Verimliliğin Artması İçin Fabrika Otomasyonuna İhtiyaç Var”

Dünya otomatik kontrol sektörünü teknolojinin baş döndürücü gelişmelerinin belirlediğine dikkat çeken Elimko Yönetim Kurulu Üyesi Malik Aviral,  tüm bu olumlu gelişmelere karşın Türkiye’de otomasyon sektöründe verimliliğin artması için daha fazla

Genel 0 Yorum

TET AR-GE Proje Pazarı Seminerleri

Elektrik-Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), Türkiye çapındaki üniversite gençlerini 2015 TET AR-GE Proje Pazarı Seminerleri kapsamında sektörün başarılı girişimcileri ile bir araya getirdi. Kasım ayından bu yana devam eden

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.