HAVELSAN’a Beyaz Şapkalı Hacker Yetiştirme Yetkisi

HAVELSAN’a Beyaz Şapkalı Hacker Yetiştirme Yetkisi

Ülkenin ihtiyacı olan siber güvenlik uzmanlarını yani beyaz şapkalı hacker’larını yetiştirmek için “Sızma Testi, Eğitim ve Danışmanlık Hizmeti Veren Personel ve Firmaların Yetkilendirme Kriterleri”ni sağlayarak Türkiye’nin ilk “A Yetkinlik Seviyesi Sızma Testi Hizmeti Veren Firma”sı oldu.

HAVELSAN’ın Destek Sponsoru olduğu Türk Standardları Enstitüsü (TSE) 4. Bilişim Teknolojileri Standartları Konferansı 20 Ekim 2015 günü The Green Park Otel, Ankara`da gerçekleşti.

Etkinlikte Türk Standardları Enstitüsü Başkanı Sebahittin Korkmaz tarafından verilen yetkinlik belgesini HAVELSAN adına Siber Güvenlik Direktörü Mazhar Kani Hacipaşaoğlu aldı. Bu belge ile HAVELSAN, Ağ ve Sistem Altyapısı Sızma Testi, Web Uygulamaları ve Veri Tabanları Sızma Testi hizmetlerini güvenilir bir biçimde sağlama yetkinliğini bir kez daha ispat etmiş oldu.

Amaç: en güçlü ve en güvenilir siber savunma hizmetini sağlamak

Sızma testi hizmeti alanındaki A yetkinlik seviyesi ile HAVELSAN, sızma testi hizmeti alan tarafların siber ortamdaki güvenliğinin sağlanmasına ve siber tehditlere karşı hazırlık düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Teknolojik çözümlerle fark yaratarak bölgedeki en güçlü ve en güvenilir “Siber Savunma Hizmet Sağlayıcısı” olma vizyonu ile HAVELSAN, yerli, güvenilir ve yüksek kaliteli siber güvenlik çözümleri geliştiriyor; siber güvenlik alanını öncelikli alan olarak belirleyerek ulusal siber güvenlik bağımsızlığına ait ihtiyaçları karşılamak ve siber ortamdaki güvenliği sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan yetkinlikleri geliştirmek için çalışmaya devam ediyor.

HAVELSAN’ın uygulama yaşam döngüsü yönetim süreçlerindeki başarısı

“Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme” metodolojileri hakkında çözüm işbirlikleri sağlama, güncel konular üzerine tartışma ve alandaki başarı öykülerini dinleme fırsatı sağlayan Agile Turkey Summit, 5 – 11 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Ulusal ve uluslararası çapta, alanında uzman eğitimci ve konuşmacıların seminer, eğitim ve konuşmaları ile geçen etkinliğe, HAVELSAN Yazılım Geliştirme Otomasyon Birimi Sistem Baş Mühendisi Dr. Eray Tüzün de konuşmacı olarak katıldı.

“HAVELSAN’da Tümleşik Yazılım Geliştirme Ortamı Dönüşümü” başlıklı sunumu ile Tüzün, Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetim süreçlerinin büyük-ölçekli kurumsal ortam içerisine adaptasyonunu HAVELSAN başarı öyküsü olarak katılımcılarla paylaştı.

Türkiye’nin en büyük sistem ve entegrasyon şirketi olan HAVELSAN’ın 2012 yılında başlatmış olduğu Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO) dönüşümü, yazılım geliştirme ortamı verimliliğini arttırma ve altyapı maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

2014 yılında ödülleri getiren projelerden biri

“Yazılım Geliştirme Ortamı (YGO)”, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2014 yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde “Jüri Özel Ödülü”ne layık görülmüştü. Aynı yıl, YGO’nun da içinde bulunduğu projeleriyle HAVELSAN dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan ve birçok dalda dünya çapında yılın en iyilerinin seçildiği “Stevie International Business Awards”a bilişim alanında adını yazdırmış ve “Yılın En İyi IT Departmanı” dalında “HAVELSAN Bilgi Sistemleri Yönetim Müdürlüğü” gümüş ödülün sahibi olmuştu.

 

Previous TÜBİSAD’da İlk Kez Bir Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Oldu
Sonraki SAP Ve Dünyaca Ünlü Müzik Grubu Imagine Dragons Mültecilere Yardım İçin El Ele

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Ekonomi Basını Başarı Ödülleri

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) “VII. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” yarışması müracatları başlıyor.. 10 Nisan 2015 tarihine kadar başvuruların yapılacağı yarışmanın başvuruları PDF formatında e-maille, TV, Radyo dallarında olacak. Katılımcıların 1 adet

Genel 0 Yorum

Petrol Şirketlerine “Zaman Damgası” Zorunluluğu Geliyor

Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika sağlayıcı E-GÜVEN, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) petrol piyasasında dağıtıcı lisansı sahibi şirketleri ilgilendiren yeni kararına dikkat çekti. Bayi denetim sistemini düzenlemeye yönelik yeni

Genel 0 Yorum

Orta Gelir Tuzağından Çıkmanın Yolu: Yüksek Teknoloji Üretmek

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Genel Kurulu’nda TOD’un yeni Genel Başkanı seçilen Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Reha Ersöz : “On yıl önce belirlenmiş ve

Genel 0 Yorum

GBA Mentor Clinic’te Seçilen 3 Girişimciye “Ziya Abi” Verilecek

Girişimciler, mentorlar ve iş meleklerinin buluşma noktası GBA Mentor Clinic 3’te, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden GBA yatırımcılarından Ziya Boyacıgiller’in anısına, mentorların seçeceği 3 girişimciye “Ziya Abi Özel Ödülü” olarak toplamda

Genel 0 Yorum

Siz De e-Fatura Kapsamına Girmiş Olabilirsiniz

İş süreçlerinin elektronikleşmesine imkân sağlayan e-Dönüşüm uygulamaları, yasal zorunlulukların da etkisiyle ülke çapında hızla yaygınlaşıyor. Gelir İdaresi Başkanlığı öncülüğünde e-İmza ve e-Fatura ile başlayan Teknolojiye-Dönüşüm hareketi, e-Defter ve e-Arşiv uygulamalarıyla

Genel 0 Yorum

TP-LINK Fotoğraf Yarışması Başladı

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-LINK, sosyal medya üzerinden fotoğraf yarışması başlattı. En iyi tatil fotoğrafını ya da selfie’sini çekip paylaşan üç kişi sürpriz ödüller kazanacak. ‘Tatil keyfi TP-LINK

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.