HP Geleceğin Sınıfını Educashow’da Sergiliyor

HP Geleceğin Sınıfını Educashow’da Sergiliyor

HP, bu yıl 31 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında ICEC – İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda dokuzuncusu düzenlenecek olan Türkiye’nin Tek Okul Ekipmanları ve Teknoloji Fuarı Educashow’a katılıyor. HP’nin sunduğu yeni donanımlar, eğitim değerlendirme teknolojileri ve yazılım paketleri öğrencilere, öğretmenlere ve okul idarelerine yepyeni fırsatlar sunuyor

 HP Inc. eğitim alanına yönelik yeni PC’lerini ve yazılım çözümlerini gün yüzüne çıkardı. Öğrenciler, öğretmenler ve toplum için anlamlı eğitim sonuçları oluşmasını destekleyecek yeni çözümler ve programlar arasında şunlar yer alıyor:

HP Education Edition dizüstü bilgisayarlar

HP School Pack 2.0 Yazılımı

HP ve Microsoft’un Reinvent the Classroom Programı

 HP Türkiye PC Kategori Müdürü Ece Ergüven, yeni çözümlerle ilgili şu görüşü paylaşıyor: “HP olarak her öğrencinin bir sistemin standart ürünleri haline gelmektense yaratıcı birer birey olma fırsatına sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz. HP, öğretmenlere ve öğrencilere öğrenimi ‘standartlaştırmayan’ araçlar sunma misyonunu benimsedi. Bu araçlar eğitimi daha esnek, daha iş birliğine yatkın ve daha dinamik olmakla birlikte daha özgün bir hale getirecek.”

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarlar: Okullar için geliştirildi. Öğrenim için tasarlandı

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarlar günlük akademik kullanımın zorlu şartlarına dayanabilecek şekilde geliştirildi. Windows 10 ile öğrenim için tasarlanan ürünler ders anlatımını, derse katılımı ve eğitime yönelik etkin kullanım şartlarını iyileştiren yenilikçi araçlara sahipler.

HP Education Edition Dizüstü Bilgisayarların özellikleri şöyle:

Sınıf yaşamının şartlarına uygun pil ömrü

Bulut tabanlı Eğitim Yönetim Sistemleri, değerlendirmeler ve online eğitim programları[i] için premium seviyede kablosuz teknoloji

Sınıf şartlarına uygun dayanıklı tasarım

Eğitim ve öğretimi alışılmış kalıplarından dışarı taşıyan etkin ve eğitsel araçlar

HP ProBook 11 G2 Education Edition dizüstü bilgisayar sınıf yaşamının tüm zorluklarına karşı kauçuk kaplamasıyla korunuyor ve 18 saate kadar pil ömrü avantajı sunuyor.[ii] Güçlü ve çok yönlü HP ProBook 11 EE Windows 10 işletim sistemiyle çalışıyor ve opsiyonel dokunmatik ekranıyla Intel® Core™ seviyesine kadar yüksek performans sunuyor.

HP School Pack 2.0, iş birliğine dönük, standartlara uygun ve kişiselleştirilmiş eğitim için tasarlanmış, yalnızca Windows cihazlarına özel, yepyeni bir dijital araç ve içerik çözümü olarak öne çıkıyor. School Pack 2.0  bir dizi eğitsel, yönetsel ve ek ihtiyaçlara yönelik aracı içerisinde barındırıyor. Yazılım süitinin en önemli parçalarından biri HP Classroom Manager Student Edition[iii] öğretmenlere sınıftaki PC’leri yönetme ve öğrencileriyle kolaylıkla iletişim kurma imkânını tanıyor. HP School Pack 2.0 yazılım paketinde yer alan diğer özellikler şöyle: Fishtree’nin oluşturduğu HP Uyarlanabilir Öğrenme, HP Prime Graphing Hesap Makinesi Uygulaması, Classlink Tek Oturum Açma, Programlama Öğreten Codecademy, Corinth Classroom, Müfredat Matrisi, Oxford® Advanced Sözlük ve PASCO® SPARKVue™[iv].

HP School Pack yazılım süitinin yeni özelliklerinden biri de BT kaynaklarını en düşük seviyede kullanarak okullarda BT yönetimini kolaylaştıran bulut tabanlı uygulama HP Touchpoint Manager. HP Touchpoint Manager sayesinde verileri, cihazları ve kullanıcıları yönetmek ve güvenceye almak kolaylaşıyor. Okullardaki BT yöneticileri HP Touchpoint Manager’ı kullanarak oluşan aksaklıkları gerçek zamanlı ve kolayca giderebilecekler. Ayrıca farklı cihazlar, markalar ve işletim sistemleri arasında tek tıkla çalışabilen güvenlik politikaları da uygulayabilecekler.

Tüm HP Education Edition tablet ve dizüstü bilgisayarlar premium 2×2 AC WLAN[v], HP School Pack 2.0 ve bir yıl boyunca kullanılabilen Eğitime yönelik HP Touchpoint Manager ile birlikte geliyor.

HP ve Microsoft Sınıf kavramını yeniden keşfediyor 

HP ve Microsoft ortak geliştirdikleri Reinvent the Classroom (Sınıfı Yeniden İcat Et) programını da duyurdular. Tüm dünyaya yönelik bu girişim, öğretici inovasyona ve hem Windows 10 hem de HP çözümlerini temel alan yeni nesil öğrenim deneyimlerine ilham vermeyi hedefliyor. Reinvent the Classroom son teknoloji ile donatılmış Öğretim İnovasyon Stüdyolarını tüm dünyada 60’tan fazla okula yerleştirerek harmanlanmış öğrenime, uluslararası iş birliğine ve eğitim alanında “kendin yap” akımına destek verecek. Microsoft Office 365, Skype ve HP Adaptive Learning (Uyarlanır Öğrenme) gibi araçlar sayesinde bu okullar öğrenimin geleceğini şekillendirecekler.

HP Türkiye PC Kategori Müdürü Ece Ergüven, eğitime yönelik yeni çözümlerle ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Microsoft ile birlikte öğrencilere ve okullarak öğrenime ilişkin fırsatları yeniden düşünme imkânı verecek heyecan verici yeni cihaz ve çözümler sunuyor, Geleceğin Sınıfı vizyonunu oluşturuyoruz. Bu vizyon HP ve Microsoft’un Reinvent the Classroom programı aracılığıyla tecelli ederek inovasyonun nasıl daha kapsayıcı öğrenim ortamları yaratabileceğini gösterecek.”

HP PageWide Yazıcılar da Educashow’da

Profesyonel seviyede renk, sınıfının en düşük sahip olma maliyeti avantajını sunan[vi], en yüksek baskı hızlarına ve en iyi enerji verimine sahip olmanın yanında[vii] kendi sınıfında en gelişmiş güvenlik ve yönetim özelliklerini sunan yeni HP PageWide markalı yazıcılar, kullanıcılara en kapsamlı bütünleşik korumamızı sunarak, baskı ortamlarını güvence altına alma imkânı tanıyan HP Güvenli Yönetilen Baskı Hizmetleri ile Educashow’da yer alacak.

HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Serkan Bayır, şu açıklamayı yapıyor: “Küçük ya da büyük fark etmeksizin her kurum için baskı deneyimini yeniden keşfediyor. Eskiden baskı hizmeti sağlayıcılar ‘İyi, Daha İyi, En İyi’ kalıplarını kullanır, müşterilerden fedakarlık yapmaları beklenirdi. Fakat biz artık ‘En İyi, En İyi, En İyi’ sözü veriyor, herkesin bütçe sınırlamalarından ziyade kendi ihtiyaçlarını gözeterek doğru baskı çözümüne ulaşmalarını sağlıyoruz.”

HP PageWide kurumsal baskı anlayışını yeniden  keşfediyor

HP tarafından geliştirilen test edilmiş, güvenilir ve ölçeklenebilir bir baskı teknolojisi olan HP PageWide Teknology bugüne kadar aralarında büyük formatlı yazıcılar ve web baskı makineleri de dahil olmak üzere HP yazıcılarından 140 milyarın üzerinde yüksek kaliteli dijital sayfa bastırdı.

 

 

 

 

 

Previous Perakendecilikte İnovasyon Yenilikçilik Merkezi İle Hızlandırılacak
Sonraki IEC 30134 Standardı Güç Kullanımı Verimliliği İçin Bir Kurtarıcı Mı?

Diğer Yazılar

Etkinlik 0 Yorum

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi Yapılıyor

Daha iyi bir gelecek hedefiyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone’un bu yıl ilk kez düzenlediği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bugün (14 Mayıs 2015) Haliç Kongre Merkezi’nde yapılıyor. “Yarına

Etkinlik 0 Yorum

Elektrikli Otomobil, Avrasya Güvenlik Fuarı’nda Görücüye Çıkıyor

Emin Grup’un CNR 2015 Emlak Fuarı’nda görücüye çıkardığı ve yoğun ilgi gören, 100 km’de 1 TL’lik elektrik maliyeti olan ve yılda en az 30 bin TL tasarruf sağlayan elektrikli otomobili,

Etkinlik 0 Yorum

Türkiye’nin Geleceğine Yön Verecek Yılın En Büyük Bilişim Etkinliği Başlıyor

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından akademi, özel sektör ve kamu kurumlarını buluşturan Türkiye’nin en büyük ve yılın en önemli bilişim etkinliği olarak düzenlenen Bilişim 2014, kamu, özel sektör ve sivil

Etkinlik 0 Yorum

Fransız-Türk Yenilikçilik Ve Teknoloji Transferi Günleri

Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği, İTÜ ARI Teknokent’in ve ODTÜ Teknokent’in ortaklığıyla, 19 Kasım günü İstanbul’da ve 20 Kasım günü Ankara’da Fransız-Türk Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Günleri düzenleyecek. Yenilikçilik sektörünün Fransız ve

Etkinlik 0 Yorum

Huawei, Galatasaray’ın Forma Sponsoru

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında lider marka Huawei, Türk futbolunun dünyadaki başarılı temsilcilerinden Galatasaray ile Türkiye Süper Ligi ve Türkiye Kupası maçları için forma sponsorluğu anlaşmasına imza atıyor. 17 Eylül

Etkinlik 0 Yorum

EFI Türkiye Planlarını Açıklayacak

Her yıl cirosunun yüzde 16’sını Ar&Ge’ye ayıran baskı sektörünün lider oyuncularından EFI, 30 Eylül’de son bulan 2015 yılı 3. çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 büyüme yakalayarak 228,7

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.