IBM Ve Facebook’tan Kişiye Özgü Pazarlama İçin Ortaklık

IBM Ve Facebook’tan Kişiye Özgü Pazarlama İçin Ortaklık

Facebook ve IBM dünyanın önde gelen markalarının doğru mesajla doğru zamanda doğru kişilere erişmelerini sağlamak üzere yeni bir işbirliğine imza attı. Markalar artık direkt olarak kendi müşteri kitlesine ulaşarak daha verimli pazarlama stratejileri geliştirebilecek.

IBM ile Facebook tarafından gerçekleştirilen işbirliği sayesinde IBM bulut üzerinden sunduğu pazarlama ürünlerini kullanan müşterileri, artık kendi potansiyel müşterilerine pazarlama faaliyetlerini daha hızlı ve etkin gerçekleştirebilecekler. IBM’in gelişmiş analitik ve tasarım yeteneklerinin Facebook’un güçlü reklam yetenekleriyle buluşması sayesinde markalar uygulama ve cihaz bazlı temas noktalarında kişiye özgü müşteri deneyimleri oluşturabilecek ve müşterilerin nasıl yanıt verdiğini anlamak için Journey Analytics olanağını kullanabilecekler.

Gerçekleştirilen işbirliğiyle müşterilere sunulacak yeni uygulamalar sayesinde markalar, online ortamda Facebook’un reklam teknolojisinin IBM’in Journey Analytics teknolojisinin birleşiminden doğacak tamamen yeni pazarlama yöntemlerinden yararlanabilecekler. Bugün Facebook’un 1,44 milyar kullanıcısı bulunuyor ve işbirliği sayesinde erişilen veriler ve analizlerle hangi müşteri grubunun aktif olduğu daha doğru bir biçimde belirlenebilecekken birden çok kanaldaki ilgi alanları ve etkileşimleri arasında korelasyonlar da kurulabilecek.

IBM, Facebook’un anonim ve toplu hedef kitle öngörüleriyle kendi pazarlama bulutundan elde ettiği ek bilgilerin yanı sıra güçlü analitik yeteneğini kullanacak. Böylece pazarlamacıların elinde hedef kitleleriyle ilgili daha gerçekçi bir resim olacak. Örneğin yeni bir ürün lansmanı yapan bir marka, lansmanını yaptığı ürüne ilgi duyan müşteri gruplarına direkt ulaşacak. Bunun ötesinde alınan geri bildirimlerle konum bazlı olarak müşterilerine farklı özellikte ürün sunup, yine konum bazlı özel kampanyalar sunabilecek.

Facebook, IBM’in kuracağı THINKLab’e katılacak ilk şirket olacak. IBM araştırmacıları ve Facebook uzmanları diğer ortaklarla birlikte çalışarak müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye yönelik tasarlanan yeni teknolojilerin geliştirilmesi için birlikte çalışacaklar.

 IBM Commerce THINKLab

 IBM Commerce THINKLab, IBM araştırmacıları, tasarımcıları, etki alanı uzmanları ve artık bu ortama katılan ilk şirket olan Facebook’u da bir araya getiriyor. THINKLab’in benzersiz metodolojisi, fiyat optimizasyonu ya da stok analitiği gibi birtakım müşteri gereksinimlerine yanıt veren inovasyonlara ivme kazandırmak ve müşterilere sunulan hizmetin daha da geliştirilmesi için bu inovasyonları hızla uygulamaya koymak için tasarlanmıştır. Ekipler veri kümelerini analiz etmek, kullanıcı araştırmaları gerçekleştirmek, yaklaşımları belirlemek ve bunları pazar ortamında test etmek için birlikte çalışıyor. Pazardan alınan gerçek zamanlı geribildirimler, ekiplerin yeni teknolojiler keşfedip bunları bir müşterinin karşılaştığı zorluğa yanıt veren ve işleri için anında değer sağlayan tek bir bütünleşik çözümde bir araya getirmesini sağlıyor.

IBM Commerce, dünya çapında 35 bini aşkın müşterinin güvenini ve markaya bağlılığını kazanmak için her temas noktasında kişiye özgü deneyimler sağlamasına yardımcı oluyor. IBM Commerce portföyü, 24 milyar ABD Doları değerinde analitik yatırımı, 8 bin danışmanın güçlü sektörel öngörüleri ve IBM Research, analitik, güvenlik ve bulut yeteneklerini bir araya getiren 100’ü aşkın Hizmet Olarak Sunulan Yazılım (SaaS) olanağından oluşur. IBM şu anda alanda inovasyonu teşvik edecek Commerce ile ilgili bin 500 aktif patentin sahibidir. IBM Commerce hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı tıklayın.

Sohbete katılmak için Facebook.com/IBM sayfasını takip edin.

 

 

 

Previous İnternet Olan Her Mekân Toplantı Odası, Her Yer Ofis
Sonraki Havelsan’dan Araştırmacı Yetiştirmeye Destek

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Microsoft İle Google’ın Patent Savaşı Bitti

Her iki şirket de davadan çekilme kararı aldıklarını doğruladı. ABD ve Almanya’da cep telefonları, oyun konsolu Xbox, Windows ürünleri gibi ürünlerin patentine ilişkin yaklaşık 20 ayrı dava görülüyordu. İki şirket

Genel 0 Yorum

Ensar, Güneş Enerjisi İle Çalışan Paketleme Makinesi Üzerinde Ar-Ge Yapıyor

1996 yılından bu yana hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren gıda firmalarına destek sağlayan Ensar Elektronik ve Mekanik Endüstri A.Ş., teknoloji üretirken aynı zamanda da fark yaratmayı amaçlıyor. Uzman kadrosu

Genel 0 Yorum

Windows Server 2003’e Veda Zamanı

İşletmeler güvenlik riskleri ve olası veri kayıpları ile karşılaşmadan yeni bir Microsoft Windows Server sürümüne nasıl yükseltim yapabilirler? Microsoft, 14 Temmuz 2015 tarihi itibarı ile Windows Server 2003 için “uzatılmış”

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı’na Furkan Civelek Atandı

2010’dan bu yana Kalkınma Bakanlığı Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Emin Sadık Aydın’ın Kalkınma Bakanlığı Kalkınma Araştırmaları Merkezi Başkanlığı’na atanması nedeniyle Bilgi Toplumu Dairesi Başkanlığı’na Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzmanı

Genel 0 Yorum

“Türkiye Yüksek Teknolojiye Odaklanacak”

AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Barış Aydın, Türkiye’nin yeni dönemde “yüksek teknolojiye” odaklanarak, bu ürünlerde “Avrasya’nın üretim merkezi” haline geleceğini bildirdi. Aydın, Ar-Ge, yenilik ve nitelikli işgücüne dayalı

Genel 0 Yorum

Girişimciler Maliyetlerini Nasıl Düşürebilir?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Kullanıcı Dostu ve Bulut Tabanlı Finansal Yönetim Uygulaması Geliştiren Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, Girişimci Adayları İçin Şirket Giderleri ve Maliyetlerini Düşürme Konusunda

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.