İTÜ Çekirdek, Yeni Girişimcilerini Bekliyor

İTÜ Çekirdek, Yeni Girişimcilerini Bekliyor

İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka, Hızlandırma ve Kuluçka Merkezi’mizin yeni dönem başvuruları başladı. 15 Ocak tarihine kadar girişimciler başvuru yapabilecekler.

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılında faaliyete geçen ve bugüne kadar girişimcilere 7 milyon TL’yi aşan destek sağlayan Türkiye’nin en önemli girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’te, 2016 yılı başvuruları başladı.

Teknoloji tabanlı bir ticari ürün ve hizmete dönüşebilir fikri ya da projesi olan “her yaştan” girişimcinin katılabildiği İTÜ Çekirdek’e, başvurular “Genel Kategori”, “Bulut Bilişim Kategorisi” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere üç farklı alanda yapılabilecek. Fikirlerini işe dönüştürmek ve şirketlerini kurabilmek için bu yarışa katılmak isteyen girişimciler İTÜ Çekirdek’e 15 Ocak tarihine kadar başvuru yapabilecek.

İTÜ Çekirdek’e, 2015 yılında toplam 3.900 proje başvurusu yapıldı. İTÜ Çekirdek paydaşı kurum ve kuruluşlar tarafından İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te 20 firmaya toplam 1.2 milyon TL’lik ödül ve 1.5 milyon TL değerinde bulut bilişim altyapısı fonu dağıtıldı.

İTÜ Çekirdek’in bir parçası olma hedefindeki girişimcilerin http://www.itucekirdek.com/ adresinden başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Previous Gençlerin “Analitik Düşünme” Becerileri Azaldı
Sonraki 2016’da Bilişim – Telekom’da Hangi Kariyer Önemli?

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Ankara Semalarında Bir Günde 284 Uçak Geçiyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın iştiraki olan ve Türkiye’nin en önemli “Büyük Veri” merkezlerinden birini bünyesinde barındıran STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş, başkent semalarının bir günlük hava trafiğini ortaya koydu.

Genel 0 Yorum

Akbank, Sabancı ve MIT Üniversiteleri İşbirliğiyle Büyük Veri Laboratuvarı Kuruldu

Akbank, Sabancı Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology’nin (MIT) birlikte kurduğu Türkiye’nin ilk Büyük Veri Davranışsal Analiz ve Görselleştirme Laboratuvarı, analitik ürün ve hizmetlerin geliştirilmesine öncülük ediyor. Akbank CRM Bölüm

Genel 0 Yorum

Ödeme Sistemlerinde ‘Dijitalleşme’ Süreci

Ödeme sistemleri alanındaki yeniliklerin paylaşılarak sektörün önde gelen oyuncuları tarafından ileri dönemli vizyonların çizildiği CardSmart Bosphorus’ta ödeme dünyasının dijitalleşmesi ve farklı sektörlerin bu dünyada birleşmesi tüm yönleriyle ele alındı. Cardtek

Genel 0 Yorum

Türk Şirketine San Diego’da Teknoloji Oscar’ı

Ülkemizde ağ ve iletişim teknolojileri alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunan BT Eğitim, “Teknoloji Oscar”ı olarak ifade edilebilecek bir başarıya imza attı. 2014 yılında EMEAR bölgesinin “Yılın Eğitim İş Ortağı”

Genel 0 Yorum

Bilgisayar Ve Cep Telefonu Stres Yapıyor

bilgisayar, cep telefonu, metro, uçak, saç kurutma makinası, mikrodalga fırın gibi araçları yoğun olarak kullananlar için radyasyondan arınmanın yolları da gösterilecek. Stresin psikolojik ve hücresel olmak üzere iki yönüyle ele

Genel 0 Yorum

BT yöneticileri VeeamON Tour Etkinliğinde Buluştu

VeeamSoftware tarafından düzenlenen VeeamON Tour etkinliği, şirketin müşterileri, iş ortakları ve dağıtıcılarının katılımıyla gerçekleştirildi. Modern veri merkezleri için kesintisiz veri koruma sağlayarak yenilikçi çözümler sunan Veeam® Software’in VeeamON Tour etkinliği,

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.