Jeotermal Enerji Teknolojileri 2017’de Hız Kazanacak
15/12/2016 559 Views

Jeotermal Enerji Teknolojileri 2017’de Hız Kazanacak

Temiz, çevreyle dost ve yenilenebilir enerji kaynağı olması açısından oldukça değerli olan bu enerjiye ve jeotermal sektörüne yapılan yatırımlar, devlet destekleriyle de hız kazanıyor.

JESDER’in (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) katkılarıyla düzenlenecek Fuar’a, kuruluşa üye santrallerin yetkilileri ve satın alma yöneticileri de katılım gösterecek. Sektöre girmek isteyen kuruluşlar için kaçırılmayacak iş ve tanıtım fırsatı olan Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo), yeni yatırımların önünü açmak ve sektöre yön göstermek amacıyla 12 – 14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

15 Aralık 2016, İstanbul. Demos Fuarcılık tarafından 4’üncüsü düzenlenecek Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo), Elektrik santralleri, sondajcılar, müşavirlik – mühendislik firmaları, İzolasyonlu boru üreticileri, otomasyon scada sistemleri, pompa vana imalatçıları, ölçüm cihazları, su kimyasalları, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşları ve jeotermal kaynağa sahip belediyelere kadar birçok alanı kapsıyor.

4.Jeotermal Enerji Teknolojileri Konferansına Davetlisiniz
Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olan Konferansta; JESDER Başkanı Ufuk Şentürk Jeotermal Sektörüne değerlendirirken, Green Chemicals Ar-Ge Müdürü (Jeotermal,Maden&Arıtma) Can Ali Aydın “Jeotermal Sistemlerde Şartlandırma” konusunda sunum gerçekleştirecek. Günün diğer oturumlarında ise Egesim Mak. Yük. Müh. Çığır Diner “Jeotermal Binary Santrallerinde Sıcak Aylardaki Verim Kayıpları” Aydın İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale “Çevre ve İş Güvenliği”, Nalco Water – Dr. Logan Muller “Silika Engellenmesi ve Giderilmesi: Re-enjeksiyon Sistemlerinin Rejenerasyonu” konusundaki birikimlerini aktaracak.

Ayrıca JESDER Jeoloji Yük. Müh. Hülya Kalender “Jeotermalde Çevresel Gerçekler”, Enther Enerji / Woman İn Geothermal’ den Umut Destegül Solaroğlu “Jeotermal Sektöründe İş Gücü Dağılımı”, Üsküdar Üniversitesi Öğr. Gör. A Sınıfı İSG Uzm. İnş. Müh. Turabi Karadağ ise “JES’lerde İSG Uygulamaları” hakkında bilgi verecek.
Sektör profesyonellerinin Türkiye’nin durumunu masaya yatıracağı Konferans, 12 Ocak Perşembe günü saat 11.30’da İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonunda gerçekleşecek.
Jeotermal Fuarı ve Konferansı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://demosfuar.com.tr/fair/2 adresini ziyaret edebilirler.

Previous TOBB Bilişim Buluşmalarının İlki Ankara’da Gerçekleşti
Sonraki Siber Güvenlikte Yeni Bir Dönem Başlıyor

Diğer Yazılar

Etkinlik 0 Yorum

Global Yazılım Maratonu 5 Farklı Şehirde Eş Zamanlı Düzenlenecek

Stratejik ortağı BNP Paribas ile bankacılık ve finans dünyası için müşteri deneyiminde fark yaratacak girişimci fikirlere destek olmayı amaçlayan Türk Ekonomi Bankası (TEB), 12-14 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da 48 saat

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Teknoloji Ödülleri Bu Yıl Rekora Koştu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), tarafından bu yıl “Teknoloji liderlerini arıyoruz” sloganıyla 12’ncisi gerçekleştirilen Teknoloji Ödülleri,

Genel 0 Yorum

IBM Cilt Kanserinde Erken Teşhise Destek Oluyor

IBM, Memorial Sloan Kettering ile sürdürdüğü işbirliği kapsamında, IBM analitik teknolojileriyle “otomatik cilt görüntüleme analiz” metodu geliştirdiğini duyurdu. Bu metot cilt kanseri alanında daha fazla vakanın saptanmasına ve hekimlerin daha

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Yerli Üretimden Taviz Yok

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, telekomünikasyon sektöründe yerli ürün tedariği konusunda çok hassas olduklarını açıkladı.

Etkinlik 0 Yorum

Samsung Ve Habitat, Girişimcileri “Startup Weekend” Kampı’na Davet Ediyor

Samsung Electronics Türkiye’nin, Habitat Derneği işbirliğiyle hayat geçirdiği “Bilişim Mucitleri” Projesi kapsamında düzenlenecek olan uluslararası girişimcilik yarışması “Startup Weekend”, 12-13-14 Şubat tarihlerinde Denizli’de gerçekleşecek. “Startup Weekend” girişimcilerin iş fikirlerini, 48

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Türkiye’de Aileler, Çocuklarının İnternet Kullanmasını Denetlemede Zorlanıyor

Türkiye’de ailelerin üçte biri çocuklarının internetteki faaliyetlerini denetlemede kendini çaresiz hissediyor. Bir çocuğun yaşamının günümüzde önemli bir kısmı gözetimsiz çevrimiçi etkinliklerle geçiyor. Anne babaların koruma ve eğitim için yeni yöntemler