Jeotermal Enerji Teknolojileri 2017’de Hız Kazanacak
15/12/2016 599 Views

Jeotermal Enerji Teknolojileri 2017’de Hız Kazanacak

Temiz, çevreyle dost ve yenilenebilir enerji kaynağı olması açısından oldukça değerli olan bu enerjiye ve jeotermal sektörüne yapılan yatırımlar, devlet destekleriyle de hız kazanıyor.

JESDER’in (Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği) katkılarıyla düzenlenecek Fuar’a, kuruluşa üye santrallerin yetkilileri ve satın alma yöneticileri de katılım gösterecek. Sektöre girmek isteyen kuruluşlar için kaçırılmayacak iş ve tanıtım fırsatı olan Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo), yeni yatırımların önünü açmak ve sektöre yön göstermek amacıyla 12 – 14 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

15 Aralık 2016, İstanbul. Demos Fuarcılık tarafından 4’üncüsü düzenlenecek Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Geothermal Expo), Elektrik santralleri, sondajcılar, müşavirlik – mühendislik firmaları, İzolasyonlu boru üreticileri, otomasyon scada sistemleri, pompa vana imalatçıları, ölçüm cihazları, su kimyasalları, sektörle ilgili sivil toplum kuruluşları ve jeotermal kaynağa sahip belediyelere kadar birçok alanı kapsıyor.

4.Jeotermal Enerji Teknolojileri Konferansına Davetlisiniz
Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek olan Konferansta; JESDER Başkanı Ufuk Şentürk Jeotermal Sektörüne değerlendirirken, Green Chemicals Ar-Ge Müdürü (Jeotermal,Maden&Arıtma) Can Ali Aydın “Jeotermal Sistemlerde Şartlandırma” konusunda sunum gerçekleştirecek. Günün diğer oturumlarında ise Egesim Mak. Yük. Müh. Çığır Diner “Jeotermal Binary Santrallerinde Sıcak Aylardaki Verim Kayıpları” Aydın İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale “Çevre ve İş Güvenliği”, Nalco Water – Dr. Logan Muller “Silika Engellenmesi ve Giderilmesi: Re-enjeksiyon Sistemlerinin Rejenerasyonu” konusundaki birikimlerini aktaracak.

Ayrıca JESDER Jeoloji Yük. Müh. Hülya Kalender “Jeotermalde Çevresel Gerçekler”, Enther Enerji / Woman İn Geothermal’ den Umut Destegül Solaroğlu “Jeotermal Sektöründe İş Gücü Dağılımı”, Üsküdar Üniversitesi Öğr. Gör. A Sınıfı İSG Uzm. İnş. Müh. Turabi Karadağ ise “JES’lerde İSG Uygulamaları” hakkında bilgi verecek.
Sektör profesyonellerinin Türkiye’nin durumunu masaya yatıracağı Konferans, 12 Ocak Perşembe günü saat 11.30’da İstanbul Fuar Merkezi Efes Salonunda gerçekleşecek.
Jeotermal Fuarı ve Konferansı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://demosfuar.com.tr/fair/2 adresini ziyaret edebilirler.

Previous TOBB Bilişim Buluşmalarının İlki Ankara’da Gerçekleşti
Sonraki Siber Güvenlikte Yeni Bir Dönem Başlıyor

Diğer Yazılar

Etkinlik 0 Yorum

2015 Felis Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Zamanın ruhu ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, her sene kendisini yenileyen MediaCat Felis Ödülleri, 10. Yılında değerli “fikir”lerin yaratıcılarını teşvik ediyor. MediaCat tarafından 2006’dan beri her yıl düzenlenen “Felis Ödülleri” bu

Etkinlik 0 Yorum

DigitalTalks Her Yönüyle E-ticaret Konferansı

2 yıla yakın bir süredir Türkiye dijital ekosistemine değer katan onlarca başarılı etkinliğe imza atan DigitalTalks’un odağında bu sefer e-ticaret var. Türkiye’de organize perakendenin içinde e-ticaretin payı şu an yüzde

Etkinlik 0 Yorum

Artı Barter’ın Yeni Yıl Etkinliği

Artı Barter firması bu yıl ilkini yapacağı yılbaşı etkinliğini 24 Aralık 2014 Çarşamba akşamı saat 17:00’de yapacak. LCV  : 0212 481 0 448 ve 0530 144 66 29 E-mail: ozlem.isik@artibarter.com

Etkinlik 0 Yorum

Veeam Vizyonerler Liginde

Modern veri merkezlerinin kesintisiz çalışabilmesi için yenilikçi çözümler sunan Veeam Software üstüste üçüncü yıl 2015 Gartner Şirketlere Yönelik Yedekleme Yazılımı ve Entegre Edilmiş Uygulamalar Magic Quadrantı Vizyonerler Quadrantı’nda yer aldı.

Etkinlik 0 Yorum

GIST Bootcamp Girişimcileri Görücüye Çıkıyor…

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Bilkent Cyberpark ortaklığında, ‘The University of Texas at Austin’in Teknoloji Transfer Ofisi olarak faaliyet gösteren IC2da ecek. Program ABD Dışişleri Bakanlığı GIST (Global Innovation

Etkinlik 0 Yorum

Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015 başlıyor

Türkiye’nin en önemli spor etkinlikleri arasında yer alan “Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2015” yelken yarışlarının basın toplantısı The Grand Tarabya’da gerçekleşti. Toplantıya, ORG Sports Management kurucusu Orhan Gorbon, Turkcell Pazarlama