Kaspersky Ev Kullanıcıları İçin Yeni Çözümünü Tanıttı

Kaspersky Ev Kullanıcıları İçin Yeni Çözümünü Tanıttı

Kaspersky Lab, ev kullanıcıları için Windows, OS X, Android, iOS ve Windows Phone platformlarını koruyan Kaspersky Total Security – çoklu cihaz güvenlik çözümünü piyasaya sürdü. Çözüm, siber tehditlere karşı koruma sağlamak ve İnternet kullanıcısının tüm dijital varlıklarını yönetmek için tasarlandı.

Çevrimiçi güvenlik artık, değişen tehdit ortamına yanıt vermekten daha fazlası; İnternet ortamının kendisi gün geçtikçe karmaşıklaşıyor. B2B International ve Kaspersky Lab tarafından yapılan bir ankete göre ortalama bir aile İnternet erişimi bulunan 5 cihaza sahip ve bu sayı gitgide artıyor. Dahası, örneğin Türkiye’de kullanıcıların yüzde 95’i bilgisayarlarına ve akıllı telefonlarına sadece değerli verilerini değil aynı zamanda kişisel hayatlarını da emanet ediyorlar.

Kaspersky Lab Baş Teknoloji Yöneticisi Nikita Shvetsov şunları söyledi: “BT teknolojisinin hızlı değişimi İnternet tabanlı tehdit yelpazesinin genişlemesiyle sonuçlandı. Bu nedenle kullanıcılara artık standart bir güvenlik çözümü yeterli olmuyor. Bilgilerinizin, kişisel çevrimiçi alanınızın ve finansal işlemlerinizin güvende olduğundan emin olmak için Kaspersky Total Security – çoklu cihaz gibi eksiksiz bir özellik ve araç seti içeren güvenlik çözümleri kullanılması kaçınılmaz.”

 Android kullanıcılarının 5’te biri 2014’te tehditle karşılaştı

Kaspersky Security Network’e göre Microsoft Windows için her gün yaklaşık 300.000 zararlı program tespit ediliyor. Google Android de tehdit altında bulunuyor: Android kullanıcılarının yüzde 19’u 2014 yılı içinde en az bir kez bir mobil tehditle karşılaştı. Ayrıca Apple OS X için geliştirilen zararlı yazılımlar istikrarlı bir şekilde artıyor: 2014’te OS X tabanlı bilgisayarlara virüs bulaştırmaya yönelik 3,7 milyon deneme Kaspersky Lab ürünleri tarafından engellendi. Wi-Fi veya ağ saldırıları üzerinden veri yakalama gibi birçok girişim tüm platformlardaki kullanıcıları etkiliyor.

İşte bu yüzden Kaspersky Lab uzmanları bilgisayarlar ve mobil cihazlar için sürekli olarak koruma teknolojileri geliştirmekt. Örneğin, sezgisel analiz, şüpheli davranışları temel alarak yeni bir zararlı yazılımı tespit ettiler; Windows ve OS X için Network Attack Blocker bir ağ saldırısı kaynaklı virüs bulaştırma veya veri hırsızlığını engelliyor; Wi-Fi Security Notification for Windows, kullanıcılar güvensiz bir ağa bağlanmaya çalıştıklarında onları uyarıyor.

Kaspersky Lab koruma teknolojilerinin farklı platformlardaki etkisi bağımsız test laboratuarları tarafından onaylanmıştır. Gizlilik Koruması

Ankette, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının yüzde 68’inin; birisinin kendi cihazlarını gözetleme amacıyla kullanıp kullanmadığını merak ettiği görülmüş. Kullanıcıların gizliliğini korumak için çok sayıda teknoloji geliştirildi.

Webcam Protection for Windows, herhangi bir programın web kamerasına erişim denemelerini izliyor. Privacy Protection for Android, kullanıcıların gelen çağrılar ve mesajlar için filtreleme kuralları yapılandırmasına ve belirli kişilerle iletişimin, çağrılar ve mesajlar dahil tüm izlerini gizlemesine olanak tanıyor. Privacy Cleaner for Windows kullanıcı etkinliklerinin (ziyaret edilen sayfalar, indirilen dosyalar, vb.) geçmişini siler ve File Shredder tüm dosyaları kaldırarak geri yüklenmesine engel oluyor.

Para Koruması Ankete göre Türkiye’de geçtiğimiz yıl içinde kullanıcıların %33’ü ödeme hesaplarına erişim girişimine maruz kaldı; katılımcıların yüzde 7’si bu girişimlerin başarılı olduğunu ve paralarının çalındığını itiraf etti. Kurbanların ortalama 345 dolar kaybettiklerini bildirdi. Kullanıcıları bu gibi kayıplardan korumak için Windows tabanlı bilgisayarlar ve OS X için Safe Money bileşeni geliştirilmiştir.

Çözüm, tehlikeli yazılımın gizlice bilgisayara girmek için kullanabileceği zayıf noktalar için işletim sistemini tarıyor. Ayrıca kullanıcının açtığı ödeme web sitelerinin yasal olup olmadığını doğruluyor. Sitenin yasal olduğu doğrulanırsa, Güvenli Para modu etkinleştirilir: ödeme oturumu sırasında ödeme sistemine ait olmayan tüm etkinlikler, örneğin veri yakalama girişimleri filtrelenerek devre dışı bırakılıyor. Kullanıcı Sanal Klavye ve Güvenli Klavye özelliklerinden de faydalanabiliyor.

Çözüm, bankacılık veya ödeme web sitesinin yasal olduğunu onaylayarak kullanıcıların işlemlerinin siber suçlular tarafından ele geçirilmesini önlüyor. Güvenli Para ayrıca, tuş kaydedicilerin klavyeye girilen kişisel bilgilere erişim sağlamasını engelleyen bir sanal klavye özelliği içeriyor.

Kimliklerin Korunması

Ankette dünyanın her yerinden kullanıcıların yüzde 36’sının aynı anda ondan fazla çevrimiçi hesaba sahip olduğu görülmüştür. Bununla birlikte kullanıcı adı ve parolanın benzer bir kombinasyonda olması siber suçlular için bir altın madeni olabilir; bu kombinasyonun yardımıyla kullanıcının değerli verilerine ve çevrimiçi hesaplarına erişim sağlayabilirler.

Kaspersky Total Security – çoklu cihaz, kullanıcının kişisel hesapları ve uygulamaları için güvenli parolalar oluşturan ve bunları şifrelenmiş biçimde saklayarak yetkisiz erişimden koruyan Kaspersky Password Manager çözümünü içerir. Veriler, Windows, OS X, Android ya da iOS kullanan tüm cihazlarda senkronize edilir. Tek bir master parolanın hatırlanması tüm diğer cihazların kimlik bilgilerinin otomatik olarak girilmesi için yeterlidir.

Veri Koruması

Dünyanın her yerinden kullanıcılar, cihazlarında depoladıkları bilgilerin yaklaşık %15’inin benzersiz olduğunu ve kaybetme durumunda yerlerinin doldurulamaz olduğunu belirtmiş. Dahası, B2B International ve Kaspersky Lab’a göre bir bilgisayarda depolanan medya dosyalarının tek başına ortalama maliyeti 429 dolar tutarında. Depolanan diğer veriler fiyat etiketini daha da yukarılara taşıyor.

Kişisel dosyaları korumak amacıyla Kaspersky Total Security – çoklu cihaz, talep üzerine veya planlı olarak kullanılabilen bir yedekleme işlevi içeriyor (sadece Windows için). Kopyalar yerel bir disk veya bir ağ diski, ftp-sunucusu veya Dropbox bulut depolamada saklanabiliyor.

Previous Yeni Hyundai Tucson Sürücüleri Trafiği TomTom İle Görecek
Sonraki PlayStation4 Satışları Dünya Çapında 20,2 Milyonu Aştı

Diğer Yazılar

Yazılım 0 Yorum

Kaspersky Lab’den Yazılım Ve Oyun Şirketleri’ne Winnti Saldırıları İçin Uyarı

Kaspersky Lab’ın uzmanları, Winnti grubunun faaliyetlerini konusunda kullanıcıları uyardı. Kaspersky Lab tehdide “HDRoot” adını verdi. Winnti suç organizasyonu, yazılım şirketlerini ve özellikle oyun endüstrisindeki şirketleri hedef alan endüstriyel siber casusluk

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Kahve Makineniz Bile Güvenlik Tehdidi Oluşturabilir

En yeni Nesnelerin İnterneti (IoT) ürünleri arasında rastgele bir seçim yapan Kaspersky Lab araştırmacıları, bağlantılı evler için ciddi tehditler keşfetti. Bunlar arasında ev sahibinin Wi-Fi şifresini teşhir eden bir kahve

Yazılım 0 Yorum

Counter-Strike Nexon: Zombies Büyük Bir Güncelleme İle Karanlığın İçine Dalıyor

Bir zombi oyunu olan Undead shooter Counter-Strike Nexon: Zombies, ‘Into the Darkness’ genişleme paketi ile büyük bir içerik güncellemesi görüyor. 24 Haziran’da çıkan ‘Into the Darkness’ paketi ile tamamen yeni haritalar

Yazılım 0 Yorum

Sala Game Türkiye’de Bir Milyon Kullanıcı Barajını Geçti

2015 yılından beri ülkemizde faaliyet gösteren Sala Game Ejder Yolu Online ve War2 Red Alert oyunlarıyla bir milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya erişti. 2014 yılında Hong Kong’da kurulan Yuanjie Network’ün oyun

Yazılım 0 Yorum

Aslı Arbel, Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Oldu

Aslı Arbel, Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Olarak Göreve Başladı Aslı Arbel, 4 Ağustos’tan itibaren Kurumsal İletişim Müdürü olarak Microsoft Türkiye ekibine katıldı. Arbel, şirketin kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler

Yazılım 0 Yorum

Fortinet Ağ Güvenliğinde Çıtayı Yükseltiyor

Yenilikçi ve yüksek performanslı ağ güvenliğinde öncü firmalardan biri olan Fortinet, büyük ölçekli işletmeler ve taşıyıcılar için özel olarak geliştirdiği yeni ürünü FortiGate-3810D ile ağ güvenliğinde yeni standartlar ortaya koyuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.