LG V20 Çift Kamera Çift Ekran
20/01/2017 2314 Views

LG V20 Çift Kamera Çift Ekran

V20’nin içerisinde 3200 mAh’lik değiştirilebilir batarya sayesinde 12 saatlik video izleme yapabiliyorsunuz.

Bu haftaki inceleme konuğumuz LG’nin yeni telefonu V20. Geçtiğimiz senenin sonunda Türkiye’de pazara sunulan V20,5.7 inçlik ekanı, Androic Nougat işletim sistemi, çift ekranı ve kamerası ile dikkati çekiyor.

LG bir önceki VlO’dan bu yana denediği ekstra ekranı bu sefer daha parlak ve işlevsel hale getirmiş. Ekranın hemen üstünde bulunan bu küçük ikinci ekrana birçok uygulamanın kısa yolunu ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda uyarıları ve posta ya da mesaj bildirimlerini de burada görmeniz mümkün. Kıvrımlı ekrana sahip telefonlarda gelen yan ekranların işlevine alıştıysanız, bu küçük alan size kullanışlı gelebilir.

Sık kullandığınız uygulamaları buraya koyduğunuzda hızlı ulaşım açısında başarılı. Pratik kullanımda daha fazlasını görmek için uzun bir kullanım deneyimi şart. Bir gazeteci için bulunabilecek en ideal 2 özelliğe sahip. Birincisi değiştirilebilir batarya ki bu sayede şarj etmeden yedek bataryanız ile yola devam etme şansınız var. Bir diğeri ise 3 mikrofonlu alıcısı ve özel dönüştürme algoritması sayesinde mükemmel derecedeki ses kayıt özelliği.

Eğer kapalı alanda röportaj yapıyorsanız dip sesi de silen özel algoritma sayesinde mükemmele yakın kayıt yapabiliyorsunuz. Bunu elbette bir konser kaydı veya doğadaki kuş cıvıltıları için de kullanabilirsiniz. Çift kamera LG öyle görünüyor ki çift kamera işini sevşarj sağlayabilirsiniz. Tam şarj için ise 1 saat 35 dakika gerekiyor. İçerisinde 64 GB hafıza ile gelen V20 aynı zamanda micro SD kartları destekliyor. Bu sayede depolama birimini 2 TB’a kadar çıkarabiliyorsunuz.

Snapdragon 820 işlemcisi amiral gemisi rakiplere nazaran biraz düşük kalsa da performans konusunda V20’yi geride bırakmıyor. meye başladı. G5’de gördüğümüzün bir benzeri sistemi V20’de de bulabilirsiniz. 16 megapiksel standart kameraya ek olarak 8 megapiksellik geniş açı kamerası sayesinde 135 derece açıda fotoğraf çekebiliyor. Ön tarafta ise 5 megapiksellik şefle kamerası bulunuyor.

Kamera geçişlerini kolayca çekim ekranından yapabiliyorsunuz. Geniş açı lensin çekimlerinde biraz balıkgözü efekti oluşuyor ancak daha geniş kadraja ihtiyaç duyduğunuz anlar için müthiş bir yardımcı. Steady Record 2.0 özelliği ve tracking odaklama ile hem daha titreşimsiz videolar çekebiliyor hem de hareketli nesnelerden odağı kaçırmıyorsunuz. Kamera modları yeni başlayanlar için ideal özellikler sunuyor.

Yavaş çekim, snap çekimler, ortam çekimlerini otomatik olarak ayarlamanız mümkün. Ancak Pil ve performans V20’nin içerisinde 3200 mAh’lik değiştirilebilir batarya var. Bu batarya sayesinde 12 saatlik video izleme yapabiliyorsunuz. Daha da önemlisi Qualcomm’un Quick Charge Technology 3.0 özelliği sayesinde 30 dakika içerisinde %37, 1 saat içerisinde ise %75 daha fazlasını istiyorsanız tamamen manuel modda tüm ayarları kendiniz yaparak daha profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Previous IPhone 7 Zammı
Sonraki 2016 Da Kurulan Şirketlerin %57 si Siber Tehdit Altında

Diğer Yazılar

Mobil

Vodafone Çiftçi Kulübü’ne Avrupa’dan Ödül

Vodafone Türkiye’nin, Türkiye’de çiftçilere odaklanan ilk sosyal iş modeli olarak hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, “Social&Business Co-Creation” yarışmasında Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Vodafone Türkiye açıklamasına göre, şirketin Türk tarımında

Öne Çıkarılmış

SamsungIoTDay’de Türkiye’de IoT’nin Geleceği Konuşuldu

TBD’nin ve Samsung’un  14 Aralık 2016’da Wyndam Otel Ankara’da düzenlediği “SamsungIoTDay” etkinliğinde, nesnelerin interneti (IoT) kavramının yaratacağı ekonomik değer ve kamuya doğrudan katkısı ele alındı.

Mobil

EKent’in İnovatif Çözümleri Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Anlatıldı

Güncel bilişim ve iletişim teknolojilerinin her dalından konu ve katılımcılara ev sahipliği yapan Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin birinci gününde EKent Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yücel Karadeniz, EKent’in hizmetleriyle ilgili

Mobil

Lütfullah Kitapçı, Vodafone İrlanda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Oldu

Vodafone Türkiye’nin uluslararası arenada “Türk reçetesi” olarak anılan stratejik dönüşüm programının başarısıyla yurtdışına atanan üst düzey yöneticiler hızla yükseliyor. 2009-2014 yılları arasında Vodafone Türkiye’de Bireysel Pazarlama Direktörü olarak görev alan

Genel

Su Altında Tatile Hazırlanın!

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlere hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner, geleceğin seyahat trendlerini nasıl bir deneyime dönüşeceğini araştırdığı raporun son bölümünü yayımladı. 56 kişilik

Mobil

Turkcell 450 Mbps 4G Hızını Test Etti

Turkcell, laboratuvar ortamında gerçekleştirilen 4G testi sonucunda, “Üçlü Taşıyıcı Birleştirme Tekniği” kullanarak Türkiye’de ilk kez tek cihazda 450 Mbps mobil internet hızına ulaştığını bildirdi. Turkcell açıklamasında, 4G ihalesine ilişkin resmi sürecin başlatılmasının ardından çalışmalarını