Müşteri Sadakatinin Anahtarı Büyük Veride
25/10/2014 1157 Views

Müşteri Sadakatinin Anahtarı Büyük Veride

Gelişen teknolojinin etkisiyle ve yüzlerce farklı alternatifin tüketicinin önüne serilmesiyle birlikte rekabetin kurallarının değiştiği perakende sektörü, farklılaşmanın yolunun büyük veriyi doğru analiz etmekten geçtiğini keşfetti. Yazılım ve internet teknolojileri ile verimliliği artıran çözümler sunan Inveon’un CRM çözümü Inveon Pearl, perakende şirketlerinin ellerindeki ham verinin kullanılmasını sağlayarak, müşteriye dokunan kampanyalar yapılmasını sağlıyor.

Inveon Pearl’ün satış, ürün, mağaza ve müşteri yönetimi aracı olduğunu belirten Inveon Yönetici Ortağı Emir Alkaş, “CRM çözümleri hedef müşterinin doğru seçilmesine destek olurken doğru satış stratejisi uygulanmasına da olanak veriyor. Böylece kişiselleştirilmiş iletişim ile birlikte, müşteriler kendilerini marka daha yakın hissediyor ve sadakatleri ciddi şekilde artıyor. Ayrıca doğru veri analizi ve süreç yönetimi ile yeni müşteriler kazanarak verimliliği artırmak da mümkün. Inveon Pearl’ün öne çıkan analizleri sayesinde; müşteri, ürün, satış ve mağaza bilgileri anlık olarak toplanabiliyor. Inveon Pearl, ham verileri doğru analizlerle değerli bilgiye dönüştürüyor. Bu sayede markalar doğru ürünü, doğru yer ve doğru zamanda, doğru müşteriye ulaştırabiliyor” dedi.

Etkin Pazarlama için Doğru Veri Yönetimi

Perakende markalarının imajlarının ve marka güçlerinin nasıl geliştiğini müşterilerin davranışlarını inceleyerek belirleyebileceklerini ifade eden Alkaş, müşterilerin tercih ve eğilimleri doğrultusunda kararlar alarak, doğru pazarlama stratejilerine karar vermenin de eldeki büyük veriyi doğru analiz etmekten geçtiğini belirtiyor. “Elinizde anlamlı bir müşteri verisi olmadan pazarlama, kampanya ve hatta ileriye dönük kârlılık planları yapmak pek mümkün değil” diyen Alkaş, Inveon Pearl ile şirketlere sağladıkları müşteri davranışları, alışveriş tarihçeleri, demografik verileri gibi raporların bu kararlara temel teşkil ettiğini dile getirdi.

Kişiye özel kampanya ile müşteriye dokunun!

Inveon Pearl’ün pazarlama eklentisi ile kısa mesaj servisleri veya e-posta kampanyaları gerçekleştirilerek, ilgili raporlarda gerçekleşen kampanyaların başarısını en ince detayına kadar ölçümlemek mümkün. Inveon Pearl, sistemin perakende sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan özel raporları ile daha önce yapılamayan birçok analizi yöneticilerin kullanımına sunuyor. Alkaş, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yazılımlarımız, mağaza bazında kırılımlarla firma için en önemli müşterilerini belirlemenin yanı sıra çeşitli kriterlere uyan müşterilere otomatik hatırlatma maillerinin ve SMS’lerin gönderilmesine izin veriyor. Günden güne hızlanan perakende sektöründe artık daha çok karşılaştığımız kişiye özel ve daha çevik kampanya kurgularıyla, sunduğumuz yazılımlar, müşteriye dokunulabilecek alanları artırıyor. Bu da pazarlama maliyetlerini iki ana parametrede değiştiriyor; yeni müşteri kazanımı maliyeti için harcanacak bütçeyi düşerken ve müşterinin yaşam boyu değeri artıyor.”

Previous Beyaz Fırın Office 365 İle Lezzetine Lezzet Kattı
Sonraki Spotify İle Aileler Müziğin Tadını Çıkarıyor

Diğer Yazılar

Özel Sektör

Sezin Aytaç Ninic, Randstad Türkiye’nin İnsan Kaynaklari Müdürü Oldu

Dünya genelinde her gün yüzbinlerce kişiye yeni iş olanağı sağlayan, gerçekleştirdiği araştırmalarla sektörün geleceğine ışık tutan Randstad, yönetim kadrosunda gerçekleştirdiği yeni atamalarla stratejik hedefleri doğrultusunda ilerlemeyi sürdürüyor. Türkiye istihdam pazarına

Özel Sektör

Samsung ve Bimeks’i Yapay Zekâ Yönetecek

Samsung Electronics, özel projeleri ile tedarik zincirinde yenilikler getiriyor. Samsung’un müşterilerine katma değer sağlayan, tedarik zinciri entegrasyonuna dayalı CPFR (Collaborative Planning, Forecasting and Replenishment – Karşılıklı Büyüme için Stratejik Ortaklık)

Özel Sektör

Mikro Yazılımevi’nde Değişim Dönemi

Bilişim Sektörünün deneyimli isimlerinden Alpaslan Tomuş, kariyerinde yeni bir adım atarak, sektöre 20 yıl önce ilk olarak başladığı Mikro Yazılımevi’ne Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Özel Sektör

BILGINET, Üst Yönetimini Güçlendiriyor

Üç binden fazla işletmenin tercih ettiği e-ticaret altyapısını sunan, Türkiye’nin e-ticaret paket ve çözüm sektörünün en büyük bilişim teknolojileri şirketi BİLGİNET, üst yönetimini Tolga Yücel’in transferi ile daha da güçlendirdi.

Özel Sektör

Teknoser’e Aruba Networks’ün Türkiye’deki En İyi İş Ortağı Ödülü

Türkiye’nin önde gelen sistem entegrasyon firması Teknoser, Aruba Networks’ün Türkiye’deki en iyi iş ortağı ödülüne layık görüldü. Ödül, Dubai’de gerçekleşen ve Ortadoğu bölgesinin en büyük teknoloji etkinliği olan Gitex 2015

Özel Sektör

Kardemir Haddecilik Grubu’nun Dijital Çözümlerde Tercihi Vodafone

Türkiye’de işletmelerin dijital haritasını çıkararak ihtiyaçlarını belirlemek üzere Yarına Hazırım Platformu’nu geliştiren Vodafone, Kardemir Haddecilik Grubu ile yeni iş birliğini duyurdu. Türkiye demir çelik sektörünün öncülerinden olan ihracat devi Kardemir