Oracle HCM İçin Yönetim Bulutu Üzerinde Önemli Güncellemeler Getiriyor

Oracle HCM İçin Yönetim Bulutu Üzerinde Önemli Güncellemeler Getiriyor

Kuruluşların en iyi yeteneği bulup ellerinde tutmaları ve küresel becerilerini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla Oracle, Oracle İnsan Kaynakları için Yönetim Bulutu (Oracle HCM Cloud) üzerinde önemli güncellemeler getiriyor. “Oracle Uygulamaları Bulut Sürümü 10” un bir parçası olan” Oracle HCM Bulutu” son sürümü kuruluşların, iş hayatı, iş gücü optimizasyonu, pozisyon yönetimi, performans yönetimi ve dayanıklı analizler dahil her biri cazip ve modern kullanıcı deneyimi ile sağlanan çok sayıda yeni ve geliştirilmiş çözümler kanalıyla artan küresel ve dijital iş gücüne destek sağlamalarına yardımcı oluyor.

Kuruluşlar, insan kaynakları (İK) fonksiyonlarını, bir şirketin kendi iş gücünü nasıl ele aldığına ilişkin her unsuru dijital teknolojinin değişim içerisinde olduğunu göz önüne alarak yeniden düşünmek durumunda. Bu değişimleri benimsemek ve gerçek bir iş değeri yaratmak amacıyla, İK kuruluşlarının sürekli artan çalışan beklentilerini karşılayabilen modern bir İK ve beceri stratejisine ihtiyacı var. Modern İK teknolojileri bu dönüşümü işbirliği sağlayarak, yetenek yönetimini optimize ederek, tam bir iş gücü anlayışı sağlayarak, operasyonel verimliliği artırarak ve herhangi bir cihaz üzerinden herkesin kolaylıkla erişimini mümkün kılarak destekleyebilir.

“Oracle HCM Cloud” son sürümü ile Oracle kuruluşlara modern İK’yı yakalamalarına yardımcı olma konusundaki kararlılığını geliştiriyor.

İtibar Yönetimi, Çalışan Sağlığı, Rekabet ve Kariyer Gelişimi’ ni içeren yeni iş hayatı uygulamaları süreç, yenilik ve çalışan çevresini bir araya getirerek çalışan bağlılığını artırmak amacıyla geleneksel İK uygulamalarının ötesine geçiyor.   Giderek artan dijital iş gücü taleplerine daha fazla destek sağlamak adına, “Oracle HCM Bulutu” son sürümü aynı zamanda gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Cihazlar ve tarayıcılar arasında kullanıcı deneyimlerini sıralayarak sıradan kullanıcıların daha üretken gündelik deneyimler elde etmelerine olanak sağlar.

“Oracle Uygulamaları Bulut Sürümü 10” ile, “Oracle HCM Bulutu” aynı zamanda insan kaynakları direktörleri ve iş liderliği hattında bulunanlara gerçek iş sonuçlarına karşı eğitim ve geliştirme programlarının değerlendirmesi ve emeklilik öngörülerine ilişkin kilit beceri eksikliklerinin değerlendirmesi dahil kendilerinin en ivedi iş sorunlarına cevap verilmesini sağlayan geliştirilmiş analiz becerilerini gösteriyor. En güncel sürümde, “Oracle HCM Bulutu” çoklu veri kaynaklarından elde edilen İK ile ilişkili verileri iş gücü değerlendirme ve planlamanın koordinasyonu için şirket içinde paylaşılabilen kapsamlı bir bakış ile birleştirme becerisini dahil ediyor. Bu görüşler hızlı ve içgüdüsel bir sürükle ve bırak kullanıcı ara yüzü kanalıyla yönetim ekibi için kolay bir şekilde mobil bilgilendirmeler içerisine eklenebiliyor.

FRHI Hotels&Resorts, HRMS, yönetici, Joël Günter  “Oracle HCM Bulut Sürümü 10 içerisinde özellikle pozisyon yönetimi çerçevesinde gelen yenilikler konusunda oldukça heyecanlıyız” diyor. “Sürüm 10 geliştirilmiş pozisyon yönetim desteği ile çok çeşitli iş gücü yönetim fırsatları sunuyor. Bu yeni özellik ile; pozisyon senkronizasyonu, pozisyon kontrolleri yani sıra organizasyonel modeller geliştirme ve uygulama becerisi ile veri bütünlüğü ve yönetimini en aza indirebileceğiz. Çalışan profilinde görülen yüksek dalgalanma ve değişim ile, konaklama endüstrisinin doğası gereği, bu fonksiyonellik çalışan sayısını etkili bir şekilde kontrol etme ve kolaylıkla görselleştirme ve organizasyonumuz içerisinde değişiklikleri yönetme konularında önem taşıyor.”

Oracle HCM Bulutunun yeni sürümü aynı zamanda kuruluşların operasyonel etkililiği artırmalarını sağlıyor. Performans değerlendirmeleri için yeni bir mobil çözüm ile İK yöneticilerinin çalışanlara daha çabuk ve etkili bir şekilde geri bildirimde bulunmalarını sağlıyor. Buna ilave olarak, geliştirilmiş iş gücü optimizasyon becerileri küresel şirketlerin yerel proses ihtiyaçlarını desteklemelerini kolaylaştırıyor.

Örneğin, alt ülke tatilleri için geliştirilmiş bir tatil takvimi, İK birimlerinin küresel ofisler resmi tatillerde kapalı iken daha iyi takip edilmesini sağlıyor. Artan maaş bordrosu yönetim becerileri ve endüstriye has fonksiyonellik operasyonel etkililiği daha da ilerletiyor.

Oracle, Uygulama Geliştirme, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Chris Leone: “Dijital teknolojilerin iş gücünde yarattığı tüm değişimlerden faydalanmak amacıyla kuruluşların en iyi modern İK uygulamalarının avantajlarından kolay, hızlı ve maliyet etkin bir şekilde yararlanabilmeleri gerekiyor.” diyor. “Oracle HCM Bulutunun güncel sürümü, küresel kuruluşların modern İK uygulamalarını benimsemeleri için özel olarak tasarlanmış olup işletme genelinde müşterilerimizin olumlu iş çıktıları elde etmelerine yardımcı olacak özellikle iş yaşam alanı içerisinde bir dizi heyecan verici yeni inovasyon içeriyor.”

Oracle Bulut Çözümleri

Oracle müşterilerine dağıtım modellerine ilişkin bir seçim sağlamak adına endüstrinin en geniş ve eksiksiz genel, özel ve yönetilen bulut önerilerini sunuyor. Oracle Bulutu DaaS, SaaS, PaaS ve IaaS içerisinde geniş bir yelpazede kamuya açık bulut hizmetleri sağlıyor. Oracle aynı zamanda işletmeye özel bulut sunmak amacıyla zengin bir ürün portfolyosu ve yönetilen bulut hizmetleri sağlıyor.

İş ortakları görüşleri

Accenture için yönlendirilen Oracle platformu, Genel Müdür, Terri Strauss: “Accenture, müşterilerinin HCM, CX ve ERP içerisinde Oracle Bulut Sürümünce sağlanan yeni beceriler ve geliştirilmiş Kullanıcı Deneyimlerinin avantajlarından faydalanmalarına yardımcı olmak adına Accenture Oracle İş Grubu üzerinden Oracle ile çalışmayı dört gözle bekliyor.”

ArcLight Consulting Yöneticisi Jeff Eaton: “Sürüm 10 ile gelen iyileştirmeler konusunda çok heyecanlıyız. Sürüm 10’u kullanan yeni müşterilerimiz bunun avantajlarından yararlanarak bazı mükemmel becerilere sahip olacak. Oracle müşterilerini dinliyor ve uygulama içerisine en iyi modern İK uygulamalarını ekliyor. Bunu hem bu sürüm içerisinde hem de tüm sürümlerde gösteriyor. Mevcut müşterilerimiz Sürüm 10 içerisinde kendi talep ettikleri iyileştirmelerden bazılarını görünce bundan çok heyecan duyacak.”

Cloud ERP, Planlama ve Bütçeleme ile HCM alanında uzman olan lider Oracle Cloud Uygulama Ortağı, Drivestream Inc., Kurucusu ve CEO, Gopal Krishna: “Sürüm 10 HCM Bulutu mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz için büyük fayda sağlayacak. Geliştirilmiş veri entegrasyonu ve veri yönetim becerileri ile yeni jenerasyon Kullanıcı Ara yüzü kapsamlı kullanıcı deneyimi sunuyor. Yönetimi kolay rol akışı güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlıyor. Sürüm 10 modern işletmeler için stratejik önemi pekiştirmek konusunda önemli katkılarda bulunuyor.”

KBACE Technologies, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Jeff Curtis: “R10 HCM Bulut sürümünün genişliği, derinliği ve yeni fonksiyonelliği Oracle’ ın müşterilerini dinlediğini ve endüstriyel değişimlerle uyum içerisinde olduğunu gösteriyor. Her bir HCM Bulut sürümü çıtayı yükseltti ve R10 için de bu durum söz konusu. KBACE müşterileri adına en güncel Oracle HCM platformunun sunacağı yenilikleri bizzat tecrübe edecekleri için heyecan duyuyor.”

 

Previous Vodafone, İzmir-Antalya Sahil Şeridinin Lider Operatörü Oldu
Sonraki Siber Saldırganların Yeni Hedefi, Yakıt Tankları Oldu

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

En Çok Net Abone Kazanan Operatör Vodafone

Vodafone Türkiye istikrarlı büyümesini 2015-16 mali yılının ilk yarısında da sürdürdü. Nisan-Eylül 2015 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarını açıklayan şirket, toplam gelirini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artırdı.

Genel 0 Yorum

“GE Ve Genç Başarı İnovasyon Kampı” Girişimcilik Ve Yaratıcılığı Ortaya Çıkarıyor

General Electric (GE) Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde Türkiye’de lise düzeyinde gençlere yönelik düzenlenen “GE – Genç Başarı İnovasyon Kampı”nın ikincisi bu yıl 28 Mart’ta İTÜ’de gerçekleşti. Öğrencilerin

Genel 0 Yorum

S&P Türk Telekom’un Kredi Notunu Yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poors (S&P), Türk Telekom’un kredi notunu yatırım yapılabilir seviye olan BBB-‘ye yükseltti. Türk Telekom açıklamasına göre S&P, şirketin kredi notunu BBB-‘ye çıkardı. Türk Telekom bu artışla

Genel 0 Yorum

Galatasaray İle Dijital Spor İçeriği Sağlayıcısı Perform Arasında Sponsorluk Anlaşması İmzalandı

Türkiye’nin tek 4 yıldızlı takımı, 2014–2015 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray’ın Dijital Medya ve İçerik Sponsoru, bu alanda dünyanın en büyüğü konumunda bulunan Perform oldu. Galatasaray ve Perform’un ortak

Genel 0 Yorum

Turkcell’in 800 Bin Görme Engelliye Hizmet Eden Hayal Ortağım Servisi’ne MIT’den Ödül

Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) ortaklığı ile görme engelliler için hayata geçirdiği “Hayal Ortağım” projesi, dünyanın en prestijli eğitim kurumlarından Massachusetts Institute of Technology‘nin (MIT) hazırladığı MIT Technology Review Dergisi’nin

Genel 0 Yorum

Sağlıkta Veri Analitiği Bire On Kazandırıyor

Dünyada sağlık sektörü, giderek artan hasta maliyetlerini kontrol altına alarak maliyetleri düşürme ile hastalara daha iyi bakım ve kaliteli hizmet vermek arasında sıkışıp kalmış durumda. Örneğin ABD hükümetinin sağlık sektörüne

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.