SAP Türkiye, Avrupa’nın En İyi İşverenlerinden Biri Seçildi

SAP Türkiye, Avrupa’nın En İyi İşverenlerinden Biri Seçildi

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanının lider şirketi SAP Türkiye, İK alanındaki başarılı uygulamalarıyla Top Employers Institute tarafından ‘Avrupa’nın En iyi İşverenleri 2016’ sertifikasına layık görüldü.

 İnsan kaynakları vizyonuyla her yıl ödüllerine yenilerini ekleyen SAP Türkiye’ye bir ödül de bağımsız değerlendirme kuruluşu Top Employers Institute’ten geldi. Her yıl uluslararası çapta düzenlediği araştırmayla, çalışma koşullarını, çalışanların gelişimine sağlanan katkıyı ve istihdam uygulamalarının optimizasyonunu ödüllendiren Top Employers Institute, SAP Türkiye’yi ‘En İyi İşveren’ sertifikasına layık gördü.

 SAP, İK alanında Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Fransa, İsrail, İtalya, Hollanda, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde toplam 10 ülkede ‘En İyi İşveren’ sertifikasını almaya hak kazandı. SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin konuyla ilgili şöyle konuştu: “SAP Türkiye adına bu başarıdan dolayı büyük gurur duyuyoruz. İş dünyasındaki dijital dönüşüm ile şirketler, pek çok alanda yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyuyor. Geleceğin iş yapış şekillerini belirleyecek olan insan kaynakları, bu dönüşüm sürecinin en önemli yapı taşlarından biri olacak. Bu ödül, en büyük değerimiz olan çalışanlarımıza en iyi koşulları sağlamak için yaptığımız çalışmalarda doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor.

 SAP Türkiye İK Direktörü Hande Genç konuyla ilgili şöyle konuştu: “Uzun süren bir inceleme ile işe alımdan oryantasyona, performans yönetiminden gelişim programlarına, motivasyon ve takım çalışmalarına kadar birçok alanda detaylı bir analizden başarıyla geçtik ve ‘En İyi İşveren’ sertifikasını almaya hak kazandık. SAP Türkiye’de, farklılıkları kapsayan şirket kültürümüz, yenilikçi ve insana dokunan süreçlerimizle bu ödülü almaktan gurur duyuyoruz. Tıpkı geçmişteki ödüllerimizde olduğu gibi, bu ödülde de özverili çalışanlarımızın payı büyük. Biz de bundan sonraki adımlarımızda onlara en doğru çalışma koşullarını sunma önceliğiyle ilerlemeye devam edeceğiz”.

 Top Employers Institute Global İş Direktörü Denis Utter konuyla ilgili şöyle konuştu: “İdeal çalışmak koşullarını oluşturmak, çalışanlara bireysel ve profesyonel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri ortamı sağlamayı gerektiriyor. Kapsamlı araştırmamız, yan haklar ile çalışanlar için oluşturulan üstün çalışma koşullarından, tüm detaylarıyla düşünülmüş performans yönetimi programlarına kadar SAP Türkiye’nin global kurum kültürünü başarıyla yansıtan sıra dışı performansını ortaya koydu.

 Top Employers Institute, küresel olarak yürüttüğü oldukça titiz ve tarafsız bir denetimle yetenek stratejisi, işgücü planlaması, öğrenme ve gelişimi, performans yönetimi, liderlik gelişimi, kariyer ve yedekleme yönetimi, sunulan yan haklar ile kurum kültürü başta olmak üzere pek çok farklı alanda, şirketlerin çalışanları için oluşturduğu üstün koşulları ödüllendiriyor. Bu süreç sonunda öne çıkan şirketlerden biri olarak SAP Türkiye, ‘Avrupa’nın En iyi İşverenleri 2016’ sertifikasıyla başarılarına bir yenisini ekledi.

 SAP daha önce de insan kaynakları yaklaşımıyla farklı ve saygın ödüllere layık görüldü. Yetişmiş ve kaliteli insan kaynağının gelişimine ve kurum kültürüne yaptığı yatırımlarla SAP, mükemmel iş yeri kültürünün oluşumuna ve gelişimine destek olmak amacıyla düzenlenen; kurum kültürü alanında dünyadaki en geniş çaplı ve prestijli araştırma olarak öne çıkan ‘Türkiye’nin En iyi İşverenleri Ödülleri’nde 2014 ve 2015 yıllarında iki yıl üst üste ödüle layık görüldü. 2015 yılında Great Place to Work Türkiye Ofisi tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda SAP Türkiye, yetenek yönetimi, çalışan bağlılığı ve memnuniyeti, fırsat eşitliği alanındaki çalışmalarıyla 50-500 çalışan kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde 6. sırada yer aldı. SAP Türkiye ayrıca 2015 yılındaki başarısının yanı sıra, kurumsal çeşitlilik alanında yaptığı çalışmalarla Fırsat Eşitliği ve Kadınların Desteklenmesi kategorisinde de özel ödülün sahibi oldu. İş dünyasında kadınların desteklenmesi için örnek çalışmalara imza atan SAP, global olarak BUSINESS WOMEN’S NETWORK (GLOBAL BWN) platformunda SAP‘nin tüm kadın çalışanlarını bir araya getiriyor. Özellikle kariyerinin başındaki kadınlara kişisel gelişimlerine yönelik özel eğitim ve tecrübe imkanları sunmaya özen gösteren şirket, yönetici olmak isteyenleri ayrıca destekliyor. 

 

Previous Turkcell’in Işık Hızındaki İnterneti 10 Kat Daha Hızlanıyor
Sonraki TOBB Bilişim Buluşmalarının İlki Ankara’da Gerçekleşti

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Dell Rekor Fiyatla EMC’yi Satın Aldı

Teknoloji tarihinin en büyük satın alımını gerçekleştiren bilgisayar üreticisi Dell, kurumsal pazarda faaliyetleri bulunan EMC’yi 67 milyar dolara satın alacağını açıkladı.  Son günlerde internette yayılan anlaşma haberlerini doğrulayan bilgisayar üreticisi

Özel Sektör 0 Yorum

Avea’dan 1. Agile Zirvesi

Avea, bu yıl kurum içi hizmet birimi olarak hayata geçirdiği Agile (Çevik) Studio ile kendi sektöründe bir ilki gerçekleştirirken, Türkiye’nin en büyük kurum içi agile etkinliği olan “Avea 1. Agile Zirvesi”ni düzenledi.

Özel Sektör 0 Yorum

İnnova’dan Akıllı Ev Enerji Yönetim Sistemi

Türk Telekom Grup şirketi İnnova, geleceğin akıllı elektrik şebekesi çözümlerini geliştirmek üzere Avrupa Birliği Ar-Ge projesine Türkiye konsorsiyum lideri olarak katıldı. İnnova Genel Müdürü Ümit Atalay, “Dünyadaki enerji trendlerine baktığımızda akıllı

Özel Sektör 0 Yorum

Atlasglobal’in Çağrı Merkezi Hizmetini Arvato Sağlıyor

Türkiye’de 6 farklı şehirdeki 11 lokasyonuyla ve 2.800’ü aşan çalışanıyla telekomünikasyon, enerji, medya ve e-ticaret sektörlerindeki uzmanlığını müşterilerine yansıtan Arvato, hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Alman devi Bertelsmann Grup bünyesinde

Özel Sektör 0 Yorum

ING Bank Türkiye, Yurtdışına Dijital Bankacılık İhraç Ediyor

ING Bank, Türkiye’nin mobil bankacılık potansiyeli ve ING Bank’ın dijital bankacılık kabiliyetini birleştirerek Türkiye’nin lider dijital bankası olmayı hedefliyor. ING Bank, sadece Türkiye’de değil, ING ülkeleri arasında da oldukça iddialı.

Özel Sektör 0 Yorum

Visa Mobil Ödemeler Apple Iphone 6 İle Eşik Atlayacak

Visa, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch üzerinden yapılacak mobil ödemeleri desteklediğini duyurdu. ABD ve diğer pazarlarda sisteme katılacak finansal kurumlar böylece Visa banka ve kredi kartlarını “Apple

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.