Siber Güvenlik Yarışması Sonuçlandı

Siber Güvenlik Yarışması Sonuçlandı

Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Birliği Ağ ve Bilgi Güvenliği Ajansı’nın (ENISA) “Siber Güvenlik Ayı” çerçevesinde gerçekleştirdiği ortak çalışmalar kapsamında, güvenlik teknolojileri şirketi Lostar tarafından, BimSA’nın sponsorluğunda düzenlenen “Siber Güvenlik Farkındalığı Yarışması 2015”de ödüller sahiplerini buldu.

Üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Siber Güvenlik Farkındalığı Yarışması 2015’e, 48 üniversiteden 175 yarışmacı, toplamda 104 slogan, 75 poster, 8 kısa film 7 el ilanından oluşan 194 eser katıldı. Türkiye dışında, Irak, Almanya, Hırvatistan, Pakistan ve Romanya’dan da takip edilen “Siber Güvenlik Farkındalığı Yarışması”nda çalışmalar twitter’da #siberfarkindalik ve facebook’ta/guvenlikyarismasi adresinde takipçiler tarafından oylanarak değerlendirildi.

“Güvenliğe yatırım yapıyoruz”

BimSA sponsorluğunda düzenlenen yarışmanın Seçici Kurulu’nda yer alan BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “ABD Başkanı Barack Obama’nın başlattığı ve her yıl Ekim ayında gerçekleştirilen “Siber Güvenlik Ayı” etkinlikleri çerçevesinde Lostar’ın organizatörlüğünde düzenlediğimiz yarışmamızda kazananları tebrik ediyorum. Siber güvenlik farkındalığı için önemli bir çalışma gerçekleştirdik. BimSA olarak, güvenlik konusu faaliyet alanlarımızın ayrılmaz bir parçası. Bu konu üzerinde çok hassasiyetle duruyoruz, ve gerekli yatırımları yapıyoruz. ISO 27001 Bilgi Güvenliği sertifikamız ile yaptığımız çalışmaların güvenilirliğini belgeliyoruz.” dedi.

Slogan kategorisinde “#siberuzay/Ortam sanal, zarar gerçek” sloganıyla Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden Gürol Canbek 1.’inci, “#BirTık/Bir TIK’la her şey değişebilir” sloganıyla Gazi Üniversitesi’nden Salih Erdem Erol 2.’inci, #BeAvare/“Siber Güvenlik Vücutta Bağışıklık Sistemi Gibidir, Fakında ol” sloganıyla KTO Karatay Üniversitesi’nden Emin Naci Ülker 3.’üncü oldu.

El ilanı kategorisinde “Zor Değil” isimli çalışmasıyla Akdeniz Üniversitesi’nden Cem Ilgazlı 1.’inci, #wecandoit isimli çalışmasıyla Ege Üniversitesi’nden Halil Altar 2’.inci, “İzinVermeyin” isimli çalışmasıyla Erzincan Üniversitesi Şükran Akdemir ise 3.’üncü oldu.

Poster kategorisinde ise, “klişeler2” isimli ortak çalışmalarıyla Anadolu Üniversitesi’nden Zübeyir Topal ve Kadir Has Üniversitesi’nden Oğuzcan Ünver 1.’ciliği, “AğaTakılma” konseptindeki posterleriyle Akdeniz Üniversitesi’nden Selim Burunkaya ve Ekremcan Arslan 2.’ciliği, “Siber Son” konseptindeki poster çalışmalarıyla Akdeniz Üniversitesi’nden Çağla Uysal ve Turgut Yılmaz 3.’cülüğü kazandılar.

Kısa Film, kategorisinde ise “Bilinmeyen Kişi” isimli filmiyle Akdeniz Üniversitesi’nden Pelin Özkaya 1.’inci, “Siber Son” isimli kısa filmleriyle Akdeniz Üniversitesi’nden Çağla Uysal ve Turgut Yılmaz Kısa “Neden Bilgi Güvenliği” isimli kısa filmiyle ODTÜ’den Gürol Canbek 3.’üncü oldu.

Previous Gaming İstanbul’dan Kristal Piksel Adaylarına Önemli Destek
Sonraki Liderler Dijital Dönüşüme Işık Tutuyor

Diğer Yazılar

Genel 0 Yorum

Nurcan Sunay : “Birlikte Bilişim İle Başaracağız”

TBD Ankara Şube Başkan adayı Nurcan Sunay hayata geçirdikleri projeler ve Bilişim sektörüne yönelik hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu.

Genel 0 Yorum

Hollywood Teknolojisi Motion Capture Lise Öğrencilerinin Hizmetinde

Okullarını bilgisayar ve iletişim çağının gereklerine uygun olarak teknolojik donanımla geleceğe hazırlayan Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), Motion Capture teknolojisini öğrencilerinin hizmetine sundu. ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Neşeli Ayaklar’ gibi birçok 

Genel 0 Yorum

Milletvekili Adaylarına “TEKNO SİYASET” Rehberi

  TEKNO SİYASET Girişimi, çerçevesinde siyasete atılarak seçimlere hazırlanmak üzere yola çıkan milletvekili aday adaylarına ve milletvekili adaylarına seçimler öncesinde kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için rehberlik ediyor. Adaylara, parti

Genel 0 Yorum

Perakendeciler Modern Satış Kanallarını Kullanmalı

Teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler, pazar koşullarını hızla değiştiriyor ve tüketicilerin rahatlıkla ve sınır tanımadan alışveriş yapma eğilimlerini arttırıyor.. Parakende Ticaret Derneği’nin yeni araştırması teknolojinin perakende sektörünü değiştirdiğini ve perakendecilerin

Genel 0 Yorum

Xbox One, Türkiye’de Satılıyor

Microsoft’un yeni nesil eğlence platformu Xbox One, 29 ülkeyle aynı anda Türkiye’de, Türkçe arayüzle satışa sunuldu.  Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de 1.599 liradan başlayan fiyatlarla piyasaya sunulan Xbox One paketinde 500 GB sabit

Genel 0 Yorum

İstanbul Lütfi Kırdar Dijital Çağın Tüm İmkanlarını Sunuyor

Türkiye’nin ilk Uluslararası Kongre Merkezi İstanbul Lütfi Kırdar, 2015 yılında önemli başarılara imza atmanın verdiği gururla 2016 yılını karşılıyor. Sadece İstanbul’da değil Avrupa’da da kongre ve etkinlik merkezlerinin öncülüğünü yapan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.