SPORT 2000, Türkiye’de e-Ticaret İçin Bilginet Altyapısını Seçti

SPORT 2000, Türkiye’de e-Ticaret İçin Bilginet Altyapısını Seçti

Spor sevgisi ile “sporcular için sporcular tarafından yönetilen” ve dünyanın önde gelen spor perakende markalarından efektif satın alım yapabilme amacıyla 9 spor perakendecisi tarafından 1988 yılında kurulan SPORT 2000 International GmbH, 25 ülkede 3.500 mağaza sayısı ve yıllık 5,1 milyar Avro cirosu ile Avrupa’nın en büyük spor perakende mağaza zinciri özelliğine sahip.

Spor ürünlerinde en geniş yelpazeye sahip Almanya merkezli SPORT 2000, Türkiye’de 2011 yılından beri mağazacılık alanında faaliyet göstermekte. 2015 yılı sonuna kadar mağaza sayısını 14’e çıkarmayı hedefleyen firma, gün geçtikçe Avrupa’daki bilinirliğini Türkiye’de de hızla yakalamaya başlamış durumda. Bu sebeple yılbaşı itibariyle, Türkiye’deki e-ticaret faaliyetlerine başlama kararı alan SPORT 2000 Türkiye, fizibilite ve tercih aşamasından sonra online alışveriş alternatifi üretmek için düğmeye bastı.

Bu yılın ortasında başlatılan e-ticaret projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki spor giyim tutkununa daha hızlı erişmeyi hedefleyen SPORT 2000, bu süreçte güçlü referanslarından dolayı Bilginet ile yürüme kararı aldı. SPORT2000.com.tr, üç binden fazla işletmenin tercih ettiği e-ticaret paketleriyle iş dünyası için hesaplı ve sınırsız çözümler sunan Bilginet’in “Büyüyen İşletme Yeni Nesil E-Ticaret Paketi”nin yanı sıra, Bilginet ekibinin hazırlamış olduğu özel tasarım ve entegrasyonla hayata geçti.

Online alışveriş sitesini yayına aldıktan sonra, ortaya çıkan başarılı sonucu Almanya merkez ile de paylaştıklarını söyleyen SPORT2000 Türkiye yetkilileri, firmanın merkezinden de çok olumlu geri bildirimler aldıklarını söylediler. Basketbol, futbol, fitness başta olmak üzere yüzlerce kategoride, binlerce ürünün satın alınabileceği sport2000.com.tr, bünyesinde dünyanın tanınmış spor giyim markalarını barındırmakta.

Previous Couplinked Eşleşme Sayısı 15.000’i Geçti
Sonraki LG TONE ULTRA Bluetooth Kulaklıklar, Pazara Yeni Bir Soluk Getirecek

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Türkiye’den Milyar Dolarlık Teknoloji Şirketi Çıkar Mı?

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum tarafından düzenlenen Avrasya’nın en büyük internet ve girişimcilik etkinliği Startup Turkey, ikinci gününde Türkiye’nin milyar dolarlık girişim potansiyelini tartıştı. Bitcoin

Özel Sektör 0 Yorum

EMC, Avrupa’nın En İyi İş Yeri

Uluslararası BT ve iş dönüştürme şirketi EMC,  Great Place to Work® Ensititüsü tarafından Lüksemburg’da düzenlenen 2015 Avrupa’nın En İyi İş Yerleri Ödülleri’nde Avrupa’nın en iyi iş yerlerinden biri olarak ödüle

Özel Sektör 0 Yorum

IBM, e-Posta İle Yeniden Tanıştırıyor

BTS Bilişim Hizmetleri, uzman kadrosu ve derin bulut uzmanlığı sayesinde, IBM Bulut’un sağladığı avantajları şirketlerin kullanımına sunuyor. İhtiyaç analizi yapıldıktan sonra çözüm getiren Bulut, kullanılan kadar ödeme yapma imkanı veriyor.

Özel Sektör 0 Yorum

Startup Turkey’de Melek Yatırımcılığın 5n1k’sı Konuşuldu

Türkiye’nin önde gelen hızlandırıcı programı ve erken aşama yatırımcısı Etohum’un 26-28 Şubat tarihleri arasında, TEB Özel Bankacılık ana sponsorlugunda Antalya’da düzenlediği 7. Startup Turkey etkinliğinin birinci gününde, melek yatırımcılık A’dan

Özel Sektör 0 Yorum

Thales, Yeni Teknolojilerini IDEF Fuarında Görücüye Çıkarıyor

Savunma, havacılık, uzay, ulaşım ve güvenlik alanında en gelişmiş teknolojik çözümleri sunan küresel teknoloji lideri Thales 5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul-Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen IDEF Fuarı’na katılıyor.

Özel Sektör 0 Yorum

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri Sahiplerini Buldu

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri kapsamında, daha iyi bir toplum idealiyle proje üreten 10 genç ödüllendirildi. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışmanın finalistleri, 12 Kasım Perşembe günü, santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilen törende

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.