Tayvanlı Markalar İstanbul’da Show Yapıyor

Tayvanlı Markalar İstanbul’da Show Yapıyor

Türkiye’yi 2013-2015 dönemi için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, dünyaca ünlü ödüllü 43 markası ile İstanbul’da 5 gün boyunca show yapıyor. Türkiye’ye yılda yaklaşık 1,6 milyar dolar ihracat yapan Tayvan, 3 yıl içinde Türkiye’ye yaptığı ticareti iki katına çıkarmayı hedefliyor.

İstinye Park’ta 19-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen “Taiwan Excellence Günleri” manken Özge Ulusoy ile eski futbolcu Pascal Nouma’nın katıldığı teknoloji defilesinin yer aldığı bir törenle açıldı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Tayvan Dış Ticaret Ofisi (BOFT) girişimi olarak, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılışına, Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yaser Cheng, Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvan Ekonomik ve Kültürel Misyonu Ekonomi Bölümü Direktörü Philip J.P. Fan, Tayvan Türkiye Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gema Wang, Acer Ülke Müdürü Sinan Kender, Asus Ülke Müdürü Kevin Li, D-Link Ülke Müdürü Harun Sönmez, HTC Ülke Müdürü Canan Taşar ve Zyxel Ülke Müdürü Vefa Tarhan yaptı. Açılışa, İstanbul Ticaret Odası Başkan (İTO) Yardımcısı Dursun Topçu da katıldı.

Türkiye’de Tayvan markalarına yönelik tüketici farkındalığını artırmak için düzenlenen etkinlikteki tüm katılımcı firmalar, Taiwan Excellence Ödülü’nü kazanarak uluslararası standartta mükemmelliğini kanıtlayan markalarını sergiliyor. İstinye Park’ta 5 gün boyunca, Asus, Acer, HTC gibi dünya çapındaki teknoloji markaları ile bilgi ve iletişim teknolojileri, ev aletleri ve spor ile eğlence ürünlerinin de arasında bulunduğu ‘Taiwan Excellence Ödülü’ alan 43 Tayvanlı marka, 100’den fazla ürünü Türk yatırımcısı ve tüketicisiyle buluşuyor.

Açılışta bir konuşma yapan Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yasin Cheng, Tayvan ve Türkiye’nin uzun ve kazançlı bir ekonomik ilişki paylaştığını belirterek şöyle konuştu: “Geniş ürün çeşitliliği için Orta Doğu’da Türkiye, şu an Tayvan’ın ticaret yaptığı partnerlerin başında gelmekte. Bölgesel gümrük istatistiklerine göre, 2013’te Türkiye’ye olan Tayvan ihracatının toplam değeri 1.6 milyar Doların üzerinde. Bu sayı,2014’te Ocak – Ağustos döneminde 8 ayda yüzde 6.3 arttı. Tayvan’ın stratejik Pazar seçtiği Türkiye için önümüzdeki 3 yılda tahmini ticaret büyüme oranı da yüzde 9.

Ticari ilişkilerin yanı sıra, karşılıklı ülke ziyareti gibi alanlarda da ilişkilerin geliştirilmesi için Tayvan ve Türkiye ortak bir çalışma yürütüyor. 2013’de Türkiye, Tayvan’a vizeyi kolaylaştırmayı kabul eden 133.ülke oldu. Karşılık olarak, Tayvan hükümeti de Türk vatandaşlarına vize ayrıcalıklarını genişletti. Vize programı, iki ülke arasındaki kişi değişimlerine olanak sağlamayı, turizm, akademik, kültürel ve ticari alanlarda ikili ilişkileri geliştirmeyi amaçlamakta.”

“Tayvan ürünlerinin kalitesi artık dünyada tescillenmiş durumda”

Tayvan Ticaret Merkezi’nin 56 ülkede faaliyet gösterdiğine ve 26 yıldır Türkiye’de yer almasına değinerek konuşmasına başlayan Tayvan Ticaret Merkezi-İstanbul Türkiye Direktörü Patty Yen “Bizim asıl görevimiz Tayvan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri teşvik etmek ve sizlere ücretsiz iş hizmeti sağlamaktır. Bu etkinlikte yer alan markaların birçoğunu sizler de çok yakından tanıyorsunuz ancak belki de Tayvan markası olduğunu bilmiyorsunuz. Bizim bu etkinlikteki amacımız Tayvan ürünlerinin kalitesini ve yeniliklerini sizlere daha yakından tanıtmak” dedi.

yüzde 87,8’lik oranla dünyanın bir numaralı dizüstü bilgisayar üreticisi konumunda bulunuyor.”

Acer ile daha hızlı ve daha kolay bağlantı

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender konuşması sırasında, insanların yaşamlarını iyileştiren yenilikçi ürünlerin araştırma, tasarım, pazarlama, satış ve desteğine adanmış bir donanım + yazılım + servis firması olarak, Tayvan’ı en güçlü şekilde temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Kender şunları söyledi, “Faaliyetlerimizi çevre dostu bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler ve akıllı telefonlardan oluşan bir yeşil tedarik zinciri olarak devam ettiriyoruz. Kullanıcılara sınırlarının ötesini keşfetmek ve daha fazla deneyim kazanmak için ihtiyaç duydukları cihazlar sağlıyoruz. En yeni teknolojilere herkesin bağlanabilmesi ve erişebilmesi Acer’ın faaliyetlerinin kalbidir. İnsanlar sürekli bağlantıda olma ihtiyacındalar. Arkadaşlarıyla, aile bireyleriyle ve iş arkadaşlarıyla bağlantıda kalmak her zamankinden daha önemli ve daha kolay. Bu bağlantı Acer’ın odak noktasıdır. Acer cihazlarıyla birlikte herkes sevdiği her şey ve herkesle bağlantıda kalır – daha hızlı ve daha kolay bir şekilde. “

“En iyi ürünleri sağlıyoruz”

Asus Ülke Müdürü Kevin Li de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Taiwan Excellence Günleri aktivitesi birçok şirket için çok önemli bir konumda, çünkü bu etkinlik, “İnovasyon”, “ürün kalitesi”, “performans” ve “tasarım” konularını son kullanıcının anlaması için oldukça güvenilir. ASUS da yıllardır Taiwan Excellence’tan birçok ödül kazandığı için büyük gurur duyuyor. Taiwan Excellence Günleri etkinliğiyle daha fazla insanın iyi şirketleri ve dünyadaki en iyi ürünleri bilmesini sağlıyoruz. ASUS markası Türkiye’de 24 senedir bulunuyor. İnsanların desteği ve bilinirliğimizle birlikte Türkyie’de birçok üründe 1 numarayız. Bunlara örnek olarak anakart ve notebook’ları gösterebiliriz. Tabletler, monitörler, PC, telefon, projector, kablosuz ağ, grafik kartı, optik sürücü, multimedya ürünleri gibi birçok kategoride de en üst sıralardayız. Daha fazla insanın ürünlerimizi kullanma şansını bulması ve iyi bir tecrübe yaşamasını istiyoruz. ASUS ürün ve teknoloji odaklı bir şirket ve bilişim teknolojileri endüstrisinde en önde gelen şirket. Teknik ve tasarım anlamında en iyi takımlara sahibiz. Aynı zamanda mühendislerimiz ve tasarım konusundaki yeteneklerimizle, ASUS’un insanların kullanımına ve yaşam tecrübelerini geliştirmede yardımcı olacak, en iyi ürünleri sağlamaya devam edeceğiz.”

Bebeğinizi cep telefonundan takip edin

D-Link Türkiye Ülke Müdürü Harun Sönmez, D-Link’in 2003 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcılarına en son teknoloji yenilikçi ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmakta olduklarını belirtti ve ekledi : “Son yılların gözde teknolojisi olan Bulut hizmetini geliştirilen yeni ürünlerle 2010 yılından beri Türkiye’de sunmakta ve bu teknoloji sayesinde, müşterilerimizin nerede olursa olsun, evindeki cihazlara erişimesini ve kontrol etmesini sağlamaktayız. Tayvan Excellence ödüllü D-Link Bulut özellikli DCS-825L Bebek Kamerası ile bebeğinize gözünüz arkada kalmadan herhangi bir cep telefonu, yerel ağ veya Internet üzerinden uzaktan görebilir , izleyebilir ve konuşabilirsiniz.”

HTC Türkiye’de hızlı büyüyor

HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar Tayvan’ın Türkiye’yi 2013-2015 dönemi için stratejik ülke olarak seçmesinin HTC’yi çok mutlu ettiğini belirterek, şöyle dedi: “Bu çerçevede Tayvan’ın, 43 markası ile İstanbul’da 5 gün boyunca teknoloji markalarını İstinye Park Tayvan Mükemmellik Günleri’nde tanıtması çok önemli. Çünkü Doğu Asya’nın dört kaplanından biri olan ve kişi başı 38 bin dolarlık milli gelirle Tayvan’ın teknolojide ne kadar ileri bir ülke olduğunun Türkiye’de anlaşılması markamız açısından da bir sinerji yaratacak. Bu etkinlik, HTC ve yanı sıra pek çok Tayvan markasının tesadüfen olmadığının Türk halkı tarafından anlaşılması ve iki ülke ilişkilerine katkıda bulunuyor. HTC olarak 2014’ü adet bazında yüzde  30, gelir tarafında da yüzde 40 büyümeyle kapatacağımızı ön görüyoruz. Bu da bizi 2015 için daha da umutlandırıyor. Amiral gemimiz HTC One (M8) çok iyi gidiyor. Aynı şekilde 816 inanılmaz büyük bir başarı yakaladı. HTC ülkeleri arasında Uzak Doğu’dan sonra en başarılı olan ülkelerden biri Türkiye. Biz bununla gurur duyuyoruz”

Zyxel pazarda iddiasını sürdürüyor

ZyXEL Ülke Müdürü Vefa Tarhan açılışta yaptığı konuşmada şu bilgileri verdi: “2007 yılında ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. adıyla yerel tam operasyon doğrudan yatırım şirketi olarak Türkiye’de faaliyete başlayan ZYXEL; Telekom, İş Dünyası ve Tüketici iletişim ürünleri sunmaktadır. Her yıl ciddi oranda büyüme kat eden ZyXEL 2014 yılı ilk yarısı itibariyle 500 bin adetin üzerinde ürün satışıyla ADSL, VDSL/Fiber internet, kablosuz ürünler ve kişisel NAS bulut çözümlerinde yüzde 30’luk pazar payına ulaşmıştır. ZyXEL ayrıca orta ve büyük işletmelerin internet güvenliği, VPN ve internet üzerinden güvenli iletişimi, ağ anahtarları, profesyonel kablosuz iletişimi çözümlerinde hızla büyümektedir. Önümüzde üç sene içerisinde Türkiye’de iletişim alanında en katma değerli çözümleri en geniş, ölçeklenebilir portföyde sunmaya devam edeceğiz. Özellikle akıllı ev/ofis pazarında lider olacağız. Öte yandan dijital dönüşüm çerçevesinde altyapılarını değiştiren orta ölçekli ve küçük boyuttaki şirketlere odaklanacak olan ZyXEL, yalnızca ürün ve çözümlerle değil, iş ortaklarımızla danışmanlık hizmetleri ile birlikte kurumlara rekabette öne çıkabilmeleri için katma değer sağlayacağız. Bireysel depolama ve ev ağı alanındaki pazar payınızı daha da büyüteceğiz. ZyXEL, iş dünyası tarafında network altyapı çözümlerinde iki kat büyüme beklemektedir. Kurumsal pazarda güvenlik çözümlerinin çok daha fazla talep görmesi beklenmekte ve bu alandaki yenilenmiş ürün portföyü ve iş ortakları ile oluşturulan geniş ekosistem sayesinde ZyXEL, pazardaki önemli oyunculardan biri olmaya devam edecektir.”

İstinye Park’ta düzenlenen Tayvan Excellence Günleri’nde tablet, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonların yanı sıra Strida’nın çocuklara dik ve dengede durmayı öğreten spor bisikleti, Thermedic’ten katlanabilir yatak ve eklem rahatlatıcı spor yastığı gibi teknolojiyle sporu birleştirmiş ürünleri de görmek mümkün.

 

Previous Samsung’dan Yeni Profesyonel UHD Monitör
Sonraki Vodafone’nun Desteklediği Koşuya Bini Aşkın Çalışan Katıldı

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Arena Bilgisayar’a Microsoft’tan Yılın Distribütörü Ödülü

Arena Bilgisayar, Microsoft İş Ortakları Ödül Töreni’nde, 2014 Microsoft OEM & FPP Yılın Distribütörü Ödülü’ne Layık Görüldü. Türkiye’nin en yaygın teknoloji dağıtıcısı Arena Bilgisayar, Türkiye’nin bilişim gücü olan Microsoft’un Aralık

Özel Sektör 0 Yorum

Yenilenen Dergilik 5GB Mobil İnternet Paketi İle Sunuluyor

Turkcell’in akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirdiği Dergilik uygulaması, yenilenen arayüzü ve zenginleştirilen içeriği ile tüm Türkiye’nin kullanımına sunuluyor.

Özel Sektör 0 Yorum

Türk Elektrik Ve Elektronik Firmaları Kamboçya Ve Myanmar’a Çıkarma Yaptı

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), elektrik ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren 12 firmadan 15 temsilcinin katıldığı heyet ile Güneydoğu Asya’nın iki önemli ülkesi Kamboçya ve Myanmar’da görüşmeler gerçekleştirdi.

Özel Sektör 0 Yorum

CSC, Sigorta Sektörünün Lider BT Servis Sağlayıcısı Seçildi

CSC, sigorta sektörü BT servis sağlayıcılarını değerlendiren Ovum Karar Matriksi’nde pazar lideri olarak gösterildi. Değerlendirmede, BT servis sağlayıcı şirketlerin teknolojileri, uygulamaları ve pazar etkileri dikkate alındı. Kurumlara yeni nesil BT

Özel Sektör 0 Yorum

New York Borsası’nda Harcamalar Azaldı

Yeni nesil BT servis ve çözümlerinde küresel lider konumunda bulunan CSC (NYSE: CSC), NYSE Euronext için gerçekleştirdiği çalışmayla New York Borsası’nın operasyonel harcamalarını yüzde 30 oranında azalttı. New York Borsası’nın

Özel Sektör 0 Yorum

Boston Scientific Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nü Açtı

Gelişen sağlık hizmeti pazarlarındaki yerel ortaklıklarla dünya genelinde sağlık hizmetlerini iyileştirmeye devam eden medikal teknoloji şirketi Boston Scientific Corporation, 21 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Altunizade’de Bilimi Geliştirme Enstitüsü’nü (Institute for

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.