Teknoloji İle Çayın Verimliliği Artacak

Teknoloji İle Çayın Verimliliği Artacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde yürütülen projeyle çayın verimliliğini ve ihracattaki payını arttırmak için Rize’de Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulacak.

 

Çayın verimliliğini ve ihracattaki payını arttırmayı amaçlayan proje kapsamında, söz konusu merkez için 10 milyon avro yatırım yapılacak. Yeni teknoloji ve araştırma yöntemlerinin uygulanmasıyla çay işleyen KOBİ’lerin rekabet güçleri, özellikle kalite ve ürün standartları açısından yükseltilecek, sektörde işbirliği ve koordinasyon sağlanacak.

Karadeniz çayı dünya pazarına açılacak

 

Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi, işleme ve paketleme tesisiyle KOBİ’lerin altyapı ve teknolojiye erişim problemlerini çözecek. Eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle de çay üreticileri, daha verimli üretim ve pazarlamayı öğrenecek. Proje kapsamında Rize çayının markalaşması için yurt içi ve dışında tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Talep gören farklı çay çeşitleri üzerine çalışmalar yapılarak sağlanacak ürün çeşitliliğiyle dünya çay pazarında Türkiye’nin payı arttırılacak. KOBİ’lere AR-GE ve inovasyon konularında katkı sağlanacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde yürütülen projenin, 36 ayda tamamlanması bekleniyor.

Previous Avea, Nokia Networks Çözümleriyle Yatırım Yapıyor
Sonraki 3 Yeni Teknopark Geliyor

Diğer Yazılar

Kamu 0 Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu MKK’ye Devredildi

Sermaye piyasası ve borsa mevzuatı uyarınca kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imzalı olarak iletildiği ve kamuya duyurulduğu elektronik sistem olan Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun (KAP) işletimi, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş’ye (MKK) devredildi.

Kamu 0 Yorum

Bilişim Vadisi Elinizin Altında

Türkiye’nin teknoloji geleceğini belirleyecek projelerden biri olan Bilişim Vadisi’nin web sitesi  www.bilisimvadisi.com adresinden yayına başladı. Vadiye ilişkin gelişmelere yer veren siteden,  iş fırsatları ve vadide yer alacak teknoloji firmalarına dair bilgiler de izlenebilecek.

Kamu 0 Yorum

e-Ticaret Kanunu, Yeni Girişimcileri Zorlayacak

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki  Kanun’un, yeni müşteri kazanma ve müşteriyi elde tutma konusunda, yeni girişimcilerin işini oldukça zorlaştıracağı belirtiliyor.

Kamu 0 Yorum

Kadir Has Üniversitesi’nin Teknoloji Merkezi’ne TÜBİTAK Desteği

Türkiye’nin eğitimde öncü kuruluşlarından olan Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi (İNEO), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Teknoloji Transfer Ofisi destek

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Tasarımcılara Müjde: Tasarım Merkezleri, Ar-Ge Merkezleriyle Eşitlendi

Hükümet, Ar-Ge Reform Paketi’ni açıkladı. TÜBİTAK’da gerçekleştirilen Tanıtım Toplantısı’nda  Başbakan Ahmet Davutoğlu, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendireceklerinin altını çizerek, Ar-Ge ve yenilik desteklerinin koordinasyonunu daha etkin bir hale getireceklerini bildirdi. Tasarım faaliyetlerini

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

E-beton Projesi Isparta’da Uygulanmaya Başlıyor

Daha önce 3 ilde pilot olarak uygulanan, beton numunesine çip katma uygulaması artık tüm illerde uygulanacak

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.