Uçaklarda İnternet Ve Telefon Kullanılabilecek
29/09/2014 1439 Views

Uçaklarda İnternet Ve Telefon Kullanılabilecek

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA), uçaklardaki internet ve telefon yasağının kaldırıldığını bildirdi.

Almanya’nın Köln kentinde bulunan Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı’nın (EASA) internet sitesinden duyurulan açıklamada, yolcuların artık uçak seferleri sırasında cep telefonlarını ve tablet bilgisayarlarını kullanabileceğini kaydetti.

Açıklamada, elektronik cihazların herhangi bir güvenlik riski oluşturmadıkları ancak yine de havayolu şirketlerinin kendi güvenlik araştırmalarını yapıp bu konuda kendi kurallarını uygulama hakları bulunduğu vurgulandı.

Halihazırda Avrupa’daki uçuşlarda cep telefonları sadece “uçuş modu”nda açık tutulabilirken, bundan sonra buna gerek kalmayacak.

Alman Havayolu Lufthansa yetkilileri, müşterilerine ivedilikle uçaklarda kendi araçlarıyla telefon ve internet  imkanı vermek istediklerini açıkladı.

Türk Hava Yolları, Norvegian ve Air China, uçaklarda ücretsiz internet imkanı veriyor. Lufthansa ise bu hizmeti ücretli olarak sunuyor ancak birçok müşteri bağlantı kalitesini yetersiz buluyor.

Uçaklarda telefonla konuşma konusunda yapılan anketlerin sonuçlarına göre ise yolcuların gürültü olacağı için bunu istemedikleri belirtiliyor.

British Airways, Londra-Newyork seferlerinde business bölümünde sms ve internet imkanı sağlıyor ancak telefonla konuşmaya başka müşterilerin rahatsız olmaması için izin vermiyor.

Avrupa Birliği (AB) tarafından 2003′te kurulan EASA, Avrupa hava sahası içinde, hava ve havacılıkla ilgili her türlü hava aracı, uçuş, üretim, müdahale, etkinlik ve geçerli güvenlik mevzuatlarını takip ediyor, bunların uygulanmasını kontrol ediyor, uçuş ve yer güvenliğini sağlıyor.

Previous Oyunseverleri Bekleyen Büyük Tehlike; Sahte Siteler!
Sonraki Minecraft’in Keyfini Playstation 4’te Çıkarın

Diğer Yazılar

İnternet

Renault Clio Connect’liler Akıllı Cep Telefonu Üzerinden Araç Bilgilerine Anında Erişiyor

Clio Connect, kullanıcısına akıllı telefon üzerinden üstün güvenlik hizmetleri sağlıyor. “Aracım nerede” hizmeti ile artık nereye park ettiğini unutmak imkansız. Vale modu ise aracın kullanıcısından uzaklaşmasına izin vermiyor. Araç, sürücüsünün

Telekom

TELKODER: 4G’ye Geçiş İçin Fibere Yatırımın Artması Şart

2015 yılında Türkiye’de elektronik haberleşme sektörünün en önemli gündem maddesi olan 4G ihalesi, beraberinde ülkemizin 4G için yeterli altyapıya sahip olup, olmadığı sorusunu ortaya çıkardı. TELKODER, sağlıklı bir 4G hizmeti

İnternet

Ferhat Göçer İle Pazartesi Sendromu Canlı Yayını YouNow’da

Pazartesi Sendromu, canlı yayına konuk alma imkânı sunan yeni platform YouNow üzerinden yayınlanıyor. Sohbet, müzik ve eğlencenin hâkim olduğu Pazartesi Sendromu’nda Ferhat Göçer, sevenleri ile buluşuyor. Ferhat Göçer, YouNow ile

Telekom

TELKODER: “Skype’a ve YouTube’a Yok, Yerlilere Vergi Çok”

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER),  elektronik haberleşme sektöründe tüm dünyada her geçen gün daha da popüler hale gelen İnternet Tabanlı Hizmetleri (ITH/OTT – Over The Top) mercek altına alıp, detaylı

Genel

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Kampı AjansBT Okuyucularına Yüzde10 İndirimli

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Kampı 6 Eylül 2104 tarihinde Kıbrıs’ta gerçekleştirilecek. Kampa katılmak isteyen AjansBT (www.ajansbt.com) okuyucularına yüzde10 indirim uygulanacak. İstanbul Academy ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin birlikte organize ettiği

İnternet

Expertizlere büyük kolaylık

Dijital belediyecilik kulvarında vatandaşların tüm taleplerini hızlı sonuçlandıran İstanbul Kağıthane Belediyesi bu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.