Wiky Akıllı Çocuk Telefonu İle Çocuklarınız Her An Güvende!
29/03/2016 2211 Views

Wiky Akıllı Çocuk Telefonu İle Çocuklarınız Her An Güvende!

Görüntüsü itibari ile bir çocuk saatinden farkı olmayan Wiky Watch, aynı zamanda bir cep telefonu. Bu telefonu kullanabilmeniz için öncelikle bir sim karta ihtiyacınız var. Piyasadaki herhangi bir operatöre ait sim kart ile rahatça çalışabilen bu akıllı telefon için, çok küçük paketlerde sunulan internet ve dakika yeterli.

Wiky akıllı çocuk telefonu ile birlikte edineceğiniz uyguluma sayesinde çocuğunuzu an be an takip edebilir, kimlerin onunla iletişim kuracağına karar verebilir, belirlediğiniz alan dışına çıktığında ise mesaj alabilirsiniz.

Bu akıllı teknolojinin getirmiş olduğu faydalara inanamayacaksınız

Öncelikle çocuğunuzla normal cep telefonu gibi özgürce iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanında telefonlaşmak veya ona kısa mesaj atmak da bu saat ile mümkün. Daha önemlisi ise çocuğunuz sizin yönettiğiniz uygulama sayesinde yine sizin belirlediğiniz kişiler dışında hiç kimse ile telefon görüşmesi yapamaz veya dışarıdan mesaj alamaz. Bu telefonla çocuğunuz dış tehlikelere karşı tamamen korunaklı olabilir.

Örneğin çocuğunuz şu anda nerede? Uygulama sayesinde bunu kolaylıkla harita üzerinden anlık olarak görebilirsiniz. Çocuğunuz dün,bugün veya geçen hafta nerelerde bulundu, eve dönüşte hangi yolları kullandı? yine bunları da harita üzerinde görüntüleme imkanınız bulunuyor.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir diğeri de şu; Çocuğunuz sizin belirleyeceğiniz alanın dışına çıktığında uygulamanın size bildirim yollaması. Bu sayede çocuğunuzu istemediğiniz alanlardan uzak tutabilirsiniz.

Yine bir başka güzel raporlama ise çocuğunuzun sağlığı ile ilgili. çocuğunuz gün içinde kaç adım attı, ne kadar yol aldı ve ne kadar kalori harcadı gibi sağlık verilerine de yine bu akıllı telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bu sayede çocuğunuzu daha fazla spor yapması için teşvik edebilir ve çağımızın en büyük sorunlarından biri olan hareketsiz yaşam ve obeziteye karşı çocuğunuzu koruyabilirsiniz.

Hem saat hem akıllı telefon

Çocuğunuza verdiğiniz saati indireceğiniz uygulama sayesinde kendi telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz.Telefonun belkide en önemli özelliği çocuğunuzla iletişime geçmesini istediğiniz kişiler dışına kimse çocuğunuzla iletişime geçemiyor. Sizin belirleyeceğiniz rehber ile çocuğunuz bilmediğiniz kişiler tarafından aranamıyor.

Telefonunuza kuracağınız uygulama sayesinde çocuğunuzun harita üzerindeki yerini net olarak görebiliyorsunuz ve dilerseniz çocuğunuz haritada sizin belirleyeceğiniz alanın dışına çıktığında uyarı mesajı alabiliyorsunuz.

S.O.S. tuşu güvenliği sağlıyor

Teknoloji harikası saat ve telefonun özellikleri saymakla bitmiyor. Çocuğunuz acil bir durumda SOS tuşunu kullanarak son konumun listedeki isimlerle paylaşabiliyor. Telefon çocuğun kolundan herhangi bir şekilde çıktıysa ve belli bir süre içerisinde tekrar koluna takılmazsa size uyarı mesajı geliyor.

Obez çocuk sorununa son

Obezitenin ve hareketsizliğin yaygın olduğu bir dünyada çocuğunuzun günde kaç adım attığını ve ne kadar kalori harcadığını görmek isterseniz bu saat tam size göre. Çocuğunuzun günde kaç adım attığı hangi güzergahlarda vakit geçirdiği gibi özellikleri sayesinde çocuğunuzun günlük aktivitesini yakından takip edebilirsiniz ve gün içinde hangi güzergahları kullandığını görebilirsiniz.

Güvenlik ondan sorulur!

Evet gördüğünüz gibi teknoloji artık sadece tembelleştirmiyor. Aksine doğru kullanıldığında güvenlik,sağlık ve doğru iletişim kanalları kullanılmasına yardımcı da olabiliyor.

 

Previous IEC 30134 Standardı Güç Kullanımı Verimliliği İçin Bir Kurtarıcı Mı?
Sonraki Tunçmatik, e-Ticaret Sitesi’ni Açtı

Diğer Yazılar

Donanım

HP, Dünyanın İlk Dört Çekirdekli Ultrabook İş İstasyonunu Tanıttı

HP inc., dünyanın ilk dört çekirdekli iş istasyonu ZBook Studio ultrabook ile iş istasyonu ve inovasyondaki liderliğini bir kez daha ortaya koydu. 15.6 inç (39,6 cm) diyagonal ekran boyutundaki HP

Donanım

Avigilon 30 Kamera İle Avrupa Yakasından Anadolu Yakasındaki Aracın Plakası Okunuyor

Dünyanın, tek sensörle en yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesini sağlayan ilk güvenlik kamerası Avigilon 30 megapixel ile Avrupa yakasındaki bir lokasyondan Anadolu yakasında park eden bir aracın plakasını dahi okumak

Donanım

ABD’nin Gizli Verilerini Samsung Koruyacak

Merkezi Güney Kore’de bulunan uluslararası elektronik şirketi Samsung’un ürettiği bazı Galaxy marka taşınır cihazların, Amerikan devlet kurumlarına ait gizli ağlar ve verilerin saklanmasında kullanılması için onay aldığı bildirildi. Samsung’dan yapılan açıklamada Galaxy S5,

Donanım

Lenovo Connect İle Cihazlar, Ağlar Ve Sınırlar Arası İletişim Çok Kolay

Lenovo, Mobile World Congress’te, geliştirdiği yeni global kablosuz roaming sistemi Lenovo Connect’i tanıttı. Lenovo Connect sayesinde ayrı bir SIM kartı alma zorunluluğundan kurtulacak, aynı zamanda uygun fiyatlı global roaming ve

Donanım

Intel En Yeni Mikromimarisini Açıkladı

Intel, yeni sektör lideri 14 nanometre üretim süreci ile üretilecek ilk işlemci olan “Intel Core M”in mikromimarisinin detaylarını açıkladı. Yeni işlemci ve 14 nm üretim süreci; altyapıdan bulut bilişime, Nesnelerin

Donanım

Acer, Las Vegas CES Fuarı Öncesinde Yeni Ürünlerini Tanıtıyor

Sürekli hareket halinde olanlar için üst düzey günlük performansı ve taşınabilir tasarımıyla mükemmel bir cihaz haline gelen ve şimdi birinci sınıf nano baskılı kapağıyla daha da dayanıklı bir tasarıma sahip