Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo hakkında soruşturma başlatıldı Yahoo’nun hack saldırısı ile ilgili bilgiyi kullanıcılarına geç haber verdiği iddiası ABD’de soruşturma konusu oldu.

The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, şirketin eski CEO’su Mayer’ın adı da resmi soruşturmada geçiyor. Amerikalı teknoloji devi Yahoo’nun, 2014 yılında siber saldırıya uğradığı açığa çıktı. Yahoo’dan yapılan açıklamada 500 milyon kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, karıştırılmış şifresi, hesap doğrulamak için gereken güvenlik sorusu ve cevabının bulunduğu kaydedilmişti.

Yahoo’nun bu bilgiyi kullanıcıları ile zamanında paylaşmadığı iddiası ise şirketin bir süre başını oldukça ağrıtmıştı. Bu iddia ABD’de The Securities and Exchange Commission (SEC) tarafından mercek altına alındı. The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, SEC, şirketin saldırı konusunda kullanıcılarını bekletip bekletmediğini araştırmak üzere soruşturma başlattı.

Arama motoru alanında Google’ın en büyük rakibi olan ama son yıllarda rakibinin oldukça gerisinde kalan Yahoo geçtiğimiz haftalarda adını değiştirmiş, satışı yılan hikayesine dönen şirket bundan yoluna Altaba adıyla devam etme kararı almıştı. Aynı gün Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurmuştu. Ancak söz konusu soruşturma Evita lakaplı Mayer’ı da kapsayacak./(milliyet.com)

Previous "Marka" olmanın sırrı,"Veri"de saklı
Sonraki GLOBALNET Web Grafik Tasarım ve Yazılım Uzmanı Arıyor

Diğer Yazılar

İnternet 0 Yorum

Qualcomm Kurumsal Ağ Kapasitesini Üçe Katlıyor

Qualcomm Incorporated iştiraki Qualcomm Atheros, özellik bakımından zengin, yüksek performanslı bir kurumsal bağlantı platformu ile kurumsal ağlarda veri trafiğini daha akıcı hale getireceğini duyurdu. Qualcomm Atheros, hızla artan cihaz sayısı

İnternet 0 Yorum

TomTom, En Güncel Haritayı Topluyor

Navigasyon lideri TomTom, kurumsal müşterilerin mevcut ürün ve hizmetlerine kolayca entegre edebilecekleri yeni bir harita geri bildirim sistemi olan API’yi tanıttı. API yazılımı ile kullanıcılar harita geri bildirimlerini kendi tablet,

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Bursada Dijital Dönüşüm Konuşuldu

Dijital dönüşüm Bursa’da konuşuldu.Bu yıl Fujitsu ana sponsorluğunda düzenlenen BTvizyon Anadolu Toplantıları’nın ilki Bursa’da Divan Otel’de, 19 Ocak Perşembe günü katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Kaçak Yapılarla Dronlu Mücadele

İstanbul’da 104 bin 33 kilometre alanıyla ve emlak sektöründe yükselen marka değeriyle dikkat çeken Başakşehir Belediyesi, kaçak inşaat yapanlara karşı mücadelede insansız hava aracı (drone) kullanacak. Bahçeşehir Fen Lisesi öğrencilerinin, Başakşehir

Donanım 0 Yorum

OKI’den Yeni Yılda Yeni Akıllı Yazıcılar

OKI,  işletmelerde yazıcıların kullanım biçimini dönüştüren yeni renkli yazıcı ve çok fonksiyonlu yazıcı (MFP)  yelpazesini tanıttı.

İnternet 0 Yorum

Kulak Burun Boğaz Doktorlarının Buluşma Noktası: Kanal KBB Web Sitesi

Türkiye’deki çok sayıdaki üniversite hastanesi, kamu hastaneleri ve özel hastanelerde görev yapan kulak burun boğaz (KBB) doktorları  Kanal KBB adlı web sitesinde buluşarak, alanlarına ilişkin son teknolojik gelişmeleri izliyorlar, karşılaştıkları

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.