Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo hakkında soruşturma başlatıldı Yahoo’nun hack saldırısı ile ilgili bilgiyi kullanıcılarına geç haber verdiği iddiası ABD’de soruşturma konusu oldu.

The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, şirketin eski CEO’su Mayer’ın adı da resmi soruşturmada geçiyor. Amerikalı teknoloji devi Yahoo’nun, 2014 yılında siber saldırıya uğradığı açığa çıktı. Yahoo’dan yapılan açıklamada 500 milyon kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, karıştırılmış şifresi, hesap doğrulamak için gereken güvenlik sorusu ve cevabının bulunduğu kaydedilmişti.

Yahoo’nun bu bilgiyi kullanıcıları ile zamanında paylaşmadığı iddiası ise şirketin bir süre başını oldukça ağrıtmıştı. Bu iddia ABD’de The Securities and Exchange Commission (SEC) tarafından mercek altına alındı. The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, SEC, şirketin saldırı konusunda kullanıcılarını bekletip bekletmediğini araştırmak üzere soruşturma başlattı.

Arama motoru alanında Google’ın en büyük rakibi olan ama son yıllarda rakibinin oldukça gerisinde kalan Yahoo geçtiğimiz haftalarda adını değiştirmiş, satışı yılan hikayesine dönen şirket bundan yoluna Altaba adıyla devam etme kararı almıştı. Aynı gün Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurmuştu. Ancak söz konusu soruşturma Evita lakaplı Mayer’ı da kapsayacak./(milliyet.com)

Previous "Marka" olmanın sırrı,"Veri"de saklı
Sonraki GLOBALNET Web Grafik Tasarım ve Yazılım Uzmanı Arıyor

Diğer Yazılar

Özel Sektör 0 Yorum

Yenilenen Dergilik 5GB Mobil İnternet Paketi İle Sunuluyor

Turkcell’in akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirdiği Dergilik uygulaması, yenilenen arayüzü ve zenginleştirilen içeriği ile tüm Türkiye’nin kullanımına sunuluyor.

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

Hackerlar Yatak Odanıza Ve Banyonuza Girebilir

Her sene Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en önemli tüketici teknolojileri fuarı CES 2017’de yüzlerce yeni teknolojik ürün tanıtıldı.

İnternet 0 Yorum

Çin Zodyak Sembollerine Göre Seyahat Tarzınız

Yüzyıllardır gök cisimlerinin kişilikler üzerinde olumlu veya olumsuz etkileri olduğundan söz ediliyor. Bu yargıyı bilimsel bulmayanlar ise burçların insanlar üzerindeki etkilerine inanmakta tereddütler yaşıyor. Seyahat tutkunlarına enteresan seyahat bilgileri veren

İnternet 0 Yorum

TicToc Müşteri Memnuniyetini Arttıracak

Türkiye’nin en güvenilir mesajlaşma uygulaması TicToc, yeni teknolojisi ‘Click to TicToc’ ile markayla müşteriyi bir araya getiriyor. TicToc’un yeni özelliği, ‘Click to TicToc’ ücretsiz olarak alınabilen URL sayesinde firmalarla müşterilerini

İnternet 0 Yorum

6.Girişimci Akademisi’nde 1000 Girişimci Bir Arada

 Dünyanın ilk Sosyal eTicaret platformu İncir.com, girişimcileri buluşturmaya devam ediyor. İncir.com tarafından 6. kez düzenlenen Girişimci Akademisi bu kez yaklaşık 1000 girişimciyi bir araya getirdi. 8-10 Mayıs tarihlerinde Silence İstanbul’da

İnternet 0 Yorum

Hepsiburada.com Antalya’daki İnteraktif Pazarlama Zirvesi’ne Katıldı

Türkiye’nin en kapsamlı pazarlama etkinliği olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ) Anadolu’ya destek veren hepsiburada.com, 26 Ocak’ta Antalya’da yapılan konferansta şehrin iş insanlarıyla bir araya geldi. “İnovasyon” temasıyla düzenlenen konferansta bir

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.