Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Yahoo hakkında soruşturma başlatıldı Yahoo’nun hack saldırısı ile ilgili bilgiyi kullanıcılarına geç haber verdiği iddiası ABD’de soruşturma konusu oldu.

The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, şirketin eski CEO’su Mayer’ın adı da resmi soruşturmada geçiyor. Amerikalı teknoloji devi Yahoo’nun, 2014 yılında siber saldırıya uğradığı açığa çıktı. Yahoo’dan yapılan açıklamada 500 milyon kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, karıştırılmış şifresi, hesap doğrulamak için gereken güvenlik sorusu ve cevabının bulunduğu kaydedilmişti.

Yahoo’nun bu bilgiyi kullanıcıları ile zamanında paylaşmadığı iddiası ise şirketin bir süre başını oldukça ağrıtmıştı. Bu iddia ABD’de The Securities and Exchange Commission (SEC) tarafından mercek altına alındı. The Wall Street Journal’da yer alan iddiaya göre, SEC, şirketin saldırı konusunda kullanıcılarını bekletip bekletmediğini araştırmak üzere soruşturma başlattı.

Arama motoru alanında Google’ın en büyük rakibi olan ama son yıllarda rakibinin oldukça gerisinde kalan Yahoo geçtiğimiz haftalarda adını değiştirmiş, satışı yılan hikayesine dönen şirket bundan yoluna Altaba adıyla devam etme kararı almıştı. Aynı gün Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer da görevinden istifa edeceğini duyurmuştu. Ancak söz konusu soruşturma Evita lakaplı Mayer’ı da kapsayacak./(milliyet.com)

Previous "Marka" olmanın sırrı,"Veri"de saklı
Sonraki GLOBALNET Web Grafik Tasarım ve Yazılım Uzmanı Arıyor

Diğer Yazılar

İnternet 0 Yorum

Facebook Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Alexa verilerine göre Türkiye’nin ilk 100 web sitesi arasında yer alan www.webtekno.com bünyesindeki Youtube kanalı Webtekno TV, Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Ödülleri’nde en iyi teknoloji kanalı seçildi. WebteknoTV, Facebook hakkında doğru

İnternet 0 Yorum

Kuyulu: 2022 Yılında İnternet 100 Kat Daha Hızlanacak

Klasik alışkanlıklarından kurtulup yeniliklere adapte olmaya çalışan “x” kuşağı ve İnternet’in faydalarını hayatına daha çabuk dahil eden “y” kuşağı yerini, İnternet başında istediği zaman istediği içeriğe ulaşmak isteyen “z” kuşağına

Öne Çıkarılmış 0 Yorum

HP CES 2017’ye Yepyeni ve Güçlü Bilgisayarlarla Damgasını Vurdu

Tüketiciler, yeni kurumsal dönüştürülebilir bilgisayar, benzersiz tasarım deneyimi sunan Spectre x360, yeni nesil Sprout by HP bilgisayar ve kavisli oyun ekranına hayran kalacak.

İnternet 0 Yorum

Hopi Dansı Kazandırdı

Alışverişin App’i Hopi, düzenlediği dans yarışmasıyla da kazandırdı. Hopi, reklam kampanyasında kullanılan dans koreografisini en iyi yapan Hopi kullanıcısına Survivor finaline davetiye ve Kıbrıs tatili hediye etti.  #‎HopiDansıDediğin hashtag’i ile

İnternet 0 Yorum

Türkiye’nin İlk Hayvan Haber Sitesi www.ajanimo.com

Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com. Sitenin Genel Yayın Yönetmeni Ajan Brian, sitenin kuruluş haberinin  #Ajandanmektupvar hastagi ile sosyal medya hesaplarından paylaşılmasını talep ediyor.  

Genel 0 Yorum

Sosyal Medya’da İtibarınızdan Olmayın

Kişisel bilgilerimizin güvenliği son günlerde en çok konuştuğumuz konuların başında geliyor. Sosyal medyada özel hayatımıza ait paylaştığımız bilgiler yüzünden başımıza hiç olmadık sorunlar açabilir, maddi ve manevi zarara uğrayabiliriz. Yıllarca

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.