Arşiv

Donanım

OKI’den Yeni Yılda Yeni Akıllı Yazıcılar

OKI,  işletmelerde yazıcıların kullanım biçimini dönüştüren yeni renkli yazıcı ve çok fonksiyonlu yazıcı (MFP)  yelpazesini tanıttı.

Genel

Manisa KOBİ’lerin AR-GE Üssü Olacak

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Manisa Teknokent ocak ayında faaliyete geçiyor.

Etkinlik

TechAnkara Proje Pazarı

Kalkınma Bakanı Elvan: “Ar-Ge alanında, kamu boyutuyla 2017 yılında önemli bir kaynak tahsisi öngördük

Öne Çıkarılmış

Yol Tünel Köprü Teknolojileri Fuarı

Karayolları, Tüneller ve Köprüler İhtisas Fuarı, Kamu-Özel Sektör kuruluşları, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek Türkiye ulaşımını layık olduğu uygarlık düzeyine ulaştırmakta önemli bir misyon üstleniyor.

Yazılım

Akıllı Mağaza Dönemi Geliyor

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Polytropon ve Giltaş firmalarının iş birliğiyle üyelerine “Akıllı işletmeler için Akıllı Yazılımlar” konulu sunum gerçekleştirdi.

İnternet

4.5G Abone Sayısı 3G’yi İkiye Katladı

Türkiye’de 4,5G hizmeti alan abone sayısı, yılın üçüncü çeyreği itibarıyla 3G’li abone sayısını katlayarak 45 milyon 736 bine çıktı.

Yazarlar

Gelecek Bilişimle Gençlerle Gelecek

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen Ulusal Bilişim Kurultaylarının 33’üncüsü, “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla geçtiğimiz günlerde Sheraton Ankara’da gerçekleştirildi.

Özel Sektör

Mobilde de sabitte de en hızlı Turkcell

Türkiye’de en güçlü 4.5G şebekesini kullanıma sunan Turkcell, dünya çapında internet bağlantı hızını ölçümleyen Speedtest uygulamasını kullananlar tarafından gerçekleştirilen testlerde Türkiye’nin en hızlısı olduğunu bir kez daha kanıtladı.