Masa Başı Çalışma Dönemi Sona Eriyor
21/07/2015 1683 Views

Masa Başı Çalışma Dönemi Sona Eriyor

Avrupa Komisyonu’nun 2014 tarihli araştırmasına göre, G20 ülkelerinde dijital ekonominin büyüklüğü 2016’da 4,2 trilyon Dolar’a ulaşacak. Büyük bir ekonomiyi kapsayan dijital dünyada, kurumların ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri kritik öneme sahip. Özellikle yenilikçi teknolojilerden faydalanmak kurumlara; seyahat, zaman, verimlilik gibi konularda avantaj sağlıyor. Dijital dünyada fayda sağlayan en önemli alanlardan biri de tümleşik iletişim. Grand View’ın yaptığı araştırmaya göre, 2020 yılında 75,81 milyar Dolar’a ulaşması öngörülen tümleşik iletişim pazarı, profesyonellerin iş hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Seyahat ve konaklama maliyetlerini azaltan, ön yatırım ve işletme giderlerinden tasarruf edilmesini sağlayan tümleşik iletişim, farklı mekânlardaki çalışanların eş zamanlı görüşme ve çalışma yapabilmelerini mümkün kılıyor. Özellikle çok lokasyonlu, bölgelere yayılmış firmalar için önemli avantajlar sağlayan tümleşik iletişimle aynı odadaymışçasına aynı dosya üzerinde ve istenilen cihazla iletişim kurulabiliyor, istenilen dosya paylaşılıp üzerinde rahatlıkla çalışılabiliyor. Çalışanlar ise ofis dışında veya sahada olsalar bile kendi aralarında, müşterilerle ve tedarikçilerle kolay bir şekilde iletişim kurup iş süreçlerini optimize edebiliyor.

2020 yılında tümleşik iletişim pazarı 75,81 Milyar Dolar’lık hacme ulaşacak

Yeni teknolojilere ihtiyaçları giderek artan kurumlar, iş verimliliği ve sürekliliği için yenilikçi BT altyapılarına yatırım yapıyor. İşletmeler, çeşitli tümleşik iletişim araçlarını iş kollarına entegre ederek, zenginleştirilmiş çalışma olanağı elde ediyorlar. Verimliliğin artırılması için vazgeçilmez konuma gelen tümleşik iletişim çözümleri, performans ve gelir artışı sağlamak için de yenilikler sunarken, kurumları ve çalışanların değişen iş koşullarına uyum sağlamasını da mümkün kılıyor. Kurumların ve bireylerin hayatını yakından etkileyen tümleşik iletişim pazarı her geçen yıl büyüme eğilimi gösteriyor. Bağımsız araştırma kuruluşu Grand View’ın yaptığı araştırmaya göre, tümleşik iletişim çözümleri pazarı, 2020 yılında 75,81 milyar Dolar’a ulaşacak. “Global Unified Communication as a Service Market 2015-2019” raporuna göre ise tümleşik iletişim pazarının 2019’a kadar yüzde 27,5 oranında büyümesi bekleniyor.

İstenilen cihazdan çalışabilme özgürlüğü verimliliği yüzde 66 oranında artırıyor

Günümüzde hızlı ve kesintisiz iletişimin sağlanması, firmalar için çok önemli. Karmaşık ya da çağın gerisinde kalmış bir iletişim platformu, işlemleri yavaşlatarak iş kaybına yol açabiliyor. İletişim yazılım ve hizmetleri üreticisi Unify, sunduğu Circuit çözümü sayesinde, farklı networkleri, cihazları ve uygulamaları kullanımı kolay tek bir çatı altında birleştirip, iş birimlerinin zengin ve anlamlı bir iletişim deneyimi yaşamasını sağlıyor. WebRTC tabanlı Circuit, kullanıcıların bütün cihazlara tek bir ekrandan ulaşabildiği ilk platform. Circuit, kullanıcı deneyimine verilen hassasiyet göz önünde bulundurularak, iki yılı aşkın süreçte Y kuşağının da içinde olan 1.000’den fazla beta kullanıcısının geri beslemeleri dikkate alınarak tasarlandı. Unify’ın yaptığı araştırmaya göre, kullanıcı deneyimi ve alışkanlıklarında cihaz bağımsız sürekliliğinin sağlanması; çalışan verimliliğini yüzde 66, ekipler arası iletişimi yüzde 59, BT birimlerinin teknoloji yönetimini yüzde 53, veri giriş ve güvenliğini de yüzde 51 artıyor.

Tüm iletişim kanalları tek ekranda birleşiyor

Üretkenliği artıran çözümlerin iş sürekliliği için vazgeçilmez tercihler arasında yer aldığını belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, gelecekte çalışma şekillerinin günümüze kıyasla çok farklı olacağına dikkat çekti: “Özellikle çok lokasyonlu şirketler, yatırımlarını sadece merkeze yaparak, iletişimde tasarruf ve kullanım kolaylığı elde etmeyi tercih ediyorlar. Bu tercih, azalan donanım ihtiyaçları ile birlikte, elektrik, soğutma ve sistem odası gibi gider kalemlerinde tasarrufu ve sahip olma maliyetini dikkat çekici oranda azaltıyor. İletişimin artık ses, chat, video gibi farklı kanallar kullanılarak gerçekleştirildiği günümüzde Circuit çözümümüz ile coğrafi bakımdan birbirine uzak ekiplerin yüksek seyahat masraflarını minimumda tutmalarına yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda yüksek enerji tasarrufu sağladığı için karbon salımını da en alt seviyeye indiriyoruz. Toplantıların tümleşik iletişimin sağladığı konforla yapılması, seyahat masraflarında yüzde 30 oranında tasarrufu da beraberinde getiriyor. ” dedi.

Çalışanlar ofiste kendi cihazlarını kullanmak istiyor

Yenilikçi teknolojik dönüşüm, eski alışkanlıkların geride bırakılmasını sağlıyor. Kurum kültüründeki değişim en çok çalışanların iş hayatında kendi cihazlarını kullanmak istemeleri ekseninde oluşuyor. BYOD (Bring Your Own Device-Kendi Cihazını Getir) eğilimi ile her yerden ve işletim sistemi bağımsız her cihazdan çalışabilmek, iletişim kurabilmek, bütün kurumların gerçeği haline gelmeye başlıyor. İnternet bağlantısı olan her yerden, akıllı cihazlarla, bilgisayarlarla çalışma eğilimi giderek ön plana çıkıyor.

 

 

Previous Blesh, Google’ın Eddystone’u İle Büyümesini Sürdürecek
Sonraki Sosyal Ağ www.ErkekSepeti.com.tr Yayına Başladı

Diğer Yazılar

Öne Çıkarılmış

Global Ekonomide 2 Trilyon Dolarlık Artışın Yolu Dijital Ekonomiden Geçiyor

Accenture Strategy tarafından hazırlanan Davos Raporu’na göre dijital ekonomi, büyümede çarpan etkisi yaratıyor. Raporda, dijital yetenek ve teknolojilerin kullanımının global ekonomide önümüzdeki süreçte 2 trilyon dolarlık yeni kaynak oluşturabileceği öngörülüyor.

Yazarlar

Dijital Dönüşüme Giden Yol Hibrit Buluttan Geçiyor

Hibrit bulutu benimseyen şirketlerin iş ve altyapı açısından hazır olma hedeflerine yaklaşma olasılığı 3 kat artıyor. Katılımcıların yüzde 88’i dijital dönüşüm için hibrit bulutun önemli ya da kritik bulduğunu aktarıyor.

Yazarlar

Hacking Team’in Casus Yazılım Kabiliyetleri

Hacking Team’in ironik biçimde hacklenmesiyle birlikte şirketin hizmet verdiği devletler haberlerde ilk sıraları aldı. Ama sızdırılan bilgiler bunlarla sınırlı değildi. Şirketin bilgi birikimini içeren ‘Hacking Team’in ticari casus yazılım kaynak

Yazarlar

Esnaf Ve KOBİ’lerde Tahsilat Derdi Sona Erdi

Cep telefonlarını birer POS cihazına dönüştüren “Ödeal İşyerim” uygulaması, esnaf ve KOBİ’lerin kredi kartıyla tahsilat yapamama sıkıntısına son veriyor. Sattıkları ürün ya da verdikleri hizmetin bedelini cep telefonları ile müşterilerinin

Yazarlar

Yazılım Madeni

Klasik sanayi kollarında maliyetlerin ve rekabetin had safhada olması, karlılığın azalması ülkeleri katma değeri yüksek ürün üretimine zorluyor. Yazılım, üretim anlamında avantajları ve yüksek katma değeriyle gözde üretim sahalarından biri.

Yazarlar

Siber Suç İşlemek Kolaylaşırken, Suçların Saptanması İse Zorlaşıyor

Kurumları en son siber saldırılardan ve veri hırsızlığından koruma konusunda bir dünya lideri olan Websense, gelişen saldırı trendlerini, taktiklerini ve saldırılara karşı savunma konusundaki zayıf noktaları analiz ederek Websense Security