Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018

Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018

Konferans


Women Techmakers Eskişehir International Women Days 2018

Her yıl Dünya Kadınlar Günü’ne yakın tarihlerde WTM ekipleri tarafından büyük bir etkinlik düzenleniyor. Dünya kadınlar gününü kutlarken teknoloji bilişim ve mühendislik alanında kadınları destekliyor ve ilham veriyoruz. Teknoloji, bilgisayar bilimleri ve yazılımla ilgilenen kadınların bu kapsamda sektördeki etkinliklerini artırmak ve motive amaçlı birçok ülkede gerçekleştirilen ‘Women Techmakers’ etkinliklerinden bir tanesi, 24 Mart Cumartesigünü Eskişehir de gerçekleştirilecek.

Kadınların sektördeki başarısını vurgulamak ve konferanslardaki kadın sayısını ve görünürlüğü arttırmak amacıyla konuşmacıların tamamı kadınlardan oluşuyor fakat etkinlik kadın erkek herkese açıktır!

Etkinliğin amaçları arasında teknoloji ile ilgili kadınların birbirleriyle iletişim-etkileşim içerisinde olması ve birbirlerini motive amaçlı bir araya gelmesi , kadınların bu sektördeki sorunlarını ve deneyimlerini paylaşması ve teknolojideki son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak yer alıyor.

Konferanslar, mobil teknolojiler, web teknolojileri, back-end ve front-end teknolojileri, liderlik, oyun girişimciliği, UI/UX ve sanal gerçeklik ile ilgili birçok önemli içeriğe sahip.

Etkinlik süresinde alanında deneyimli kişiler tarafından verilecek olan sunumlar ve eğitimlerin yanı sıra, güncel teknolojik araçlara meraklı olanlar için stand alanları da bulunacak. 24 Mart Cumartesigünü düzenlenecek olan etkinlik 6 paralel oturumve 10+konuşmacıdan oluşacak ve 400+ katılımcınınkatılımı planlanıyor.

Yapmanız gereken tek şey Meetup üzerinden ücretsiz kayıt olmak!

Etkinlik Detayları

Web Sitesi: https://wtmeskisehir.org/
KAYIT: https://www.meetup.com/gdgeskisehir/events/246832831
Yer: Öğrenci Merkezi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir
 Zaman: 24 Mart 2018, Cumartesi 
- Saat:10:00 – 18:00

 

 

Previous ASGARD ile İstenmeyen E-Postalara Son
Sonraki BİLİŞİM FİRMASI "YÖNETİCİ SEKRETER" İŞ İLANI

Diğer Yazılar

Yazılım 0 Yorum

Software AG Kurumsal Mimari Araçlar’da Gartner’ın Liderler Listesi’ne Girdi

Software AG (Frankfurt TecDAX: SOW), müşterilerine sunduğu Kurumsal Mimari Araçları ile dünyanın önde gelen sektör analizi şirketlerinden Gartner’ın, 4 Kasım’da yayınlanan Magic Quadrant (Liderler Çeyreği) Kurumsal Mimari Araçları raporunda “lider”

Özel Sektör 0 Yorum

e-Dönüşümle Bireyler, Kurumlar Ve Türkiye Ekonomisi Kazanıyor

Yasal düzenlemelerle kullanımı artan ve yaygınlaşan e-dönüşüm uygulamaları ülke ekonomisine önemli derecede katma değer sağlıyor. Kâğıt, işçilik, postalama ve depolama maliyetlerini sona erdirecek e-dönüşümle yıllık 3 milyar TL’nin üzerinde tasarruf

Yazılım 0 Yorum

Kaspersky, Casusluk İddialarını Reddeti

Kaspersky Lab kurucusu Eugene Kaspersky, blog yazısında şirketine yönelik casusluk suçlaması içeren haberlerin asılsız iddialara dayandığını belirtti. Kaspersky, yazısında şu ifadeyi kullandı: “Bloomberg Businessweek tarafından Kaspersky Lab’e yönelik casusluk suçlaması

Etkinlik 0 Yorum

Eğitim, Bilim, Teknoloji Ve Sanayi İlişkisi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Aydın Düşünce Platformu bünyesinde düzenlenen “Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Sanayi İlişkisi” konulu toplantıya katılacak. Tarih : 26 Mart 2015 Perşembe

Etkinlik 0 Yorum

Ericsson Türkiye’nin 120. Yıl Kutlaması

Osmanlı Dönemine, İmparatorluktan Cumhuriyet’e geçişe ve nihayet Cumhuriyet’in gelişim serüvenine tanıklık eden Ericsson olarak, 120 yıl önce bugün Dolmabahçe Sarayı’nın altyapı çalışmalarıyla başlayan hizmetlerimizden gurur duyuyoruz. Bir asrı aşkın süredir

Özel Sektör 0 Yorum

Fujitsu, Yeni Ultra-Mobile LIFEBOOK Ailesi

Ultra taşınabilir ve hafif dizüstü bilgisayarlar mobil ve esnek çalışma taleplerini karşılamak için tasarlandı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.